افتتحاح کلینیک زیبایی

افتتحاح کلینیک زیبایی

اگر شما نیز به فکر افتتحاح کلینیک زیبایی خود هستید احتمالا با احساساتی همچون اضطراب، نگرانی و ترس دست و پنجه نرم می‌کنید. تاسیس کلینیک زیبایی اگرچه یکی از مشاغل پردرآمد حال حاضر در کشور ایران است، با این حال تاسیس آن با دشواری‌هایی نیز همراه است. در هنگام تاسیس یک کلینیک زیبایی باید به موارد زیادی توجه کرد تا افتتحاح کلینیک زیبایی همراه با موفقیت باشد. در این مقاله ما به صورت گام به گام شما را برای تاسیس کلینیک زیبایی راهنمایی می‌کنیم بنابراین توصیه می‌کنیم تا پایان همراه ما باشید.

تهیه و تنظیم بیزینس پلن

اولین مرحله در افتتحاح کلینیک زیبایی تهیه و تنظیم بیزینس پلن کلینیک زیبایی است. بیزینس پلن همچون یک نقشه راه عمل می‌کند و با توجه به خواسته‌ها و نیازهای شما به صورت گام به گام شما را برای تاسیس کلینیک زیبایی راهنمایی می‌کند. بیزینس پلن شامل اطلاعاتی در مورد خدماتی که ارائه می‌دهید، تجزیه و تحلیل بازار، پیش‌بینی‌های مالی و یک برنامه اجرایی برای شروع یک بیزینس می‌باشد. ممکن است تهیه و تنظیم بیزینس پلن در ابتدا کار سخت و زمانبری به نظر برسد اما داشتن تمام این اطلاعات مستند به صورت یک مجموعه، باعث می‌شود تصمیم گیری برای شما بسیار آسان‌تر شود.

شما برای اطلاع بیشتر درباره نحوه تهیه و تنظیم بیزینس پلن می‌توانید به مقاله راهنمای طراحی بیزینس پلن برای کلینیک زیبایی مراجعه کنید.

پیدا کردن سرمایه گذار

پس از تهیه و تنظیم بیزینس پلن نوبت به پیدا کردن یک سرمایه گذار مناسب برای سرمایه گذاری در پروژه شما است. افتتحاح کلینیک زیبایی معمولا در ابتدا نیاز به مبلغ زیادی سرمایه دارد و لذا ممکن است شما بودجه کافی برای سرمایه گذاری را نداشته باشید. در این صورت، مشارکت در تاسیس کلینیک زیبایی یک روش مناسب برای شما محسوب می‌شود.

برای این که فرد مناسب برای سرمایه گذاری در کلینیک زیبایی خود را بیابید بهتر است در ابتدا به صورت دقیق درباره افراد سرمایه گذار تحقیق کنید و سپس با برگزاری جلسات متعدد بهترین فرد برای سرمایه گذاری را انتخاب کنید. بهتر است افرادی که به عنوان سرمایه گذار انتخاب می‌کنید با حوزه زیبایی آشنایی داشته باشند و یا حتی در زمینه سرمایه گذاری در کلینیک‌های زیبایی تجربه داشته باشند زیرا کار با چنین افرادی برای شما بسیار آسان‌تر خواهد بود. هرچه اطلاعات شما درباره افتتحاح کلینیک زیبایی بالاتر و نزدیک به واقعیت باشد امکان جذب سرمایه گذار برای شما بیشتر خواهد بود.

انتخاب مکان مناسب

افتتحاح کلینیک زیبایی

قدم بعدی انتخاب مکان مناسب برای تاسیس کلینیک زیبایی است. انتخاب مکان مناسب به صورت مستقیم بر میزان درآمد شما نقش دارد و بنابراین باید برای پیدا کردن مکان مناسب برای کلینیک زیبایی زمان زیادی صرف کنید. به طور کلی بهتر است یک کلینیک زیبایی در محیطی تاسیس شود که تراکم جمعیت در آن نقطه بیشتر است و در عین حال دسترسی به آن نقطه با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و همچنین اتومبیل‌های شخصی آسان باشد. همچنین مکانی که برای کلینیک زیبایی انتخاب می‌کنید باید استاندارهای لازم برای دریافت مجوز از وزارت بهداشت را داشته باشد بنابراین لازم است که برای انتخاب یک مکان مناسب با یک مشاور خبره در زمینه تاسیس کلینیک‌های زیبایی صحبت کنید.

شما برای اطلاع بیشتر درباره نکات مهم در هنگام انتخاب مکان کلینیک زیبایی می‌توانید به مقاله انتخاب مکان مناسب برای کلینیک زیبایی مراجعه کنید.

دریافت مجوز

یکی از مراحل اصلی در افتتحاح کلینیک زیبایی دریافت مجوز کلینیک زیبایی است. شما بدون دریافت مجوز کلینیک زیبایی نمی‌توانید به صورت قانونی به فعالیت خود ادامه دهید. علاوه بر این شما با اخذ مجوز کلینیک زیبایی می‌توانید اعتماد مشتریان را به خود جلب کنید.

