تبلیغات کلینیک زیبایی

تبلیغات کلینیک زیبایی

در جامعه مدرن امروز که توجه به زیبایی روز به روز در حال افزایش است چه چیزی باعث موفقیت یک کلینیک زیبایی می‌شود؟ شاید بهترین پاسخ برای این سوال کیفیت خدمات یک کلینیک است. اما چطور می‌توان انتظار داشت که همه افراد از کیفیت خدمات یک کلینیک با خبر باشند؟ این جاست که تبلیغات اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.

تبلیغات برای هر کسب و کاری حائز اهمیت است. امروزه تبلیغات این امکان را به ما می‌دهد تا با معرفی بیزینس خود و نمایش نمونه کارهای مختلف، به جذب مشتری بپردازیم. تبلیغات به طور مستقیم در درآمد حاصل از بیزینس تاثیرگذار است و لذا همواره توجه خاصی به این مقوله شده است.

تبلیغات کلینیک زیبایی یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای جذب مشتری و افزایش درآمد کلینیک های زیبایی است. در این مقاله سعی داریم با فضای تبلیغات بیشتر آشنا شویم و بررسی کنیم چه فضایی برای تبلیغات کلینیک زیبایی شما موثر و مفید است. تا پایان همراه ما باشید.

تبلیغات آفلاین کلینیک زیبایی (offline advertising)

تبلیغات آفلاین

تبلیغات آفلاین به روش‌های سنتی تبلیغ اطلاق می‌شوند که می‌تواند تبلیغ در تلویزیون، رادیو، تبلیغات چاپی و … را در بر بگیرد. همان طور که مشخص است این تبلیغات به اینترنت نیازی ندارند و لذا افلاین خوانده می‌شوند.

اگرچه امروزه اکثر بیزینس‌ها ترجیح می‌دهند از تبلیغات آنلاین استفاده کنند، اما هنوز تبلیغات افلاین تاثیر گذاری خود را دارند و به هیچ وجه قابل چشم پوشی نیستند. با توجه به این که تعداد رقبا در تبلیغات افلاین نسبت به سال‌های قبل کاهش پیدا کرده است، شما می‌توانید از تبلیغات آفلاین به عنوان یک برگ برنده استفاده کنید! در ادامه مهم‌ترین روش‌های تبلیغ افلاین که مناسب برای کلینیک‌های زیبایی است مورد بررسی قرار می‌گیرد.

تهیه کارت ویزیت(business card)

کارت ویزیت کلینیک زیبایی

سال‌هاست که استفاده از کارت ویزیت به یک روش متداول برای تبلیغات تبدیل شده است. اگرچه در سال‌های گذشته و با پیشرفت تکنولوژی استفاده از کارت ویزیت به نسبت سال‌های قبل کاهش یافته، اما هنوز این روش مورد توجه بسیاری از افراد است.

این کارت‌ها اگرچه کوچک و ساده به نظر می‌رسند اما تاثیر شگفت انگیزی دارند. از جمله مزایای استفاده از کارت ویزیت برای تبلیغات کلینیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •       دسترسی آسان
  •       قیمت ارزان و مقرون به صرفه
  •       انتقال سریع اطلاعات در یک نگاه  

پخش تراکت و بروشور (advertising tract/brochure)

Tri fold Brochure Design Presentation scaled 1

یکی دیگر از روش‌های موثر و رایج که در جذب مشتری‌های محلی نقش بسزایی دارد، استفاده از بروشور و تراکت‌های تبلیغاتی می‌باشد. اگرچه ممکن است استفاده از تراکت و بروشور به عنوان یک روش تبلیغاتی ساده به نظر برسد، اما نکاتی دارد که توجه به آن‌ها برای جذب مشتری ضروری است مانند:

  •  بازار هدف: در ابتدا باید مطمئن شد که تراکت به دست چه کسانی می‌رسد. اگر شما در کلینیک زیبایی خدمات لیزر و کاشت ابرو ارائه می‌دهید، باید بدانید که اکثر مشتری‌های شما را بانوان تشکیل می‌دهند. بنابراین بهتر است که تراکت‌ها و بروشورها اغلب به بانوان هدیه شوند.
  • مکان پخش تراکت: برای نتیجه‌گیری بهتر می‌بایست تراکت‌ها در محل مناسب پخش شوند تا به دست مشتری‌های هدف برسند. برای مثال از بهترین نقاط برای تبلیغ کلینیک‌های زیبایی بوسیله‌ تراکت و بروشور، در نزدیکی باشگاه‌های ورزشی، مال‌های بزرگ، دانشگاه‌ها و … است. 

استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی (advertising billboard)

aesthetica asia botox billboard design dribbble

تبلیغ روی بیلبورد یکی دیگر از روش‌های موثر برای جذب مشتری است. افراد روزانه ساعات زیادی را در خیابان‌ها و پشت ترافیک می‌گذرانند و شما تنها با کمی خلاقیت می‌توانید نظر آن‌ها را به سمت بیلبورد تبلیغاتی خود جلب کنید.

البته توجه داشته باشید که تبلیغ روی بیلبورد برای کلینیک‌های زیبایی رایج نیست و همچنین هزینه زیادی در بر دارد. با این حال اگر هزینه لازم برای استفاده از بیلبورد تبلیغاتی را دارید، بهتر است برای تبلیغ کلینیک خود و آشنایی مردم با کلینیک از این روش تبلیغاتی استفاده کنید.

 اسپانسر شدن (sponsoring)

Career Fair

اسپانسر شدن در ایوینت‌های مختلف یک روش تبلیغاتی بسیار مناسب است. در این روش شما فرصت دارید تا به صورت مستقیم با افراد در ارتباط باشید و در انتخاب بازار هدف خود نیز نقش دارید. شما با نشان دادن حسن نیت خود در ایونت‌های مختلف (به خصوص ایونت‌های مربوط به خیریه) می‌توانید کلینیک خود را تبلیغ کنید و به جذب مشتری بپردازید. 

استفاده از هدایای مناسبتی (commercial gift)

11

اگر قصد دارید کلینیک زیبایی شما برای مدت طولانی‌تری در ذهن مشتری باقی بماند، بهتر است از هدیه‌های مناسب برای تبلیغ کار خود استفاده کنید. هدیه دادن علاوه بر جذب مشتری با ایجاد حس خوب و اطمینان در مشتری، کلینیک شما را در ذهن ماندگار می‌کند.

برای مثال اگر به مشتری‌های خود یک کرم با لوگو کلینیک زیبایی خود هدیه دهید، هر زمانی که فرد از کرم استفاده کند به کلینیک زیبایی شما فکر می‌کند. همچنین در صورتی که شخص دیگری نیز از کرم مورد نظر استفاده کند، ممکن است درباره کلینیک زیبایی شما کنجکاو شود و این خود روش دیگری برای جذب مشتری است.  

تبلیغات دهان به دهان (Word of mouth advertising)

1626731703 306533 url

یکی از روش‌های تبلیغی که شما به صورت مستقیم در آن نقشی ندارید، تبلیغات دهان به دهان است. در این روش تبلیغی افراد پس از استفاده از خدمات شما، درباره کلینیک با دیگران صحبت می‌کنند. شما با افزایش کیفیت خدمات خود و برخورد مناسب می‌توانید این ماجرا را به نفع خود تمام کنید.

البته توجه داشته باشید که برای این که تبلیغات دهان به دهان موثر باشد، نیاز است که مدتی از بازگشایی کلینیک شما گذشته باشد و افراد مختلفی از خدمات کلینیک شما استفاده کرده باشند.

تبلیغ در روزنامه‌ها و مجلات (magazine/ newspaper)

165567779 56a3245d3df78cf7727c0003 1 1

شاید به نظر برسد که امروزه افراد زیادی از روزنامه‌ها و مجلات استفاده نمی‌کنند و ممکن است تبلیغ در آن‌ها اثربخشی لازم را نداشته باشد. اما جالب است بدانید که روزنامه و مجلات مخاطبان خاص خود را دارند.

