تجهیزات کلینیک زیبایی

تجهیزات کلینیک زیبایی

همان‌طور که می‌دانید تاسیس کلینیک زیبایی مراحل مختلفی دارد که یکی از مهم‌ترین این مراحل خرید تجهیزات است. کلینیک‌های زیبایی امروزه در لاین‌های مختلفی فعالیت دارند و بنابراین با توجه به این لاین‌ها ممکن است به تجهیزات و لوازم مختلفی نیاز داشته باشند. در این مقاله سعی شده است تمامی تجهیزاتی که شما برای تاسیس کلینیک زیبایی خود به آن نیاز دارید را بررسی کنیم پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید. 

لیست تجهیزات کلینیک زیبایی 

تجهیزات استفاده شده در کلینیک زیبایی یکی از عوامل مهم در جذب مشتری است. هر چه تجهیزات استفاده شده در کلینیک زیبایی از کیفیت بالاتری برخوردار باشند و در دنیای زیبایی شناخته شده‌تر باشند، اعتماد افراد به کلینیک افزایش می‌یابد و در نتیجه بر تعداد مشتری‌ها افزوده می‌شود. 

در ادامه مهم‌ترین دستگاه‌های لازم برای کلینیک زیبایی به تفکیک لاین‌های مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد. 

 1. لاین لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر کندلا
یکی از موثرترین و معروف‌ترین دستگاه‌های حال حاضر برای لیزر موهای زائد دستگاه کندلا است. این دستگاه انواع مختلفی دارد و تفاوت اصلی این دستگاه‌ها طول موجی است که دستگاه تولید می‌کند. این دستگاه جزو دستگا‌های غیر تماسی بوده و بنابراین مورد تایید بسیاری از افراد است.

دستگاه لیزر کندلا

 • دستگاه لیزر رادوپلاس

  یکی‌دیگر از دستگاه‌های مهم برای لیزر موهای زائد، دستگاه رادوپلاس است.  این دستگاه دارای سه طول موج الکساندرایت، دایود و اندیاگ است. دستگاه لیزر رادوپلاس جزو بهترین دستگاه‌های تماسی بوده که با دو سیستم خنک کننده مجزا باعث کاهش درد در مشتری می‌شود.

 • دستگاه لیزر تیتانیوم

  این دستگاه یکی از معروف‌ترین دستگاه‌های تماسی لیزر موهای زائد است. این دستگاه که دارای سه طول موج الکساندرایت، دایود و ان دی یاگ است می‌تواند از دو هندپیس به صورت مجزا پشتیبانی کند؛ به این معنی که از یک دستگاه می‌توان برای لیزر همزمان دو فرد استفاده کرد.

 • عینک مخصوص لیزر

عینک مخصوص لیزر

طول موج‌های ساطع شده از دستگاه لیزر می‌تواند برای چشم‌ها خطرناک باشد. بنابراین لازم است که تمامی کلینیک‌های زیبایی که ارائه دهنده خدمات لیزر هستند، اقدام به خرید عینک‌های مخصوص برای بیماران (و پزشکان) کنند. این عینک‌ها برای طول موج‌های مختلف و در سایزهای مختلف موجود هستند که متناسب با شرایط باید خریداری شوند.

 •  ژل مخصوص

ژل مخصوص برای لیزر موهای زائد

گاهی ممکن است بر حسب نوع دستگاه برای لیزر موهای زائد از ژل‌های خنک کننده استفاده ‌شود. این ژل‌ها باعث کاهش درد، التهاب و تورم می‌شوند و از این طریق درد حاصل از لیزر را قابل تحمل می‌کنند.

 •  مداد مخصوص

مداد مخصوص لیزر موهای زائد

برای بخش بندی قسمت‌های مختلف موهای زائد در هنگام لیزر از یک مداد سفید مخصوص استفاده می‌شود. این مداد نسبت به گرمای حاصل از لیزر مقاوم است و با افزایش درجه حرارت پاک نمی‌شود. بافت نرم این مداد خط کشی روی بدن را آسان کرده است.

