استراتژی تبلیغات کلینیک‌ زیبایی

استراتژی تبلیغات کلینیک‌ زیبایی

در صنعت رقابتی کلینیک‌های زیبایی یافتن راهی برای متمایز شدن از سایر کلینیک‌های زیبایی حیاتی است. بهترین عاملی که می‌تواند موجب تمایز بین کلینیک‌های زیبایی شود استراتژی تبلیغات کلینیک‌ زیبایی است. از طریق استراتژی های بازاریابی نوآورانه، جذاب و بیمار محور، کلینیک های زیبایی می‌توانند مشتریان زیادی را به خود جذب کنند.

در این مقاله به صورت کلی بهترین روش‌های تبلیغات و بازاریابی که در صنعت زیبایی موثر بوده‌اند مورد بررسی قرار می‌گیرد. درک و اجرای این استراتژی‌ها می‌تواند نقشی اساسی در افزایش شناخت و دیدگاه شما نسبت به صنعت زیبایی و در نهایت درآمد شما داشته باشد. بنابراین اگر شما نیز قصد تاسیس کلینیک زیبایی خود را دارید پیشنهاد می‌کنیم تا پایان همراه ما باشید.

ساخت یک برند منحصربفرد برای کلینیک زیبایی

اولین مرحله برای شروع بازاریابی و تبلیغات ساخت یک برند منحصربفرد برای کلینیک زیبایی است. اما منظور از ساخت برند چیست؟ منظور از برندسازی برای کلینیک زیبایی این است که شما با انتخاب یک رنگ سازمانی، یک لوگو متناسب با مفهوم کلینیک زیبایی، انتخاب یک فونت مشخص و … کلینیک زیبایی خود را نسبت به سایر کلینیک‌های زیبایی متمایز کنید.

این کار باعث می‌شود تا افراد با دیدن رنگ سازمانی و فرمت مورد استفاده شما در هر جا کلینیک زیبایی شما را به خاطر بیاورند. بنابراین توصیه ما به شما این است که قبل از هرچیزی به دنبال برندسازی برای کلینیک زیبایی خود باشید و این کار را به دست یک فرد متخصص بسپارید تا به بهترین شکل ممکن انجام پذیرد.

نقاط قوت خود را بولد کنید!

چه چیزی باعث تمایز شما نسبت به سایر رقبا است؟ اگر در کلینیک زیبایی خود از تکنولوژی خاصی استفاده می‌کنید، دستگاه ‌های جدید و بروزی برای کلینیک زیبایی خود خریداری کرده‌اید و یا از یک روش درمانی جدید استفاده می‌کنید که در سایر کلینیک‌های زیبایی انجام نمی‌شود، حتما این موارد را در تبلیغات خود بولد کنید. همچنین در تبلیغات خود از نظرات مثبت زیباجویان غافل نشوید و روی این گزینه مانور دهید. این کار باعث می‌شود که افرادی که قصد استفاده از  خدمات کلینیک زیبایی شما را دارند به شما اطمینان کنند و ر تعداد مراجعه کنندگان شما افزوده شود.

در تبلیغات خود از تصاویر با کیفیت استفاده کنید.

استفاده از تصاویر باکیفیت در تبلیغات کلینیک زیبایی

در دنیای مدرن امروز که هر عکس به اندازه صد کلمه ارزش دارد و افراد به عکس‌ها بیش از کلمات اهمیت می‌دهند، گرفتن عکس‌هایی با کیفیت برای کلینیک زیبایی از واجبات است. اهمیت عکس‌های کلینیک زیبایی به قدری زیاد است که تعدادی از کلینیک‌های زیبایی برای این کار یک عکس استخدام می‌کنند.

در کلینیک‌های زیبایی که تغییرات قبل و بعد از انجام امور زیبایی اهمیت زیادی دارد لازم است که عکس‌هایی با کیفیت گرفته شود که کیفیت خدمات شما را به خوبی نشان دهد تا بتوان از این طریق به جذب مشتری‌های جدید پرداخت.

نظرات و تجربیات مراجعه کنندگان را دست کم نگیرید.

