پزشک مشاور در کلینیک زیبایی

پزشک مشاور در کلینیک زیبایی

امروزه با پیشرفت صنعت زیبایی و افزایش روزافزون روش‌های درمانی نیاز به پزشک مشاور در کلینیک زیبایی بیش از پیش احساس می‌شود. پزشک مشاور می‌تواند کمک بزرگی به مراجعه کنندگان و پرسنل کلینیک زیبایی باشد و بنابراین نقش مهمی در موفقیت کلینیک زیبایی دارد. اگر شما نیز به دنبال تاسیس کلینیک زیبایی خود هستید و نمی‌دانید آیا نیاز به پزشک مشاور در کلینیک زیبایی هست یا خیر پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

حضور پزشک مشاور در کلینیک زیبایی چه مزایایی دارد؟

مزایای استفاده از مشاور در کلینیک زیبایی

حضور یک پزشک مشاور در کلینیک زیبایی از ضروریات است و مزایای زیادی دارد و یکی از عوامل موفقیت در کلینیک‌های موفق است. در ادامه مهم‌ترین مزایای حضور پزشک مشاور در کلینیک زیبایی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

ارزیابی وضعیت زیباجو

یکی از اصلی ترین وظایف پزشک مشاور در کلینیک زیبایی بررسی وضعیت زیباجو و تهیه گزارش است. در این مرحله پزشک مشاور سابقه پزشکی زیباجو را بررسی می‌کند و اگر مراجعه کننده بیماری خاصی داشته باشد و یا به یک دارو آلرژی داشته باشد در این باره باید صحبت شود. علاوه براین پزشک مشاور باید با پرسیدن سوالاتی متوجه خواسته اصلی زیباجو از مراجعه به کلینیک زیبایی ‌شود. این کار باعث می‌شود که در ادامه مسیر بهترین روش درمانی برای زیباجو گرفته شود.

آموزش به زیباجو

افرادی که برای تغییرات ظاهری به کلینیک زیبایی مراجعه می‌کنند معمولا نسبت به روش‌های مورد استفاده در کلینیک اطلاعاتی دارند. اما این اطلاعات همیشه کامل نیست و ممکن است گاها غلط باشد. بنابراین یک پزشک مشاور می‌تواند در مورد روش‌های مورد استفاده در کلینیک زیبایی که مناسب برای زیباجو است به او اطلاعات دهد. همچنین مزایا و معایب هر روش را برای زیباجو بازگو کند تا فرد تصمیم درستی درباره انجام روش مورد نظر بگیرد.

روش درمانی شخصی سازی شده

پس از صحبت با زیباجو و چک کردن سابقه پزشکی و همچنین توضیح روش‌های مورد استفاده در کلینیک زیبایی نوبت به انتخاب روش درمانی شخصی سازی شده می‌رسد. در کلینیک‌های موفق برای تمامی زیباجویان یک نسخه نمی‌پیچند و با توجه به شرایط فرد یک برنامه حساب شده درمانی برنامه ریزی می‌شود.

در واقع در این مرحله پزشک مشاور با توجه به خواسته‌های بیمار متوجه می‌شود که تمرکز روی کدام قسمت ضروری‌تر است و بهتر است از چه روشی استفاده شود. این جا است که تاثیر پزشک مشاور بیش از پیش مشخص می‌شود. استفاده از برنامه شخصی سازی شده این اطمینان را به مراجعه کننده می‌دهد که بهترین تصمیم برای درمان او گرفته شده است و با خیالی راحت برای درمان آماده می‌شود.

پاسخ به سوالات و نگرانی‌های زیباجو

معمولا اکثر افرادی که برای استفاده از خدمات مختلف به کلینیک زیبایی مراجعه می‌کنند نگرانی‌هایی نسبت به روش درمان مناسب، پروسه درمان، مدت زمان نقاهت و … دارند. در این جلسه پزشک مشاور کلینیک زیبایی می‌تواند با پاسخ به سوالات زیباجویان و برطرف کردن نگرانی‌های آن‌ها کمک زیادی به این افراد کند.

دستیابی به بهترین نتیجه پس از درمان

پزشک مشاور یک نتیجه واقع بینانه از نتیجه خدمات ارائه شده در کلینیک زیبایی را با شما نمایش می‌دهد که متناسب با ویژگی‌های شخصی مراجعه کننده ترسیم شده است. این کار باعث می‌شود فرد مراجعه کننده در رابطه با روش درمانی مورد نظر تصمیم نهایی را بگیرد و یا تغییراتی متناسب با خواسته خود در آن بوجود آورد.