 

 1. لاین جوانسازی

 

 • دستگاه لیزر هایفو

  یکی از مهم‌ترین دستگاه‌های جوانسازی پوست، دستگاه لیزر هایفو است. این دستگاه با استفاده از امواج اولتراسوند بر لایه‌های عمقی پوست تاثیر می‌گذارد و کلاژن‌ سازی را تحریک می‌کند. افزایش کلاژن باعث لیفت صورت می‌شود و با کاهش چربی باعث اصلاح فرم صورت می‌شود. 

 

 • دستگاه لیزر کیوسوئیچ

  یکی از دستگاه‌هایی که حتما می‌بایست در کلینیک‌های زیبایی موجود باشد، دستگاه لیزر کیوسوئیچ است. این دستگاه کاربردهای فراوانی دارد که از جمله آن می‌توان به رفع تتو، از بین بردن خال و لک‌های پوستی، کاهش تعداد رگ‌های واریس و … اشاره کرد. انواع مختلفی از این دستگاه در بازار موجود است که می‌توانید خریداری کنید.  

 

 • دستگاه لیزر co2 فرکشنال

  دستگاه لیزر co2 فرکشنال یکی‌دیگر از دستگاه‌های حائز اهمیت در جوانسازی پوست است. این دستگاه از طریق لایه‌برداری و افزایش کلاژن سازی در پوست باعث جوانسازی پوست می‌گردد. انرژی ساطع شده از این دستگاه کم است و بنابراین عوارض را به حداقل می‌رساند. 

  

 • دستگاه آبرسان پوست

  یکی از دستگاه‌های ساده اما کاربردی در کلینیک‌های زیبایی، دستگاه آبرسان پوست است. این دستگاه در سایز و اشکال مختلف در بازار موجود است که کمک شایانی به طراوت و شادابی پوست می‌کند. این دستگاه با لایه برداری و پاکسازی پوست باعث جوانسازی پوست می‌شود.

    

 • دستگاه میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یکی از روش‌های قدیمی در جوانسازی پوست است. در این روش از دستگاه‌های مختلف میکرونیدلینگ برای ایجاد سوراخ‌هایی ریز در صورت استفاده می‌شود. این سوراخ‌ها باعث تحریک کلاژن سازی در پوست شده و بدین ترتیب باعث جوانسازی پوست می‌شوند. انواع مختلفی دستگاه‌های میکرونیدلینگ را می‌توان از بازار تهیه کرد. 

 

 • دستگاه میکرودرم

  امروزه بسیاری از افراد به دنبال شفاف‌تر شدن پوست خود هستند و استفاده از دستگاه میکرودرم احتمالا بهترین گزینه برای این افراد است. دستگاه میکرودرم لایه‌های مرده پوست را حذف می‌کند و با افزایش کلاژن سازی و گردش خون  باعث جوانسازی و شفافیت پوست می‌شود. از این دستگاه برای بستن منافذ پوست، از بین بردن جای جوش و لک، از بین بردن کک و مک و … نیز استفاده می‌شود.   

 

 • دستگاه اندولیفت

  اندولیفت روشی غیر تهاجمی و بدون نیاز به جراحی است که در طی آن پوست صورت لیفت می‌شود. این دستگاه با تاثیر بر لایه‌های عمقی پوست و به دلیل خاصیت چربی‌سوزی که دارد باعث کاهش چین و چروک پوست و جوانسازی صورت می‌شود.    

 

 • دستگاه مزوتراپی

  مزوتراپی پوست یکی از روش‌های جوانسازی پوست است که در آن مواد مختلفی همچون اسیدهای آمینه، ویتامین‌ها، مواد معدنی و … با توجه به نوع پوست و تشخیص پزشک متخصص به پوست شما تزریق می‌شود. این مواد با افزایش خونرسانی به پوست،  برای تزریق این مواد ممکن است از دستگاه‌های مزوتراپی مختلفی استفاده شود که نمونه‌های زیادی از آن در بازار به فروش می‌رسد.   

