تاسیس کلینیک زیبایی

تاسیس کلینیک زیبایی

صنعت زیبایی با توجه به افزایش آگاهی افراد جامعه و توجه به سلامت و زیبایی در سال‌های اخیر روند رو به رشدی داشته است. به دلیل افزایش نسبی طول عمر افراد جامعه، تاثیر شبکه‌های اجتماعی و تغییر الویت‌ها محبوبیت کلینیک‌های زیبایی بیش از پیش شده است. بنابراین تاسیس کلینیک زیبایی به یکی از روش‌های مناسب سرمایه گذاری به خصوص در ایران مبدل گشته است.

تاسیس کلینیک زیبایی نیاز به تخصص خاصی ندارد و تمامی اقشار جامعه می‌توانند اقدام به تاسیس کلینیک زیبایی کنند. از طرف دیگر سرمایه لازم برای تاسیس کلینیک زیبایی هزینه هنگفتی نیست و با توجه به سود حاصل از آن یک روش سرمایه گذاری مطمئن محسوب می‌شود. اگر شما نیز به دنبال تاسیس کلینیک زیبایی خود هستید پیشنهاد می‌کنیم تا پایان همراه ما باشید. 

هزینه تاسیس کلینیک زیبایی

زمانی که صحبت از تاسیس کلینیک زیبایی به میان می‌آید احتمالا اولین و مهم ترین سوالی که ذهن شخص را درگیر می‌کند هزینه لازم برای تاسیس کلینیک زیبایی است. هزینه لازم برای تاسیس کلینیک زیبایی عدد ثابتی نیست و به عوامل مختلفی همچون محل تاسیس کلینیک زیبایی، تعداد لاین‌های فعال، تعداد و برند تجهیزات خریداری شده و غیره بستگی دارد. با این حال به طور متوسط برای تاسیس یک کلینیک زیبایی در سال 1403 حدودا به یک تا یک و نیم میلیارد تومان سرمایه نیاز است.

مجوز تاسیس کلینیک زیبایی

یکی از اصلی ترین مراحل برای تاسیس کلینیک زیبایی اخذ مجوز از وزارت درمان و بهداشت است. اخذ مجوز تنها توسط پزشک عمومی و یا متخصص پوست و مو امکان پذیر است و این افراد می‌توانند با مراجعه به سایت  parvaneh.behdasht.gov.ir برای دریافت مجوز کلینیک زیبایی اقدام کنند. اما توجه داشته باشید که سرمایه داران می‌توانند با عقد قرارداد با یک پزشک، نسبت به اخذ مجوز اقدام کنند و پس از ارائه مدارک لازم مجوز تاسیس کلینیک زیبایی را دریافت کنند.
تاسیس کلینیک زیبایی تنها به دریافت مجوز با استفاده از پروانه طبابت پزشک منتهی نمی‌شود و علاوه بر این ساختمانی که قصد تاسیس کلینیک زیبایی در آن وجود دارد نیز نیاز به اخذ مجوز دارد و باید مورد تایید کارشناسان وزارت بهداشت و درمان باشد. اگر شما نیز به دنبال اخذ مجوز کلینیک زیبایی خود هستید پیشنهاد می‌کنیم که مقاله شرایط دریافت مجوز کلینیک زیبایی را مطالعه کنید.

مراحل تاسیس کلینیک زیبایی

گام اول : مشاوره طراحی و تکمیل بیزینس پلن و ارائه بوم کسب و کار

یکی از اولین گام‌های برای تاسیس کلینیک زیبایی طراحی و تکمیل بیزینس پلن است. بیزینس پلن مانند یک نقشه راه مسیر درست برای دست یابی به اهداف را به شما نشان می‌دهد. در این مسیر مشاوران با تجربه و خبره شرکت پیکاپ سرمایه با بررسی الویت‌ها و اهداف شما و همچنین بررسی عملکرد رقبا به شما کمک می‌کنند تا در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین تصمیمات را گرفته و در مسیر درست قدم بردارید.

شما برای اطلاع بیشتر درباره بخش‌های مختلف بیزینس پلن می‌توانید به مقاله طراحی بیزینس پلن کلینیک زیبایی مراجعه کنید.