بسیاری از افراد معتقدند که روزنامه‌ها و مجلات برای تبلیغات کلینیک‌های زیبایی مناسب نیستند و همین موضوع باعث می‌شود رقبای شما برای تبلیغ در مجلات و روزنامه‌ها کاهش یابد. پس بهتر است از تبلیغ در روزنامه‌ها و مجلات محلی غافل نشوید! یکی از گزینه‌های خوب برای تبلیغات کلینیک زیبایی شما تبلیغ در مجله هایی با موضوع مد و فشن و سبک زندگی است. اکثرا خوانندگان این مجله ها بانوان هستند که به جامعه هدف شما نزدیک هستند.

تبلیغات آنلاین کلینیک زیبایی (online advertising)

تبلیغات آنلاین همان‌طور که از نامش پیداست به کلیه روش‌های تبلیغاتی اطلاق می‌شود که برای تبلیغ از اینترنت استفاده شود. امروزه استفاده از تبلیغات آنلاین به دلیل مزایای فراوانی که دارد بسیار محبوب است و بیزینس‌های نوپا و همینطور بیزینس‌های بزرگ از این روش استفاده می‌کنند.

تبلیغات آنلاین به دلیل مقرون به صرفه بودن، دسترسی آسان و عدم محدودیت برای انتشار بسیار محبوب شده‌اند. اکثر افراد برای شناخت بیشتر یک بیزینس در ابتدا صفحات مجازی و سایت بیزینس را چک می‌کنند و با توجه به نظر افرادی که از بیزینس استفاده کرده‌اند، برای استفاده از خدمات بیزینس تصمیم‌گیری می‌کنند. در ادامه بهترین بسترهای تبلیغاتی انلاین برای کلینیک‌های زیبایی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

تبلیغ در سایت های پر بازدید( web-based advertising in popular site)

یکی از روش‌های کم هزینه و موثر در تبلیغات آنلاین، تبلیغ در سایت‌های پر بازده است. امروزه اینترنت و استفاده از سایت‌های مختلف برای یافتن پاسخ سوالات به یک روش رایج تبدیل شده است. شما می‌توانید با تبلیغ در سایت‌های پربازدید که بازار هدفی مشابه بازار هدف شما دارند، مشتری‌های زیادی را جذب کنید.

تبلیغ در سایت‌های مختلف بسیار رایج است لذا شما برای جلب توجه مشتری لازم است که خلاقیت بیشتری در تبلیغ خود به خرج دهید. مثلا استفاده از عباراتی مانند تخفیف، هدیه، خدمات رایگان و … باعث جلب توجه مشتری می‌شود.

از جمله سایت‌های رایگان برای تبلیغات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •       سایت تبلیغاتی شیپور
  •       سایت تبلیغاتی دیوار
  •       سایت تبلیغاتی درج آگهی
  •       سایت تبلیغاتی ایستگاه 

تولید محتوا در سایت (content marketing for the website)

یکی از روش‌هایی که در سال‌های اخیر جایگاه ویژه‌ای در تبلیغات آنلاین پیدا کرده است، تولید محتوا برای وبسایت است. بهتر است شما نیز اقدام به طراحی سایت و تولید محتوا برای کلینیک زیبایی خود کنید. داشتن یک سایت مجزا که بتوانید در آن به معرفی خود و خدمات کلینیک خود بپردازید و همچنین نمونه‌کارهای خود را در آن به نمایش بگذارید بسیار حائز اهمیت است. سایت یکی از مهم‌ترین و امن‌ترین بسترها برای حضور شما در فضای مجازی است.

با تولید محتوا در وبسایت خود و نمایش نمونه‌کارها، شما به مشتری‌ها این اطمینان را می‌دهید که خدمات شما واقعی است و در بازار رقابت نیز حرفی برای گفتن دارید.

البته توجه داشته باشید که در سایت خود بهتر است به تبلیغ مستقیم کلینیک نپردازید و همچنین از محتوایی استفاده کنید که مخاطبان را به خود جذب کند. توجه به اصول سئو در نوشتن مقاله باعث می‌شود تا سایت شما در نتایج جست و جو گوگل در رتبه بهتری نسبت به رقبا قرار گیرد. توصیه ما به شما این است که طراحی سایت خود را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید. 

تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی (social media advertising)

احتمالا تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی در دسترس‌ترین و موثرترین روش تبلیغاتی در حال حاضر است. امروزه دسترسی به گوشی‌های هوشمند بسیار آسان‌تر از قبل است و تقریبا همه افراد از کودکان تا افراد مسن از این ابزار دیجیتال استفاده می‌کنند. شما می‌توانید با کمی خلاقیت خیلی سریع در شبکه‌های اجتماعی جایگاه خود را پیدا کنید و به جذب مشتری بپردازید.

تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی رنج قیمتی متفاوتی را بر عهده دارد. اگر آدم خلاقی هستید و از عهده تبلیغ کلینیک خود برمی‌آیید، شاید نیاز به هزینه زیادی برای تبلیغ کار خود نداشته باشید. اما اگر می‌خواهید حرف اول را در بین رقبا بزنید، شاید بهتر باشد فکر دیگری کنید. 

برای این که در شبکه‌های اجتماعی جذب مشتری داشته باشید لازم است که از اصولی پیروی کنید. الهام گرفتن از ویدیو و پست‌های وایرال شده یکی از بهترین روش‌ها برای جذب مخاطب است. همچنین شما می‌توانید با برگزاری مسابقه و تخفیف روی خدمات کلینیک مشتریان زیادی را به خود جذب کنید. 

تبلیغات در اینستاگرام

اینستاگرام بستری بسیار مناسب برای تبلیغ کسب و کار شما است. تقریبا تمام افراد برای اطلاع از خدمات یک بیزینس صفحه اینستاگرام آن را دنبال می‌کنند و با مقایسه نمونه‌ کارها و بررسی نظرات درباره استفاده از خدمات یک بیزینس تصمیم می‌گیرند. 

تبلیغ در اینستاگرام رنج قیمتی متفاوتی را در بر می‌گیرد. برای مثال استفاده از افراد مشهور و یا بلاگرها یک روش رایج برای جذب مشتری است که ممکن است هزینه زیادی نیز در بر داشته باشد. همچنین شما می‌توانید تبلیغات خود را به پیج‌هایی که مخاطب هدف شما آن‌ها دنبال می‌کند مانند پیج‌های سبک زندگی، فروش لوازم آرایشی و بهداشتی و … بسپارید. اما نگران نباشید شما با کمی خلاقیت و پشت کار نیز می‌توانید قدم به قدم تعداد مشتری‌های خود را افزایش دهید. برای این کار کافی است از اصول مربوط به الگوریتم های اینستاگرام و استفاده از ریلز، استوری، و … برای جذب مخاطب جدید پیروی کنید.

تبلیغات در تلگرام

تبلیغ در تلگرام چند سالی است که به یکی از روش‌های رایج برای تبلیغات تبدیل شده است. در این روش شما می‌توانید با پرداخت مبلغ مشخصی از ادمین یک پیج پربازدید بخواهید که پیام تبلیغاتی شما را برای مدت زمانی مشخص (معمولا 12 یا 24 ساعت)حتی دائمی به نمایش بگذارد.

در این روش تبلیغی بهتر است که شما یک کانال مخصوص برای کلینیک خود در تلگرام داشته باشید که افراد با کلیک بر تبلیغ مورد نظر به کانال شما هدایت شوند.     

تبلیغات در سایت‌های اشتراک ویدیو (آپارات، تماشا، یوتیوب و …)

بسیاری از افراد امروزه زمان کافی برای مطالعه متون بلند بالا را ندارند و بنابراین ترجیح می‌دهند اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق تماشای ویدیو و یا فایل‌های صوتی کسب کنند. بنابراین یکی از بسترهای مناسب برای تبلیغ بیزینس شما، تبلیغ در یوتیوب و آپارات است. تبلیغ در یوتیوب و آپارات به تخصص کافی نیاز دارد، پیشنهاد می‌کنیم حتما از یک متخصص برای این کار مشورت بگیرید. به طور کلی شما می‌توانید از طریق تولید محتوا در صفحه خود و یا تبلیغ مستقیم در این صفحات نیز به معرفی بیزینس خود بپردازید.

ارسال پیامک (sms marketing)

روزانه صدها پیام تبلیغاتی برای افراد ارسال می‌شود که حتی ممکن است قبل از این که پیام را بخوانند، اقدام به حذف آن کنند. پیامک‌های تبلیغاتی اگرچه هنوز مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما نسبت به سال‌های قبل محبوبیت خود را از دست داده‌اند.

