استفاده از مشاوره سرمایه گذاری کلینیک زیبایی چه مزایایی دارد؟

مشاوره سرمایه گذاری کلینیک زیبایی

تاسیس یک کلینیک زیبایی اگرچه جزو مشاغل پردرآمد محسوب می‌شود اما بر هیچکس پوشیده نیست که با چالش‌ها و پیچیدگی‌هایی همراه است. اگر کسی قصد تاسیس کلینیک زیبایی را داشته باشد اما در این زمینه تجربه و دانش کافی را نداشته باشد با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد. به همین دلیل است که این افراد میبایست به صورت جامع از مشاوره سرمایه گذاری کلینیک زیبایی در تمامی مراحل بهره ببرند. در این راستا بعضی از شرکت‌ها اقدام به مشاوره سرمایه‌گذاری کلینیک زیبایی کرده‌اند. اگر شما نیز به دنبال تاسیس یک کلینیک زیبایی موفق هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

 

علت نیاز به مشاوره سرمایه‌گذاری کلینیک زیبایی چیست؟

مشاوره سرمایه گذاری کلینیک زیبایی

امروزه نیاز به مشاور برای شروع و موفقیت هر بیزینسی ضروری است. این افراد با تکیه بر تخصص و تجربه‌ای که در طی سال‌ها بدست آورده‌اند می‌توانند راهنمای بسیار خوبی برای افراد کم تجربه باشند. در ادامه مهم‌ترین دلایل نیاز به مشاوره سرمایه‌گذاری کلینیک زیبایی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

تخصص بالا

مهم‌ترین دلیلی که شما برای تاسیس کلینیک زیبایی خود باید از یک مشاور کمک بگیرید، استفاده از تخصص و تجربه این افراد است. مشاوران به دلیل فعالیت در این صنعت در طی سال‌های متمادی توانسته‌اند در زمینه‌های مختلفی همچون استراتژی‌های بیزنس، امور مالی و امور اجرایی کسب تجربه کنند. شما با استفاده از راهنمایی‌های این افراد می‌توانید به آسانی از چالش‌ها عبور کنید و موفقیت کلینیک زیبایی خود را پایه گذاری کنید.

دیدگاه نو

یک مشاور با تجربه می‌تواند از نگاه خود بیزینس شما را مورد بررسی قرار دهد و ایده و نظرت شما را به چالش بکشد. مشاوران چالش‌های پیش رو شما را شناسایی می‌کنند، بهترین راه حل را ارائه می‌دهند و برای هر چالش یک راه حل جایگزین در نظر می‌گیرند. علاوه بر این مشاوران حاذق با تغییرات و اصلاحات به موقع شانس موفقیت کلینیک زیبایی شما را افزایش می‌دهند.

افزایش بهره ‌وری

زمانی که شما در هنگام تاسیس یک کلینیک زیبایی از تجربیات یک مشاور حاذق بهره می‌برید همانند این است که یک راهنما شما را تا رسیدن به مسیر پایان همراهی کند. با استفاده از مشاور شما در مسیر درست شروع به حرکت می‌کنید و از مسیر خارج نمی‌شوید و نتیجه آن صرفه جویی در زمان و منابع مورد استفاده است.

مدیریت ریسک

راه اندازی یک کلینیک زیبایی مستلزم ریسک‌هایی است که اجتناب ناپذیر است. مشاوران با راهنمایی درست در زمینه مسائلی همچون رعایت قوانین و مقررات، برنامه ریزی مالی یا امور عملیاتی به شما در کاهش خطرات احتمالی و مدیریت ریسک کمک خواهند کرد.