گام دوم : مشاوره انتخاب محل مناسب تاسیس مطب و بررسی و تایید ملک مناسب

مکان کلینیک زیبایی تاثیر بسزایی بر میزان درآمد کلینیک زیبایی دارد و حتی استراتژی بازاریابی و تبلیغات کلینیک را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بنابراین انتخاب لوکیشن مناسب در این سرمایه گذاری، کار شما را در مراحل جذب مشتری و کسب درآمد بیشتر، آسان تر می‌کند.

در انتخاب مکان مناسب کلینیک زیبایی عوامل مختلفی تاثیر گذار هستند. برای انتخاب مکان مناسب المان‌هایی همچون دسترسی آسان به محل کلینیک زیبایی، بازار رقابت، امکان پیشرفت در منطقه، نزدیکی به مشتریان هدف و غیره توسط کارشناسان اجرا پیکاپ سرمایه مورد بررسی قرار می‌گیرد تا در نهایت توجه به الویت‌ها و سرمایه مورد نظر بهترین مکان برای کلینیک زیبایی انتخاب گردد.

شما برای اطلاع بیشتر درباره ویژگی‌های یک مکان مناسب کلینیک زیبایی می‌توانید به مقاله انتخاب مکان مناسب برای کلینیک زیبایی مراجعه کنید.

گام سوم : مشاوره طراحی دکوراسیون مناسب و تجهیزات

یکی از عواملی که به طور مستقیم بر میزان درآمد کلینیک زیبایی تاثیر گذار است دکوراسیون کلینیک زیبایی است. دکوراسیون اولین موردی است که مراجعه کنندگان پس از ورود به کلینیک زیبایی به آن توجه می‌کنند و لذا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

دکوراسیون کلینیک زیبایی باید به گونه‌ای طراحی شود که علاوه بر این که از نظر بصری زیبا باشد بتواند از فضای کلینیک زیبایی نیز به درستی استفاده کند تا مراجعه کنندگان در کلینیک زیبایی احساس راحتی و آرامش داشته باشند.

نکات مربوط به دکوراسیون کلینیک زیبایی بسیار گسترده و قابل تامل است لذا شما برای اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید مقاله طراحی کلینیک زیبایی مراجعه کنید.

گام چهارم : مشاوره تامین و تجهیز دستگاه‌ها و تایید کیفیت و جوابدهی

تجهیزات کلینیک زیبایی

یکی از مراحل مهم در تاسیس کلینیک زیبایی خرید تجهیزات و دستگاه‌های مورد نیاز کلینیک زیبایی است. با توجه به این که تعداد شرکت‌های تامین کننده تجهیزات پزشکی به شدت در حال افزایش است بنابراین گاها انتخاب دستگاه مناسب برای کلینیک زیبایی کار آسانی نیست. از طرفی از ان جایی که تجهیزات و دستگاه‌های مورد استفاده در کلینیک زیبایی به طور مستقیم بر سلامت زیباجویان تاثیرگذارند لذا لازم است که در این مورد دقت کافی به عمل آید.

شرکت پیکاپ سرمایه یکی از بزرگترین شرکت‌های وارد کننده و تولید کننده تجهیزات پزشکی می‌تواند شما را به خوبی در این امر همراهی کند. در ادامه مهم‌ترین مزایای تجهیزات پزشکی شرکت پیکاپ سرمایه مورد بررسی قرار می‌گیرد:

 1. ضمانت کیفیت ( وارانتی)
 2. گارانتی و خدمات پس از فروش
 3. مقرون به صرفه بودن قیمت تجهیزات
 4. شرایط خرید دستگاه به صورت نقد و اقساط

شما می‌توانید برای اطلاع دقیق از تجهیزات مورد نیاز در کلینیک زیبایی به مقاله تجهیزات کلینیک زیبایی مراجعه کنید. 

گام پنجم : برگزاری کارگاه آموزشی مدیریتی و حسابرسی صندوق جهت نظارت بر امور اجرایی مطب

 در این گام، ما در شرکت پیکاپ سرمایه به ارائه یک کارگاه آموزشی تخصصی در زمینه مدیریت اجرایی مطب و مهارت‌های حسابرسی صندوق می‌پردازیم. این کارگاه با هدف ارتقاء دانش و توانمندی‌های مدیریتی مشتریان در حوزه کسب و کار زیبایی و بهبود کیفیت اجرایی مطب‌ها برگزار می‌شود.