میزان رضایت مراجعه کنندگان از خدمات ارائه شده در کلینیک زیبایی، رفتار پرسنل و … را جویا شوید و از آن‌ها بخواهید تا نقاط ضعف و قوت کلینیک زیبایی را به شما گوشزد کنند. به این ترتیب شما می‌توانید در مدت زمانی کوتاه وضعیت کلینیک زیبایی خود را بهبود ببخشید. از طرفی شما با بولد کردن نقاط قوت خود در تبلیغات کلینیک زیبایی و نمایش میزان رضایت زیباجویان می‌توانید اعتماد افراد را نسبت به کلینیک زیبایی خود افزایش دهید.

علاوه بر این شما می‌توانید از مراجعه کنندگان خود بخواهید که در سایت و یا شبکه‌های اجتماعی با گذاشتن کامنت از شما حمایت کنند. این کار باعث می‌شود تا افراد دیگر با دیدن نظرات سایر کاربران راحتتر به کلینیک زیبایی شما اعتماد کنند.

همکاری با اینفلوئنسرها

همکاری با اینفلوئنسر در تبلیغات کلینیک زیبایی

یکی از بهترین روش‌ها برای تبلیغات کلینیک زیبایی همکاری با اینفلوئنسرها است. چه بخواهید و چه نخواهید در دنیای مدرن امروز که شبکه‌های اجتماعی بخش بزرگی از زندگی افراد جامعه را تشکیل می‌دهد تاثیر اینفلوئنسرها غیر قابل چشم پوشی است. این افراد به طور مستقیم بر تصمیم دنبال کنندگان (فالوئرها) نقش دارند.

شما با پرداخت هزینه به این افراد می‌توانید به جذب مشتری بپردازید. البته توجه داشته باشید که شما برای این کار لازم است فردی را انتخاب کنید که دنبال کنندگانی داشته باشد که به جامعه‌ی هدف شما نزدیک باشند. از طرف دیگر از آن‌جایی که تبلیغات توسط اینفلوئنسرها معمولا هزینه‌بر است بنابراین شاید بهتر باشد برای انتخاب اینفلوئنسر مناسب دقت زیادی داشته باشید یا با یک کارشناس کاربلد در حوزه تبلیغات شبکه‌های اجتماعی صحبت کنید.

شرکت در ایونت‌های مرتبط با کلینیک زیبایی

یکی دیگر از روش‌های تبلیغات و بازاریابی برای کلینیک‌های زیبایی شرکت در ایونت‌های مربوط به سلامت و زیبایی است. این کار باعث می‌شود تا شما با آخرین تکنولوژی‌های مورد استفاده در کلینیک‌های زیبایی آشنا شوید تا در فرصت مناسب بتوانید با فراگیری این تکنولوژی‌ها خدمات جدیدی را به کلینیک زیبایی خود اضافه کنید. همچنین شرکت در این ایونت‌ها باعث می‌شود شما با سایر شرکت‌های تولید کننده و فروشنده لوازم و تجهیزات پزشکی آشنا شوید و بتوانید با این افراد همکاری داشته باشید.

ارائه تخفیفات مختلف

استفاده از تخفیفات مختلف همواره یکی از روش‌های جذب مشتری در مدت زمان کوتاه است. ارائه تخفیف باعث می‌شود تا افرادی که قصد استفاده از خدمات کلینیک زیبایی شما را دارند اما هنوز در این باره به یقین نرسیده‌اند برای استفاده از خدمات شما مصرتر شوند و این فرصت را غنیمت بشمارند.

شما می‌توانید با استفاده از روش‌های مختلف کد تخفیف را به افراد مختلف ارائه دهید و از این طریق به جذب مشتری بپدازید. به طور مثال یکی از بهترین روش‌ها برای ارائه کد تخفیف قرارداد با یک شرکت است. شما می‌توانید با یک شرکت صحبت کنید و به پرسنل و کارکنان شرکت کد تخفیف ارائه دهید و در مقابل نیز شرکت به شما در حوزه مخصوص خود کمک کند. این کار یک معامله دو سر برد محسوب می‌شود و می‌تواند نتیجه خوبی داشته باشد.

وبسایت خود را متناسب با تلفن‌های همراه طراحی کنید.