 

 • دستگاه آر اف فرکشنال

  استفاده از دستگاه آر اف فرکشنال یکی از روش‌های نوین و در عین حال تاثیرگذار بر جوانسازی پوست است. این دستگاه با ایجاد سوراخ‌های ریزی در صورت و پس از آن ساطع کردن امواج رادیویی باعث افزایش درجه حرارت در لایه‌های زیرین پوست می‌شود. افزایش درجه حرارت باعث تحریک کلاژن سازی شده و در نهایت باعث کاهش چین و چروک‌های صورت می‌شود.   

 

 • دستگاه میکرودرم ابریژن

  یکی از روش‌های موثر برای جوانسازی پوست استفاده از دستگاه میکرودرم ابریژن است. این دستگاه با استفاده از خاصیت لایه برداری باعث جوانسازی پوست می‌شود. همچنین این دستگاه با افزایش گردش خون در زیر پوست و افزایش کلاژن‌سازی باعث رفع چین و چروک‌های صورت می‌شود و به صورت طراوت و زیبایی می‌بخشد. 

 

 1. لاین کاشت مو و ابرو

 

 • پانچ مخصوص کاشت مو

پانچ مخصوص کاشت مو

برای کاشت مو لازم است که فولیکول‌های مو از ناحیه مورد نظر جدا شده و سپس به ناحیه جدید پیوند زده شود. برای جدا کردن فولیکول‌های مو نیاز به پانچ مخصوص است. این پانچ‌ها به صورت یک بار مصرف و همچنین به صورت چند بار مصرف قابل خریداری هستند.

 • انواع مختلف پنس برای کاشت مو

پنس

 

برای کاشت مو نیاز به پنس‌های مختلفی با سایزهای گوناگون است. این پنس‌ها باید از جنس استیل باشند تا به راحتی بتوان آن‌ها را استریل کرد. وجود حداقل یک پک کامل پنس مخصوص کاشت مو برای کلینیک‌هایی که ارائه دهنده خدمات کاشت مو و ابرو هستند لازم است.  

 • دستگاه برداشت مو (میکرو موتور)

میکرو موتور

 

یکی از تجهیزات مهم در کاشت مو دستگاه میکروموتور است که در جدا کردن فولیکول‌های مو نقش دارد. سرعت این دستگاه قابل تنظیم بوده و بنابراین این امکان را می‌دهد که پزشک با توجه به شرایط فرد استخراج مو را انجام دهد. 

 • دسته بیستوری

دسته بیسوری 1

 

یکی دیگر از لوازمی که در کاشت مو مورد نیاز است، دسته بیستوری است. از این ابزار برای ایجاد برش در پوست استفاده می‌شود و انواع مختلفی دارد. با توجه به نوع برش و عمل جراحی ممکن است به دسته‌های بیستوری متفاوتی نیاز باشد. دسته بیستوری به صورت یک بار مصرف و یا همیشگی در دسترس است.  

 • میکروسکوپ مخصوص برای کاشت مو (استریو میکروسکوپ)

میکروسکوپ کاشت مو

با توجه به روشی که برای کاشت مو در نظر گرفته شده است، ممکن است که نیاز به استریو میکروسکوپ باشد. پس از اینکه نوار مو از ناحیه مورد نظر جدا شد، لازم است که فولیکول‌های مو نیز از هم جدا شوند. برای این کار می‌بایست نوار مو در زیر استریو میکروسکوپ قرار گیرد تا بدون گرما فولیکول‌ها از هم جدا شوند.   

 • لوپ کاشت مو

لوپ کاشت مو

برای کاشت مو از فولیکول‌های کوچک استفاده می‌شود و بنابراین برای دید بهتر گاها پزشک از دستگاهی به عنوان لوپ کاشت مو استفاده می‌کند. این دستگاه روی سر قرار می‌گیرد و وزن کمی دارد و دارای بندی است که با توجه به اندازه سر قابل تنظیم است.  

 • اتوکلاو

دستگاه اتوکلاو

یکی از تجهیزات اصلی در یک کلینیک زیبایی دستگاه اتوکلاو است. این دستگاه با استفاده از فشار و دمای بالا لوازم و تجهیزات کلینیک را استریل می‌کند. این دستگاه بسته به درجه حرارت و کاربردی که دارد در کلاس‌های مختلف قابل فروش است. 