در این کارگاه آموزشی، موارد زیر به صورت تخصصی آموزش داده می‌شوند:

مدیریت اجرایی مطب:

 • برنامه‌ریزی و مدیریت زمان در مطب
 • مدیریت پرسنل و تیم کاری
 • ایجاد فرایندها و رویه‌های موثر در اجرای خدمات
 • برقراری ارتباط موثر با مشتریان و مدیریت ارتباط با مراجعین
 • راهکارهای مدیریتی برای مواجهه با مشکلات
 • چالش‌ها و مشکلات روزمره

فنون مدیریت یک مجموعه زیبایی:

 • استراتژی‌های بازاریابی و تبلیغات برای جذب مشتریان
 • مدیریت موجودی و تامین کالا و مواد مصرفی
 • ارتقاء تجربه مشتری از طریق خدمات با کیفیت و متنوع
 • مدیریت مالی و بودجه‌بندی بهینه
 • ایجاد استراتژی‌های رشد و توسعه مستدام

حسابرسی صندوق:

 • اصول و مبانی حسابرسی صندوق و تجربه‌های موفق
 • مدیریت درآمد و هزینه‌ها به صورت دقیق و موثر
 • تجزیه و تحلیل داده‌های مالی و ارائه گزارش‌های مدیریتی
 • افزایش شفافیت و امنیت در امور مالی

این کارگاه با استفاده از رویکرد آموزشی تعاملی و مطالب کاربردی، به مشتریان کمک می‌کنند تا مهارت‌های لازم برای مدیریت اجرایی مطب خود را بهبود بخشند و با استفاده از فنون مدیریت یک مجموعه زیبایی، به کسب و کار خود رونق بیشتری ببخشند. همچنین، حسابرسی صندوق به آن‌ها ابزارها و راهکارهایی را ارائه می‌دهد تا امور مالی خود را بهبود داده و مدیریت مالی کارامدتری داشته باشند.

شما می‌توانید برای آشنایی با وظایف مدیر کلینیک زیبایی به مقاله مدیریت کلینیک زیبایی مراجعه کنید.

گام ششم : مشاوره جذب، گزینش استخدام و آموزش پرسنل
( پزشک، اپراتور، منشی و ...)

پرسنل یک کلینیک زیبایی نقش بسیار مهم در تعداد مراجعه کنندگان و در نتیجه درآمد کلینیک زیبایی دارند. پرسنل کلینیک زیبایی علاوه بر این که باید حرفه‌ای و کاربلد باشند لازم است که رفتار درستی نیز داشته باشند و بتوانند به درستی به مراجعه کنندگان خدمات دهند.

از طرف دیگر آموزش پرسنل و اپراتورها می‌تواند باعث تمایز شما از رقبا شود. مشتریان هنگام انتخاب یک کلینیک زیبایی، به دنبال پرسنلی هستند که توانایی ارائه خدمات با کیفیت و حرفه‌ای را داشته باشند. با آموزش پرسنل و تقویت مهارت‌های آن‌ها، شما می‌توانید به عنوان یک کلینیک با کیفیت و متمایز شناخته شوید و مشتریان را به سمت خود جذب کنید.

پیکاپ سرمایه با تایید صلاحیت تمامی پرسنل و نظارت بر عملکرد آن‌ها در بهبود فرآیند خدمات هرچه بهتر همراه شماست.

آموزش رایگان تمامی لاین‌های کلینیک زیبایی شما و پرسنل به صورت صفر تا صد با پیکاپ انجام می‌شود. تایید صلاحیت کلیه پرسنل توسط متخصصین اجرایی شرکت پیکاپ سرمایه و نظارت بر حرفه‌ای بودن عملکرد آن‌ها در این گام خواهد شد.

اگر شما نیز قصد تاسیس کلینیک زیبایی خود را دارید پیشنهاد می‌کنیم مقاله مربوط به مدیریت کارکنان کلینیک زیبایی را مطالعه کنید تا بتوانید هر چه بهتر بر امور مربوط به پرسنل کلینیک زیبایی نظارت داشته باشید.