امروزه افراد زیادی برای رزرو نوبت و یا چک کردن وبسایت‌های مختلف از تلفن همراه خود استفاده می‌کنند. اگر شما نیز طراحی وبسایت کلینیک زیبایی را از یاد نبرید و حتما وبسایت مورد نظر را به شکلی طراحی کنید که متناسب با تلفن‌های همراه نیز باشد. این کار باعث می‌شود تا افراد بتوانند راحتتر از وبسایت شما استفاده کنند و وبسایت شما بازدید کنندگان بیشتری داشته باشد. تعداد بازدیدکنندگان بیشتر باعث می‌شود که وبسایت شما از نظر سئویی در جایگاه بهتری قرار گیرد و در نتیجه شانس شما برای جذب مشتری افزایش پیدا می‌کند.

تولید محتوا ویدیویی را فراموش نکنید.

استفاده از محتوای ویدیویی امروزه بیش از پیش رایج شده است و افراد تمایل بیشتری به افزایش اطلاعات خود از طریق تماشای ویدیو دارند. همان طور که می‌دانید افراد زیادی در اینستاگرام، یوتیوب، تیک تاک و … اقدام به تولید محتوا می‌کنند و از این طریق برای کسب و کار خود مشتری جذب می‌کنند. شما نیز برای این که در بازار رقابت کلینیک‌های زیبایی باقی بمانید می‌بایست به تولید محتوا ویدیویی بپردازید. برای این کار می‌توانید درباره خدماتی که ارائه می‌دهید، روتین‌های پوستی، محصولات مراقبتی پوست و مو، مقایسه محصولات مختلف و … تولید محتوا کنید. شما با این کار می‌توانید اعتماد افراد را جلب کنید و در حوزه زیبایی حرفی برای گفتن داشته باشید.

اطلاعات کلینیک زیبایی را در گوگل و اپلیکیشن‌های مکان یابی ثبت کنید.

ثبت موقعیت مکانی در گوگل برای تبلغیات کلینیک زیبایی

ممکن است افراد از اقصی نقاط شهر برای استفاده از خدمات مختلف به کلینیک زیبایی شما مراجعه کنند. شما برای این که تمامی افراد به سادگی کلینیک زیبایی شما را پیدا کنند باید لوکیشن خود را در گوگل و سایر اپلیکیشن‌های مکان یابی همچون بلد، ویز، نشان و … ثبت کنید. این کار باعث می‌شود دسترسی به کلینیک زیبایی شما آسان تر شود و تعداد مراجعه کنندگان به مرور افزایش یابد.

نتیجه گیری

در این مقاله به صورت کلی استراتژی‌های تبلیغاتی مناسب برای کلینیک‌های زیبایی مورد بررسی قرار گرفتند. ممکن است برای یک کلینیک زیبایی بهترین کار تمرکز روی یک گروه خاص و تبلیغات برای آن گروه باشد و برای یک کلینیک زیبایی دیگر بهتر باشد از چند تکنیک مجزا به صورت همزمان استفاده کند.

آن چه اهمیت دارد این است که شما به عنوان موسس یک کلینیک زیبایی باید با توجه به شرایط مختلف همچون میزان جمعیت در شهر شما، سطح تحصیلات، میزان درآمد و همچنین بودجه‌ای که برلای تبلیغات در نظر گرفته‌اید اقدام به تبلیغات و بازاریابی برای کلینیک زیبایی خود کنید. اگر شما اطلاعات کافی برای  انتخاب روش مناسب تبلیغات کلینیک‌های زیبایی را ندارید، پیشنهاد ما به شما پیکاپ سرمایه است.

پیکاپ سرمایه با بیش از 6 سال سابقه درخشان در تجهیز و تاسیس کلینیک‌های زیبایی یکی از پیشگامان اصلی در صنعت زیبایی در کشور ایران است. پیشکاپ سرمایه از ابتدا تا انتهای مسیر تاسیس کلینیک زیبایی شما را همراهی می‌کند. از خدمات پیکاپ سرمایه میتوان به تنظیم و طراحی بیزینس پلن، انتخاب لوکیشن، تجهیز کلینیک زیبایی، جذب پرسنل و … اشاره کرد. شما برای اطلاعات بیشتر از خدمات پیکاپ سرمایه میتوانید با تکمیل فرم در صفحه تماس با ما منتظر تماس از طرف کارشناسان ما باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ما را دنبال کنید

به منظور راهنمایی هر چه بهتر مشاوران ما فرم زیر را پر کنید تا در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم

"*" indicates required fields

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرم linkedin واتس آپ واتس آپ تلگرام