10 اشتباه رایج در تاسیس کلینیک زیبایی

اشتباهات رایج در تاسیس کلینیک زیبایی

صنعت زیبایی در کشور ایران به دلیل افزایش تقاضا برای انجام امور زیبایی روز به روز در حال پیشرفت است. با این حال، راه اندازی یک کلینیک زیبایی موفق نیاز به برنامه ریزی و بررسی دقیق برای جلوگیری از اشتباهات رایج دارد. در این مقاله 10 اشتباه رایجی که کارآفرینان باید هنگام ورود به بیزینس کلینیک زیبایی از آن اجتناب کنند، مورد بررسی قرار خواهد گرفت. اگر شما نیز به دنبال تاسیس کلینیک زیبایی خود هستید پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

عدم توجه نسبت به بیزینس پلن

شاید بسیاری از افرادی که قصد شروع بیزینس خود را دارند نوشتن بیزینس پلن را لازم نبینند اما بهتر است بدانید که نوشتن بیزینس پلن کمک زیادی به موفقیت بیزینس شما می‌کند. بیزینس پلن همانند یک نقشه راهنما است و مسیری که برای تاسیس و اداره کلینیک زیبایی خود باید طی کنید در آن مشخص است. شما با نوشتن بیزینس پلن دید واضح‌تری نسبت به مسیری که باید طی شود خواهید داشت و لذا تصمیمات درست‌تری اتخاذ خواهید کرد.  

در نظر نگرفتن هزینه‌های لازم برای تاسیس کلینیک زیبایی

تاسیس یک کلینیک زیبایی نیاز به سرمایه زیادی دارد و بسته به عوامل مختلفی همچون تعداد لاین‌های فعال، تعداد و نوع دستگاه‌ها، شهر محل تاسیس کلینیک زیبایی و … متغیر است. بسیاری از افراد پیش از تاسیس کلینیک زیبایی خود به اندازه کافی درباره هزینه لازم برای تاسیس کلینیک زیبایی تحقیق نمی‌کنند و یا از افراد نامتخصص در این باره سوال می‌کنند. نتیجه این کار مواجه با مشکلات مالی در طول مسیر تاسیس کلینیک زیبایی است.

با توجه به میزان تورم در کشور هزینه‌های لازم برای تاسیس کلینیک زیبایی ثابت نیست. اگر شما نیز به دنبال تاسیس کلینیک زیبایی خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا مقاله هزینه راه‌اندازی کلینیک زیبایی را مطالعه کنید تا اطلاعات جامعی درباره هزینه‌های لازم داشته باشید.  

انتخاب مکان نامناسب برای تاسیس کلینیک زیبایی

انتخاب مکان نامناسب برای تاسیس کلینیک زیبایی

بسیاری از افرادی که قصد تاسیس کلینیک زیبایی خود را دارند نسبت به مکانی که قصد دارند کلینیک زیبایی خود را در آن تاسیس کنند توجه خاصی ندارند. همچنین گاها افرادی که قصد تاسیس کلینیک زیبایی دارند از ملک شخصی خود برای تاسیس کلینیک زیبایی خود استفاده می‌کنند تا هزینه‌ها را کاهش دهند اما توجه ندارند که آیا این ملک برای تاسیس کلینیک زیبایی واجد شرایط است یا خیر. بهتر است بدانید مکانی که کلینیک زیبایی در آن تاسیس شده است به طور مستقیم بر تعداد مراجعه کنندگان و در نتیجه در سود حاصل از کلینیک نقش دارد.

اگر شما نیز قصد تاسیس کلینیک زیبایی خود را دارید اما اطلاع چندانی درباره چگونگی ملک مورد نظر ندارید بهتر است در ابتدا با یک مشاوره خبره در زمینه تاسیس کلینیک زیبایی صحبت کنید تا شما را در انتخاب ملک مناسب راهنمایی کند.