 

 1. لاین تناسب اندام

 • دستگاه لیزر cavitation

یکی از روش‌های لاغری بدون نیاز به عمل جراحی استفاده از دستگاه لیزر cavitation است که امروزه محبوبیت زیادی در جامعه و در بین پزشکان پیدا کرده است. این دستگاه با استفاده از امواج فراصوت باعث تخریب سلول‌های چربی شده که در نهایت این چربی‌ها از بدن دفع می‌شوند و باعث کاهش وزن فرد می‌شود.

   

 • دستگاه بادی اسکالپ

 یکی از روش‌های غیر تهاجمی برای کاهش وزن، استفاده از دستگاه بادی اسکالپ است. این دستگاه با استفاده از امواج مغناطیسی و ایجاد انقباض در ماهیچه‌ها باعث سوختن چربی‌ها می‌شود و در نتیجه وزن بدن کاهش می‌یابد. این دستگاه همچون یک لباس است که فرد در آن قرار می‌گیرد و تنها کمی احساس گرما می‌کند. 

 

 • دستگاه لیزر کرایولیپولیز

 دستگاه لیزر کرایولیپولیز یکی‌دیگر از دستگاه‌های حائز اهمیت در حوزه تناسب اندام است که با منجمد کردن سلول‌های چربی باعث کاهش وزن فرد می‌شود. در ادامه این چربی‌ها به روش طبیعی از بدن خارج می‌شوند.   

 

 • دستگاه لیزر فارادریک

دستگاه لیزر فارادریک با ارسال امواج الکتریکی به بدن از طریق پدهای مختلف باعث انقباض عضلانی می‌شود. همچنین این دستگاه باعث تخریب چربی‌های بدن تیز می‌شود و بدین ترتیب در کاهش وزن فرد نقش دارد. 

  

 1. لوازم و تجهیزات عمومی مورد نیاز کلینیک زیبایی

 • تخت معاینه زیبایی

تخت معاینه

 • صندلی و تابوره

صندلی

 • چراغ پیشانی مخصوص جراحی زیبایی

چراغ

 • چراغ معاینه

چراغ یونیت

 • ترالی

ترالی 1

 • دستکش لاتکس

دستگاه لاتکس

 • گاز استریل

گاز استریل 1

 • پلیت

پلیت

 • سرنگ

1c5551ed 12c1 4e87 b1c6 a1d8eb5d805a. CR00970600 PT0 SX970 V1

 • گان جراحی

man wearing medical gown

 

 • گالی پات

گالی پات

 • نخ بخیه

نخ بخیه

 • سرم شست و شو

سرم شست و شو

 • آبسلانگ

آبسلانگ

قیمت تجهیزات کلینیک زیبایی

تعداد بالای فروشندگان لوازم پزشکی از یک طرف و از طرف دیگر شرکت‌های سازنده مختلف تجهیزات پزشکی باعث شده است که قیمت تجهیزات پزشکی رنج گسترده‌ای را در برگیرد. همین موضوع باعث شده است تا خیلی از افراد در انتخاب تجهیزات لازم برای کلینیک خود دچار سردرگمی شوند. در ادامه قیمت مهم‌ترین و ضروری‌ترین لوازم لازم برای هر لاین از کلینیک زیبایی به تفکیک مورد بررسی قرار می‌گیرد.   

 

قیمت تجهیزات لازم برای لیزر موهای زائد

تجهیزات لازم برای لیزر موهای زائد

میانگین قیمت در زمستان 1402
دستگاه لیزر کندلا1.3-1.5 میلیارد تومان  
دستگاه لیزر رادوپلاس400-550 میلیون تومان 
دستگاه لیزر تیتانیوم300-400 میلیون تومان  
عینک مخصوص بیمار15-30 هزار تومان
ژل مخصوص80-200 هزار تومان (یک بسته)
مداد مخصوص10-15 هزار تومان

 