اگر قصد تبلیغ کلینیک خود با استفاده از پیامک را دارید، باید بتوانید با جمله اول نظر مشتری را به خود جلب کنید تا به خواندن پیامک ادامه دهد. پیامک شما باید در عین کوتاه بودن بتواند اطلاعات کافی درباره کلینیک شما را در اختیار مشتری قرار دهد. استفاده از یک لینک مشخص که فرد را به صفحه اصلی در سایت و یا شبکه اجتماعی مورد نظر ارجاع دهد، بسیار رایج است.

تبلیغات بنری در سایت (banner ads on the site)

مطمئنا شما هم بارها هنگام چک کردن وبسایت‌های مختلف با تبلیغات بنری مواجه شده‌اید. معمولا افراد برای تبلیغ بیزینس خود از وبسایت‌های پربازدید استفاده کرده و بیزینس خود را در آن تبلیغ می‌کنند. در این نوع تبلیغات شما می‌توانید از یک متن کوتاه و یا یک تصویر منحصربفرد که توجه خواننده را به خود جلب کند استفاده کنید. افرادی که روی تبلیغ شما کلیک کنند به سایت شما هدایت می‌شوند و شما می‌توانید با جزئیات بیشتری خدمات خود را معرفی کنید. 

از مزیت‌های تبلیغات بنری در سایت این است که شما می‌توانید تعداد افرادی که با کلیک کردن روی تبلیغات وارد سایت شما شده‌اند را محاسبه کنید و همچنین ممکن است به دلیل ورود افراد زیاد سایت در رتبه بالاتری از لیست سرچ قرار بگیرید. البته توجه داشته باشید که این روش تبلیغ هزینه زیادی در بر دارد و ممکن است روش مناسبی برای کلینیک‌هایی که تازه قصد تبلیغ و بازاریابی دارند نباشد.  

تبلیغات کلیکی (cost per click)

یکی دیگر از روش‌های تبلیغ در وبسایت‌های مختلف استفاده از تبلیغات کلیکی است. در واقع این روش جزو روش‌های تبلیغات بنری در سایت است. در تبلیغات کلیکی نیز متن و یا تصویر مورد نظر شما در سایت نمایش داده می‌شود و به ازای هر کلیک شما می‌باید مبلغی را به سایت مورد نظر پرداخت کنید. این روش تبلیغ از نظر اقتصادی روش مناسبی محسوب می‌شود و یکی از روش‌های رایج برای تبلیغ کلینیک‌های زیبایی است. 

از جمله بهترین سایت‌های داخلی برای تبلیغات کلیکی می‌توان به یکتانت، تپسل، پارت کلیک، سایت نوین و … اشاره کرد. 

رپورتاژ آگهی (reportage)

یکی از روش‌های مفید برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده از رپورتاژ آگهی است. امروزه بیشتر افراد علاقه‌ای به تبلیغات مستقیم ندارند و سعی می‌کنند این نوع تبلیغات را دنبال نکنند بنابراین استفاده از رپورتاژ آگهی یک روش مناسب برای جذب این افراد است. 

رپورتاژ آگهی به هر نوع تبلیغی اطلاق می‌شود که نوع نگارش محتوا به صورتی است که همانند یک مقاله و یا یک خبر مهم است حال آن که مطالب به کار برده شده کاملا سازمان یافته بوده و هدف آن تبلیغ یک بیزینس و یا کالا است. این روش تبلیغاتی نیز یکی از روش‌های مناسب برای تبلیغ کلینیک‌های زیبایی است.

تبلیغات در گوگل ادز (Google ads)

بسیاری از افراد از گوگل به عنوان یک منبع موثق برای کسب اطلاعات استفاده می‌کنند. بنابراین تبلیغات در گوگل ادز یک روش بسیار مناسب برای تبلیغ بیزینس شما است چرا که در این روش بیزینس شما اکثرا برای مخاطب هدف به نمایش گذاشته می‌شود و در نتیجه بازخورد بهتری خواهد داشت.

از مزایای استفاده از این روش تبلیغاتی می‌توان به جذب مخاطب در مدت زمان کوتاه، آشنا شدن افراد با بیزینس و برند شما، ارزیابی نتایج تبلیغات و … اشاره کرد.