سرمایه گذاری روی تجهیزات نامناسب

با پیشرفت صنعت زیبایی و افزایش تقاضا برای انجام امور زیبایی شرکت‌های زیادی اقدام به تولید و فروش تجهیزات پزشکی کرده‌اند. این موضوع باعث شده است انتخاب دستگاه و تجهیزات مناسب برای کلینیک زیبایی نسبت به گذشته سخت‌تر شده باشد. از طرف دیگر برای شخصی که برای اولین بار اقدام به تاسیس کلینیک زیبایی کرده است شاید تعداد و نوع دستگاه‌هایی که در کلینیک زیبایی مورد نیاز است مشخص نباشد. این افراد گاها اقدام به خرید تعداد زیادی دستگاه می‌کنند که ممکن است حتی کیفیت خوبی نیز نداشته باشند.

اگر شما نیز قصد خرید دستگاه برای کلینیک زیبایی خود را دارید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله تجهیزات کلینیک زیبایی را مطالعه کنید. در این مقاله به طور کامل لوازم مورد نیاز برای تاسیس کلینیک زیبایی در لاین‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.  

استخدام پرسنل ناکارآمد

انتخاب پرسنل ناکارآمد کلینیک زیبایی

یکی از بزرگترین اشتباهات در تاسیس کلینیک زیبایی استخدام پرسنل بی تجربه و ناکارآمد است. بسیاری از افراد معتقدند که نباید هزینه زیادی را صرف استخدام پرسنل کرد و بهتر است این هزینه در سایر بخش‌ها مورد استفاده قرار بگیرد اما بهتر است بدانید که این پرسنل شما هستند که با ارائه خدمات با کیفیت می‌توانند باعث اعتبار کلینیک شما شوند. بنابراین اگر به دنبال موفقیت کلینیک زیبایی خود هستید لازم است که در استخدام پرسنل سختگیرانه عمل کنید.

اگر پرسنل شما دانش کافی درباره امور زیبایی نداشته باشند، نه تنها باعث کاهش تعداد مراجعه کنندگان می‌شوند بلکه ممکن است با آسیب زدن به زیباجویان باعث پلمپ کلینیک زیبایی شما نیز شوند.  

ارائه سرویس‌های مختلف در کلینیک زیبایی

بعضی از کلینیک‌های زیبایی به دنبال درآمد بیشتر، لاین‌های جدیدی در کلینیک زیبایی خود ارائه می‌دهند که در آن تجربه و اطلاعات کافی ندارند. این کار نه تنها باعث درآمد بیشتر نمی‌شود بلکه ممکن است برای شما دردسرساز شود و با شکایت مراجعه کنندگان به جریمه و یا پلمپ کلینیک شما بیانجامد. بهتر است برای این که در آینده با مشکلی مواجه نشوید تنها به ارائه خدماتی بپردازید که در آن خبره هستید و سپس با کسب تجربه بیشتر کلینیک زیبایی خود را به مرور زمان گسترش دهید.   

استفاده از روش‌های تبلیغاتی ناکارآمد

اگر شما در بهترین نقطه شهر اقدام به تاسیس کلینیک کنید و از بهترین دستگاه‌ها در مجموعه خود استفاده کنید و پرسنل با تجربه در کلینیک شما به مراجعه کنندگان سرویس دهی کنند اما از روش‌های تبلیغاتی مناسب استفاده نکنید امکان موفقیت کلینیک شما به شدت کاهش می‌یابد.

در عصر دیجیتال امروزی، غفلت از حضور آنلاین و بازاریابی دیجیتال می‌تواند روی موفقیت هر کسب و کاری، از جمله کلینیک‌های زیبایی تاثیرگذار باشد. با توجه به این که اکثر افراد برای تحقیق و تصمیم گیری درباره استفاده از خدمات یک بیزینس از اینترنت استفاده می‌کنند، لازم است که کلینیک‌های زیبایی نیز در این عرصه حضور پررنگی داشته باشند.

شما می‌توانید برای اطلاع بیشتر درباره روش‌های تبلیغاتی مناسب برای کلینیک‌های زیبایی مقاله تبلیغات کلینیک زیبایی را مطالعه کنید که در آن به طور مفصل درباره بهترین ‌روش‌های تبلیغاتی آفلاین و آنلاین کلینیک‌های زیبایی صحبت شده است.