قیمت تجهیزات لازم برای جوانسازی پوست

تجهیزات لازم برای جوانسازی پوستمیانگین قیمت در زمستان 1402
دستگاه لیزر هایفو100-350 میلیون تومان  
دستگاه لیزر کیوسوئیچ200-700 میلیون تومان  
دستگاه لیزر co2 فرکشنال700-800 میلیون تومان  
دستگاه آبرسان پوست8-10 میلیون تومان
دستگاه میکرونیدلینگ1.5-3 میلیون تومان
دستگاه میکرودرم18-23 میلیون تومان
دستگاه اندولیفت280-400 میلیون تومان
دستگاه مزوتراپی12-20 میلیون تومان
دستگاه میکرودرم ابریژن3-6 میلیون تومان

 

قیمت تجهیزات لازم برای کاشت مو و ابرو

تجهیزات لازم برای کاشت مو و ابرومیانگین قیمت در زمستان 1402
پانچ مخصوص کاشت مو1.2-2 میلیون تومان
انواع مختلف پنس برای کاشت مو150-300 هزار تومان
دستگاه برداشت مو8-10 میلیون تومان
دسته بیستوری80-200 هزار تومان
میکروسکوپ مخصوص برای کاشت مو8-12 میلیون تومان
لوپ کاشت مو100-350 هزار تومان
اتوکلاو15-20 میلیون تومان

 

قیمت تجهیزات لازم برای تناسب اندام

تجهیزات لازم برای تناسب انداممیانگین قیمت در زمستان 1402
دستگاه لیزر cavitation110-130 میلیون تومان  
دستگاه بادی اسکالپ45-70 میلیون تومان 
دستگاه لیزر کرایولیپولیز350-400 میلیون تومان  
دستگاه آر اف فرکشنال 70-200 میلیون تومان
دستگاه لیزر فارادریک 15-25 میلیون تومان 

 

قیمت تجهیزات عمومی برای کلینیک‌های زیبایی

تجهیزات عمومی برای کلینیک‌های زیباییمیانگین قیمت در زمستان 1402
تخت معاینه زیبایی4-6 میلیون تومان
صندلی و تابوره2.5-4 میلیون تومان
چراغ پیشانی مخصوص جراحی زیبایی200-600 هزار  تومان
چراغ معاینه3.5-5 میلیون تومان
ترالی3-6 میلیون تومان
دستکش لاتکس100-200 هزار تومان (هر بسته)
گاز استریل100-180 هزار تومان (هر بسته)
پلیت50-80 هزار تومان (هر عدد)
سرنگ2-6 هزار تومان
گان جراحی (یک بار مصرف)10-20 هزار تومان
گالی پات100-300 هزار تومان
نخ بخیه15-30 هزار تومان (هر بسته)
سرم شست و شو
آبسلانگ100-150 هزار تومان (هر بسته)

 

 

در هنگام خرید تجهیزات کلینیک زیبایی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

همان‌طور که بررسی شد، امروزه شرکت‌های زیادی اقدام به فروش تجهیزات پزشکی کرده‌اند و مارک‌های گوناگونی در بازار موجود است که انتخاب را برای خریداران مشکل کرده است. برای انتخاب بهترین تجهیزات با توجه به شرایط کلینیک باید نکات مختلفی را در نظر داشت که در ادامه مورد بررسی قرار می‌گیرند.  

 • کیفیت کالا

در خرید تجهیزات لازم برای کلینیک زیبایی اولین نکته‌ای که می‌بایست به آن توجه کرد، کیفیت کالای مورد نظر است. کیفیت کالای خریداری شده به صورت مستقیم در کیفیت خدماتی که کلینیک ارائه می‌دهد نقش دارد. همچنین به دلیل این که تجهیزات پزشکی در سلامتی بیماران به صورت مستقیم نقش دارند بهتر است برای پیشگیری از هر گونه اتفاق ناگوار، بهترین کالاهای موجود در بازار خریداری شوند.  

 • قیمت محصول

یکی دیگر از نکاتی همواره افراد برای خرید کالا به آن توجه دارند قیمت محصول است. به طور کلی قیمت محصول باید با توجه به خدمات کالای مورد نظر منصفانه باشد. برای این که بتوانید بهترین محصول را با پایین‌ترین قیمت خریداری کنید، لازم است که حتما سایت‌های مختلف را چک کنید و به مراکز فروش تجهیزات پزشکی مختلف سر بزنید. 