برای دریافت مجوز کلینیک زیبایی شما باید با مراجعه به سایت parvaneh.behdasht.gov.ir و ثبت نام در این سایت می‌توانید مجوز کلینیک زیبایی را دریافت کنید.

شما برای اطلاع از مزایای اخذ مجوز و نحوه دریافت مجوز می‌توانید به مقاله مجوز کلینیک زیبایی مراجعه کنید.

خرید دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز

یکی از مراحل مهم در راه اندازی کلینیک زیبایی خرید دستگاه و تجهیزات مورد نیاز برای کلینیک زیبایی است. با افزایش تعداد شرکت‌های سازنده دستگاه‌ها و وجود اجناس غیراصل در بازار، انتخاب دستگاهی که برای کلینیک زیبایی مناسب باشد دشوارتر از قبل شده است.

دستگاه‌های خریداری شده باید کیفیت و کارایی لازم را داشته باشند و در عین حال مجوزهای لازم را از سازمان‌های ذیربط دریافت کرده باشند. همچنین لازم است که دستگاه‌ها در بین افراد جامعه از محبوبیت برخودار باشند تا مشتریان بیشتری را به کلینیک زیبایی شما جذب کنند.

شما برای آشنایی بیشتر با تجهیزات مورد نیاز در کلینیک زیبایی می‌توانید به مقاله تجهیزات کلینیک زیبایی مراجعه کنید.

استخدام پرسنل

استخدام پرسنل کلینیک زیبایی

مرحله بعدی استخدام پرسنل با تجربه و کاربلد برای کلینیک زیبایی است. شما برای استخدام پرسنل کلینیک زیبایی می‌توانید از سایت‌های کاریابی همچون ای استخدام، جابینجا، جاب ویژن و … کمک بگیرید. شما با شرح وظایف هر فرد و انتظارت خود می‌توانید آگهی‌های استخدام را منتشر کنید و سپس افراد واجد شرایط را برای مصاحبه کاری دعوت کنید. در نهایت با توجه به قابلیت‌های هر فرد و انتظارات خود می‌توانید مناسب ترین فرد برای کلینیک زیبایی خود را انتخاب کنید.

پرسنل یک کلینیک زیبایی به طور مستقیم با مراجعه کنندگان شما در ارتباط هستند بنابراین بهتر است علاوه بر تجربه و توانایی پرسنل در انجام امور کلینیک زیبایی، به مواردی همچون قابلیت برقراری ارتباط، صبر و خوش رویی این افراد توجه کنید.

تبلیغات و بازاریابی

آخرین مرحله و پس از اینکه کلینیک زیبایی شما تاسیس شد، نوبت به تبلیغات و بازاریابی می‌رسد. تبلیغات و بازاریابی به صورت مستقیم بر تعداد مراجعه کنندگان و میزان درآمد شما تاثیر دارد و بنابراین توجه به این بخش ضروری است. امروزه با پیشرفت علم روش‌های متنوعی برای بازاریابی کلینیک‌های زیبایی ابداع شده است. از تولید و پخش بروشورهای کاغذی گرفته تا تبلیغات در فضای مجازی، تمامی این روش‌ها می‌توانند باعث جذب مشتری برای کلینیک زیبایی شما شوند.

همان طور که بررسی شد روش‌های گوناگونی برای تبلیغات کلینیک‌های زیبایی وجود دارد و ممکن است با توجه به خدماتی که در کلینیک زیبایی شما ارائه می‌شود تعدادی از این روش‌ها برای کلینیک زیبایی شما مناسب تر باشد. شما برای اطلاع از روش‌های تبلیغ کلینیک‌های زیبایی می‌توانید به مقاله تبلیغات کلینیک زیبایی مراجعه کنید.

نتیجه گیری

مهم‌ترین اقدامات لازم برای افتتحاح کلینیک زیبایی به تفصیل در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. اگرچه مراحل بررسی شده ممکن است در ابتدا آسان به نظر برسد اما در واقع برای موفقیت نیاز به تلاش و تمرکز زیادی است. تا زمانی که با دقت مراحل بالا را طی کنید دلیلی وجود ندارد که کلینیک زیبایی شما موفق نشود. اگرچه وجود یک مشاور خبره میتواند کمک بزرگی به شما باشد و موفقیت شما در این مسیر تضمین می‌کند. در این زمینه پیشنهاد ما به شما شرکت پیکاپ سرمایه است.

پیکاپ سرمایه با بیش از 6 سال سابقه تجهیز و تاسیس کلینیک‌های زیبایی آماده خدمت رسانی به شما است. پیکاپ سرمایه در زمینه تهیه و تنظیم بیزینس پلن، انتخاب مکان مناسب، خرید تجهیزات، استخدام پرسنل و … شما را همراهی می‌کند. شما برای اطلاع بیشتر از خدمات پیکاپ سرمایه می‌توانید با تکمیل فرم مورد نظر در صفحه تماس با ما منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ما را دنبال کنید

به منظور راهنمایی هر چه بهتر مشاوران ما فرم زیر را پر کنید تا در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم

"*" indicates required fields

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرم linkedin واتس آپ واتس آپ تلگرام