برای اجرای کمپین های گوگل ادز و به طور کلی کمپین های تبلیغی کلیکی شما نیاز به یک کارشناس متخصص دارید که دانش کافی از این حوزه داشته باشد. شما می‌توانید کارشناس گوگل  ادز را استخدام کنید و یا بصورت برون سپاری پروژه خود را انجام دهید. 

تبلیغ در سایت‌های اشتراک بن تخفیف

یکی از روش‌های بسیار مناسب برای تبلیغ کلینیک زیبایی شما استفاده از سایت‌هایی است که ارائه دهنده کد تخفیف هستند مانند سایت تخفیفان. در این سایت‌ها شما می‌توانید با یک تخفیف مناسب توجه مشتریان را به خود جلب کنید و از این طریق کلینیک زیبایی خود را تبلیغ کنید. شما می‌توانید با قرار دادن بن تخفیف برای یکی از خدمات خود ماننند لیزر، کلینیک خود را در معرض دید افرادی قرار دهید که به دنبال خدمات شما در این سایت‌ها هستند. این کار می‌تواند باعث افزایش مشتری برای شما شود.

ثبت لوکیشن در گوگل مپ (registering location in google map)

یکی‌دیگر از روش‌های غیر مستقیم برای تبلیغ کلینیک زیبایی شما ثبت محل کلینیک در گوگل مپ و یا اپلیکیشن‌های مسیریابی همچون بلد و نشان است. امروزه بسیاری از افراد زمان و حوصله کافی برای مراجعه به کلینیک‌هایی که فاصله زیادی با آن‌ها دارد، ندارند. بنابراین شاید یکی از بهترین روش‌ها برای این افراد مراجعه به سایت و یا اپلیکیشن‌های مسیریابی برای پیدا کردن نزدیک‌ترین کلینیک باشد. 

از جمله مزایای تبلیغ در گوگل مپ این است که افراد زیادی از این پلتفرم استفاده می‌کنند و در عین حال بسیاری از رقبای شما لوکیشن خود را در این پلتفرم ثبت نکرده‌اند. بنابراین شما با ثبت لوکیشن در گوگل مپ می‌توانید بدون هیچ هزینه‌ای مشتری‌های هدف خود را جذب کنید. 

جمع‌بندی

همان‌طور که در طول مقاله بررسی شد تبلیغات لازمه پیشرفت یک بیزینس است. اگر شما قصد تاسیس کلینیک خود را دارید و به دنبال روش مناسب تبلیغات برای کلینیک خود می‌گردید، ما به شما پیکاپ سرمایه را معرفی می‌کنیم. همان‌طور که در مقاله گفته شد تبلیغات کلینیک زیبایی اهمیت بالایی دارد و نیاز به تخصص کافی دارد.

پیکاپ سرمایه با ۶ سال سابقه مشاوره و تاسیس کلینیک زیبایی و تاسیس بیش از ۲۰۰ کلینیک زیبایی در سراسر کشور آماده خدمت رسانی به شما است. یکی از گام‌های مهم بعد از تاسیس و افتتاح کلینیک زیبایی شما با پیکاپ سرمایه برنامه ریزی برای تبلیغات کلینیک شماست. ما در پیکاپ سرمایه با شناخت خوبی که از این بیزینس پر سود داریم به شما موثرترین روش های تبلیغات را معرفی می‌کنیم تا بهترین بازخورد را تجربه کنید.

برای استفاده از مشاوره رایگان ما، شما می‌توانید به صفحه تماس با ما مراجعه کنید و پس از تکمیل فرم مربوطه منتظر تماس از طرف مشاوران پیکاپ سرمایه باشید. همچنین می‌توانید برای اطلاعات بیشتر صفحه اینستاگرام پیکاپ سرمایه را دنبال کنید.

شماره تماس ۹۱۰۹۹۱۹۰- ۰۲۱ 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ما را دنبال کنید

به منظور راهنمایی هر چه بهتر مشاوران ما فرم زیر را پر کنید تا در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم

"*" indicates required fields

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرم linkedin واتس آپ واتس آپ تلگرام