 • فضای کلینیک

یکی از نکات مهم در خرید تجهیزات پزشکی توجه به فضای کلینیک است. در هنگام خرید تجهیزات پزشکی همواره فضای کلینیک خود را در نظر داشته باشید و برای هر دستگاه فضایی را از قبل در نظر داشته باشید. معمولا دستگاه‌های مورد استفاده در کلینیک زیبایی فضای زیادی را به خود اختصاص می‌دهند و اگر این موضوع از قبل در نظر گرفته نشود، ممکن است باعث ایجاد مشکل شود.

 • خدمات پس از فروش

معمولا خرید تجهیزات پزشکی هزینه گزافی در بر دارد بنابراین بهتر است شرکتی را برای خرید تجهیزات پزشکی انتخاب کنیم که خدمات پس از فروش خوبی ارائه می‌دهد. به طور مثال شرکت باید برای نصب دستگاه، آموزش کار با دستگاه، تعمیر دستگاه و … برنامه‌ای دقیق ارائه دهد.  

 

مراقبت و نگهداری از تجهیزات کلینیک زیبایی

برای این که تجهیزات و لوازم خریداری شده برای کلینیک زیبایی طول عمر طولانی‌تری داشته باشند باید به درستی از این تجهیزات مراقبت و نگهداری شود. در ادامه مهم‌ترین نکاتی که برای حفظ و نگهداری تجهیزات کلینیک باید مد نظر گرفته شود مورد بررسی قرار می‌گیرد.   

 • دنبال کردن دستورالعمل‌ها. به همراه هر دستگاهی که خریده می‌شود یک دفترچه راهنما وجود دارد که باید تمام نکات مربوط به دستگاه با دقت مورد بررسی قرار گیرند. قبل از خواندن دفترچه راهنما به هیچ عنوان تنظیمات دستگاه را تغییر ندهید تا دستگاه با مشکلی روبرو نشود.  
 • بررسی منظم تجهیزات. بهتر است دستگاه‌ها هر چند ماه یک بار توسط یک کارشناس متخصص مورد بررسی قرار گیرند تا در صورت وجود مشکل قبل از هر گونه اتفاق ناگوار تعمیر شوند.   
 • تمیز کردن تجهیزات. تجهیزات کلینیک زیبایی باید به طور مرتب تمیز شوند. بهتر است برای تمیز کردن تجهیزات کلینیک زیبایی خود دفترچه راهنمای هر دستگاه را به صورت جداگانه مطالعه کنید تا آسیبی به دستگاه وارد نشود.   

جمع‌بندی 

خرید تجهیزات مربوط به کلینیک زیبایی همواره کار سختی است. امروزه شرکت‌های زیادی اقدام به فروش تجهیزات پزشکی می‌کنند و پیدا کردن شرکتی که بهترین تجهیزات را با نازلترین قیمت ارائه می دهد کار آسانی نخواهد بود. 

ما در پیکاپ سرمایه با بیش از ۶ سال سابقه مشاوره و تاسیس بیش از ۲۰۰ کلینیک زیبایی در سراسر کشور آماده خدمت‌رسانی به شما هستیم. شما می‌توانید برای اطلاع دقیق از قیمت‌ دستگاه‌های کلینیک زیبایی و همچنین مشاوره رایگان با مشاوران ما در پیکاپ سرمایه با شماره ۹۱۰۹۹۱۹۰- ۰۲۱ تماس بگیرید و یا با مراجعه به صفحه تماس با ما منتظر تماس از طرف مشاوران ما باشید. همچنین می‌توانید برای اطلاع بیشتر از خدمات ما و مراحل گام به گام تاسیس کلینیک زیبایی صفحه اینستاگرام پیکاپ سرمایه را دنبال کنید.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ما را دنبال کنید

به منظور راهنمایی هر چه بهتر مشاوران ما فرم زیر را پر کنید تا در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم

"*" indicates required fields

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرم linkedin واتس آپ واتس آپ تلگرام