 

مشاوره سرمایه‌گذاری کلینیک زیبایی چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

مشاوره سرمایه گذاری کلینیک زیبایی

شما به عنوان یک کارآفرین باتجربه و یا یک فرد تازه کار در صنعت زیبایی، باید بدانید که راه اندازی یک کلینیک زیبایی موفق نیاز به برنامه ریزی دقیق، تصمیم گیری استراتژیک و توجه به جزئیات دارد. در ادامه مهم‌ترین مواردی را که یک مشاور برای تاسیس کلینیک زیبایی باید در نظر بگیرد، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

طراحی بیزینس پلن

طراحی بیزینس پلن یکی از اقدامات اولیه در زمینه تاسیس کلینیک زیبایی است. بیزینس پلن همانند یک نقشه راه مسیر شما از ابتدا تا انتها را مشخص می‌کند و شما را در رسیدن به هدف نهایی راهنمایی می‌کند. یک مشاور می‌تواند در نوشتن بیزینس پلن شما را راهنمایی کند. این افراد بینش عمیقی نسبت به بازار کار دارند و معمولا با رقبای شما آشنایی دارند بنابراین می‌توانند تا حد زیادی به شما در رابطه با برنامه ریزی امور مالی و اجرایی کمک کنند. مشاور با تخصص خود می‌تواند اطمینان حاصل کند که بیزینس پلن جامع، آگاهانه و مناسب با ظرفیت‌های کلینیک نوشته شده است.

انتخاب مکان کلینیک زیبایی

پس از طراحی بیزینس پلن نوبت به انتخاب مکان مناسب برای دایر کردن کلینیک زیبایی می‌رسد. عواملی همچون جمعیت در منطقه مورد نظر، رقابت در منطقه، دسترسی آسان و … از جمله عوامل موثر در انتخاب مکان کلینیک زیبایی هستند. در انتخاب مکان کلینیک زیبایی نکات ریزی وجود دارد که توجه به آن‌ها ضروری است و بنابراین یک مشاور با تجربه نیاز است که با توجه به اطلاعاتی که از این صنعت دارد شما را در انتخاب مکان مناسب راهنمایی کند.

طراحی و اجرای دکوراسیون

دکوراسیون کلینیک زیبایی باید منعکس کننده برند شما باشد و فضایی دلپذیر را برای مشتریان ایجاد کند. یک کلینیک زیبایی شیک نه تنها باعث افزایش تعداد مشتری‌ها می‌شود بلکه شما را نسبت به سایر رقبا متمایز می‌کند. علاوه بر این نکاتی هستند که در طراحی کلینیک‌های زیبایی باید رعایت شوند و به احتمال زیاد اگر شما در زمینه تاسیس کلینیک زیبایی تخصص نداشته باشید نسبت به این موضوعات اطلاعی ندارید. به طور مثال وجود اسپلیت در اتاق لیزر الزامی است و بنابراین شما در طراحی داخلی باید حتما این موضوع را در نظر بگیرید. یک مشاور با تجربه شما را نسبت به موضوعاتی این چنین آگاه می‌کند و در نتیجه طراحی دکوراسیون داخلی به بهترین نحو ممکن صورت می‌گیرد.

خرید دستگاه‌ها و تجهیزات

خرید دستگاه‌های کلینیک زیبایی هزینه زیادی در بر دارد و به خاطر افزایش تعداد شرکت‌های فروش تجهیزات پزشکی انتخاب دستگاه مناسب به کار دشواری تبدیل شده است. یک تصمیم اشتباه در انتخاب دستگاه‌ها می‌تواند سرمایه شما را به باد دهد. یک مشاور خوب در زمینه تاسیس کلینیک‌های زیبایی، اطلاعات زیادی در رابطه با انواع دستگاه‌های موجود در بازار دارد و بنابراین می‌تواند به شما کمک زیادی در انتخاب دستگاه مناسب کند.

 استخدام پرسنل

یکی از عوامل اصلی موفقیت در کلینیک‌های زیبایی پرسنل ماهر و متخصص هستند. از پزشک کلینیک زیبایی گرفته تا تیم پذیرش، هر یک از اعضا نقشی حیاتی در ساخت یک تجربه عالی برای مراجعه کنندگان دارند. اما پرسنل خوب چه ویژگی‌هایی دارند؟ یا چطور پرسنل کاربلد را به استخدام کلینیک زیبایی خود درآوریم؟

این جا است که نقش مشاور مشخص خواهد شد. یک مشاور خوب می‌داند که هر فرد در هر مرتبه شغلی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد که بتواند کار خود را به نحو احسنت انجام دهد. علاوه بر این یک مشاور با روش‌های مصاحبه آشنایی کامل دارد و می‌تواند به شما در انتخاب بهترین فرد در بین منتخبین کمک کند.