در طول جلسه با پزشک مشاور کلینیک زیبایی چه اتفاقی رخ میدهد؟

پروسه مشاوره در کلینیک زیبایی

بسته به کلینیک زیبایی، خدماتی که در آن ارائه می‌شود و پزشک معالج ممکن است در طول جلسات مشاوره اتفاقات مختلفی رخ دهد. در ادامه مهم‌ترین اتفاقاتی که در طول جلسه مشاوره رخ میدهد مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 • بررسی و الویت بندی خواسته زیباجویان
 • بررسی سابقه پزشکی
 • بررسی روش‌های مناسب درمانی
 • مشخص کردن اثرات جانبی احتمالی
 • توصیه‌های پزشکی و پرهیزات غذایی پس از انجام امور زیبایی

چگونه می‌توان یک جلسه مشاوره خوب برای مراجعه کنندگان ترتیب داد؟

برای این که جلسه مشاوره به بهترین نحو ممکن انجام شود نیاز است که پزشک مشاور درک درستی از خواسته‌های مراجعه کننده داشته باشد تا بتواند او را در مسیر درمان به درستی راهنمایی کند. در ادامه دو مورد از عواملی که میتوانند پزشک مشاور را در درک بهتر خواسته بیمار راهنمایی کنند مورد بررسی قرار می‌گیرند.

دقت به صحبت‌های مراجعه کنندگان

مهم‌ترین وظیفه یک پزشک مشاور گوش سپردن به زیباجویان است. زمانی که پزشک به صحبت‌های زیباجویان با دقت گوش می‌سپارد باعث می‌شود که زیباجو راحتتر به کلینیک زیبایی اعتماد کند و مطمئن شود که صحبت‌های او محترم شمرده می‌شود. این کار باعث رضایت هر چه بیشتر مراجعه کنندگان می‌شود و در ادامه بر تعداد مراجعان افزوده می‌شود.

استفاده از عکس‌های مرتبط

پزشک مشاور برای درک بهتر خواسته مراجعه کننده باید از عکس‌های مرتبط استفاده کند. برای مثال اگر فردی قصد تزریق ژل و یا فیلر را دارد پزشک معالج میتواند با نشان دادن عکس‌های مناسب به مراجعه کننده برای تصمیم گیری بهتر کمک کند. همچنین اگر مدل منتخب زیباجو با چهره او مطابقت نداشته باشد پزشک مشاور میتواند این موضوع را به وی یادآور شود و مدل بهتری را به او پیشنهاد دهد. با این کار مراجعه کننده به خواسته‌ی خود خواهد رسید و همچنین کار پزشک معالج آسان‌تر خواهد شد.

استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف

اگر مراجعه کننده از روش انتخابی مطمئن نیست پزشک معالج می‌تواند با استفاده از اپلیکیشن‌های موجود در صنعت زیبایی تغییرات پس از انجام امور زیبایی را مشخص کند. اگرچه این اپلیکیشن‌ها صد در صد تغییرات را نشان نمی‌دهند اما تصویری مشابه با واقعیت را به نمایش می‌گذارند.

جمع بندی

در این مقاله به صورت کلی دلایل نیاز به مشاور پزشک در کلینیک‌های زیبایی مورد بررسی قرار گرفت. اگر شما نیز به دنبال تاسیس کلینیک زیبایی خود هستید اما اطلاع کافی درباره راه اندازی کلینیک زیبایی خود را ندارید پیشنهاد ما به شما پیکاپ سرمایه است.

پیکاپ سرمایه با بیش از 6 سال سابقه درخشان و تجهیز و تاسیس بیش از 210 کلینیک زیبایی آماده خدمت رسانی به شما است. پیکاپ سرمایه در زمینه طراحی بیزینس پلن، انتخاب لوکیشن، استخدام پرسنل و … خدمات مختلفی ارائه می‌دهد. شما برای آگاهی بیشتر از خدمات پیکاپ سرمایه و استفاده از مشاوره رایگان می‌توانید با تکمیل فرم مورد نظر در صفحه تماس با ما منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ما را دنبال کنید

به منظور راهنمایی هر چه بهتر مشاوران ما فرم زیر را پر کنید تا در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم

"*" indicates required fields

دیدگاهی در مورد “پزشک مشاور در کلینیک زیبایی

 1. سارا گفت:

  مطالب بسیار مفید🌹

  1. بهناز حیدری گفت:

   ممنون از همراهی شما دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرم linkedin واتس آپ واتس آپ تلگرام