عدم طراحی وب سایت

عدم طراحی وبسایت برای کلینیک زیبایی

یکی از مهم‌ترین روش‌های تبلیغاتی برای کلینیک‌های زیبایی طراحی وب سایت است. گاهی افراد طراحی وب سایت برای کلینیک زیبایی را بیهوده میبینند و توجهی به این موضوع نمی‌کنند. اما با توجه به وضعیت فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی در ایران داشتن وبسایت یکی از امن ترین فضاها برای حضور در فضای مجازی است.

در سایت یک کلینیک زیبایی علاوه بر این که می‌توان نمونه کارهای مختلف کلینیک زیبایی را به نمایش درآورد، امکان نوبت‌دهی آنلاین نیز وجود دارد. بنابراین توصیه می‌شود حتما برای کلینیک زیبایی خود یک سایت مناسب طراحی کنید.

نادیده گرفتن رقبا

یکی از اشتباهات بزرگ در تاسیس کلینیک زیبایی نادیده گرفتن رقبا است. شما به عنوان موسس یک کلینیک زیبایی می‌بایست رقبای خود را از تمامی جهات بررسی کنید و عملکرد آن‌ها را آنالیز کنید. نقاط ضعف و قوت رقبا را شناسایی کنید و سعی کنید با توجه به این موضوع برای کلینیک زیبایی خود برنامه ریزی دقیقی داشته باشید. با نادیده گرفتن رقبا شما ممکن است موفقیت کلینیک زیبایی خود را به خطر بیندازید.     

برعهده گرفتن تمامی امور توسط یک شخص

بسیاری از افرادی که یک بیزینس جدید را شروع کرده‌اند برای این که بر همه امور نظارت داشته باشند سعی می‌کنند مسئولیت همگی کارها را خودشان بر عهده بگیرند. این کار اصلا توصیه نمی‌شود زیرا انجام امور توسط یک فرد نه تنها باعث بالا رفتن کیفیت کار نمی‌شود بلکه به شدت سرعت انجام امور را پایین می‌آورد.

هر بیزینسی برای موفقیت می‌بایست کار را با یک تقسیم بندی صحیح به اشخاص مختلف بسپارد تا علاوه بر سرعت بخشیدن به امور، کیفیت انجام کارها نیز بیشتر شود.

جمع بندی

به طور کلی تاسیس یک کلینیک زیبایی اگرچه شغلی مناسب و پر بازده است اما برای این که به موفقیت دست یابد می‌بایست از انجام یکسری از اشتباهات رایج جلوگیری کرد. در این مقاله مهم‌ترین اشتباهات رایج در تاسیس کلینیک زیبایی مورد بررسی قرار گرفت. اگر شما نیز قصد تاسیس کلینیک زیبایی خود را دارید و می‌خواهید موفقیت خود را در این راه تضمین کنید پیشنهاد ما به شما پیکاپ سرمایه است.

پیکاپ سرمایه با ۶ سال سابقه تاسیس و تجهیز کلینیک‌های زیبایی و با بیش از ۲۰۰ پروژه موفق در سراسر ایران آماده خدمت رسانی به شما است. پیکاپ سرمایه در زمینه طراحی بیزینس پلن، انتخاب محل مناسب، دکوراسیون، خرید دستگاه، استخدام پرسنل و … خدمات متنوعی ارائه می‌دهد. شما برای آگاهی بیشتر از خدمات پیکاپ سرمایه می‌توانید پیج ما را در صفحه اینستاگرام دنبال کنید. همچنین شما می‌توانید برای استفاده از خدمات مشاوره رایگان ما با مراجعه به صفحه تماس با ما و پر کردن فرم مورد نظر منتظر تماس از طرف مشاوران ما باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ما را دنبال کنید

به منظور راهنمایی هر چه بهتر مشاوران ما فرم زیر را پر کنید تا در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم

"*" indicates required fields

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرم linkedin واتس آپ واتس آپ تلگرام