آموزش پرسنل

پس از استخدام پرسنل شما به عنوان موسس یک کلینیک زیبایی باید دوره‌هایی را در رابطه با مدیریت کارکنان سپری کنید تا بتوانید ارتباطی موثر با کارکنان خود داشته باشید و امور مربوط به کلینیک را در دست بگیرید. علاوه بر این کارکنان شما نیز باید به طور مستمر آموزش ببینند تا با بروزترین تکنیک‌های روز دنیا آشنا شوند. یک مشاور خوب اگر دانش کافی در این زمینه را داشته باشد می‌تواند آموزش‌ها لازم را به شما و پرسنل شما بدهد و یا این که کلاس‌ها و وبینارهای مناسبی را به شما معرفی کند تا از آن‌ها استفاده کنید.

قیمت گذاری خدمات کلینیک زیبایی

معمولا نرخ مصوبی برای خدمات ارائه شده در کلینیک‌های زیبایی وجود ندارد و عوامل مختلفی همچون منطقه کلینیک زیبایی، پزشک کلینیک، دستگاه‌ها و تجهیزات مورد استفاده و … بر میزان قیمت خدمات ارائه شده تاثیرگذار هستند. یک مشاور با در نظر گرفتن تمامی نکات به شما قیمت مناسب در منطقه را ارائه می‌دهد. به این صورت قیمت خدمات کلینیک زیبایی شما به صورتی نیست که برای مردم منطقه غیر قابل پرداخت باشد و به صورتی هم نیست که سود کلینیک زیبایی را تا مقدار زیادی کاهش دهد.

تبلیغات مناسب برای کلینیک زیبایی

در عصر دیجیتال امروز، یک استراتژی بازاریابی قوی برای جذب مشتری ضروری است. روش‌های تبلیغاتی زیادی وجود دارند که می‌توانند برای یک کلینیک زیبایی مورد استفاده قرار گیرند. اما کدام روش برای کلینیک زیبایی شما مناسب‌تر است؟ یک مشاور در زمینه تاسیس کلینیک‌های زیبایی از تمامی روش‌های تبلیغاتی و بازاریابی آگاه است و بسته به منطقه‌ای که در کلینیک شما دایر شده است و لاین‌های فعال کلینیک، بهترین روش تبلیغاتی را به شما معرفی خواهد کرد.

جمع بندی

در این مقاله به صورت جامع و کامل در ارتباط با مشاوره سرمایه‌گذاری کلینیک زیبایی صحبت شد. اگر شما نیز به دنبال تاسیس کلینیک زیبایی خود هستید، پیشنهاد ما به شما پیکاپ سرمایه است. پیکاپ سرمایه با بیش از 6 سال سابقه کار و تاسیس بیش از 210 کلینیک زیبایی در سراسر کشور، یکی از پیشگامان اصلی در زمینه تجهیز و تاسیس کلینیک‌های زیبایی است.

تیم مشاوران ما در شرکت پیکاپ سرمایه اطلاعات بسیاری در ارتباط با صنعت زیبایی، قوانین و مقررات این صنعت و ترندهای روز دنیا دارند. مشاوران پیکاپ سرمایه با استفاده از تخصص خود و با توجه به خواسته‌های شما آسان‌ترین و کوتاه ترین راه برای موفقیت کلینیک زیبایی شما را ترسیم می‌کنند و در طول مسیر همواره همراه شما خواهند بود. شما برای آگهی از خدمات پیکاپ سرمایه و استفاده از مشاوره رایگان ما می‌توانید با مراجعه به صفحه تماس با ما و تکمیل فرم مورد نظر منتظر تماس از طرف مشاوران ما باشید.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ما را دنبال کنید

به منظور راهنمایی هر چه بهتر مشاوران ما فرم زیر را پر کنید تا در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم

"*" indicates required fields

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرم linkedin واتس آپ واتس آپ تلگرام