گام هفتم : مشاوره در خصوص سیاست های قیمت گذاری خدمات

متاسفانه برای انجام امور زیبایی نرخ مصوبی وجود ندارد و گاها این موضوع باعث سردرگمی کلینیک داران عزیز می‌شود. این افراد از نحوه قیمت گذاری خدمات اطلاع ندارند و بنابراین ممکن است خدمات خود را با هزینه زیادی ارائه دهند و همین موضوع باعث کاهش تعداد مراجعه کنندگان گردد. همچنین ممکن است هزینه خدمات ارائه شده را کمتر از آن چیزی که باید اعلام کنند و بنابراین پس از مدتی سودی از خدمات ارائه شده به دست نیاورند و متضرر شوند.

  مشاورین متخصص مجموعه پیکاپ سرمایه با توجه به بافت منطقه و میزان جمعیت ساکن محدوده و بررسی توان مالی مردم نسبت به پرداخت هزینه خدمات تخصصی زیبایی و بررسی عوامل محیطی بهترین سیاست‌های قیمت‌گذاری در هر محدوده را اجرا خواهند کرد بنابراین کلینیک دارن عزیز نسبت به این موضوع نگرانی نخواهند داشت.

گام هشتم : مشاوره تبلیغات و برندینگ و نحوه اجرای آن

هر بیزینسی برای موفقیت نیاز به بازاریابی و تبلیغات دارد و کلینیک‌های زیبایی نیز از این مقوله مستثنی نیستند. تبلیغات به ما این فرصت را می‌دهد تا با نمایش خدمات و ارائه نمونه کارهای مختلف به جذب مشتری بپردازیم.

امروزه با پیشرفت علم روش‌های تبلیغاتی مختلفی بوجود آمده‌اند که می‌توان از این روش‌ها برای جذب مشتریان کلینیک زیبایی استفاده کرد. اما انتخاب بهترین روش‌های تلیغاتی برای کلینیک زیبایی نیاز به دانش و تجربه کافی دارد.

شرکت پیکاپ سرمایه با داشتن گروه مارکتینگ باتجربه و توانا می‌تواند به شما در زمینه تبلیغات کلینیک زیبایی مشاوره دهد. همچنین تیم پیکاپ سرمایه در صورت نیاز می‌تواند اقدام به طراحی لوگو، کارت ویزیت، تراکت، طراحی سایت و غیره کند.

نمونه ای از کلینیک های زیبایی تاسیس شده توسط پیکاپ سرمایه

سوالات متداول درباره تاسیس و راه اندازی کلینیک زیبایی

آیا شرایط تاسیس کلینیک زیبایی در همه شهرها به یک صورت است؟

خیر بسته به شهر مورد نظر شما ممکن است شرایط تاسیس کلینیک متفاوت باشد بنابراین توصیه ما به شما این است که در اسرع وقت با پر کردن فرم مربوط در صفحه تماس با ما از مشاوره تاسیس کلینیک زیبایی رایگان شرکت پیکاپ سرمایه استفاده کنید.

راه اندازی کلینیک زیبایی چقدر زمان‌بر است؟

بسته به شرایط شما و لاین‌های فعال در کلینیک ممکن است به حدود 1 تا 3 ماه زمان برای راه اندازی کلینیک زیبایی نیاز داشته باشید.

میزان سرمایه اولیه برای تاسیس کلینیک زیبایی حدودا چقدر است؟

این موضوع بسته به این دارد که شما قصد دارید در چه لاین‌هایی در کلینیک خود خدمات ارائه دهید و در کدام منطقه صد تاسیس کلینیک زیبایی دارید. برای اطلاع دقیق از سرمایه مورد نیاز با توجه به شهری زندگی‌تان با مراجعه به صفحه تماس با ما و تکمیل فرم مورد نظر منتظر تماس مشاوران ما باشید.

مشاوره تاسیس کلینیک زیبایی توسط شما به چه صورت است؟

مشاوره تاسیس کلینیک زیبایی توسط پیکاپ سرمایه به این صورت است که از ابتدا به شما مشاوره میدهد تا با کمترین ریسک و بهینه ترین حالت ممکن کلینیک زیبایی خودتان را افتتاح کنید و بعد از آن به چه صورت تبلیغ کنید تا به زودی به درآمد زایی برسید، بعد از به سود دهی رسیدن کلینیک شما تا ۱۵ ماه ۱۰ درصد از سود خالص شما به پیکاپ سرمایه تعلق میگیردو پیشنهاد میکنیم برای اطلاعات بیشتر حتما از مشاوره رایگان ما استفاده کنید تا کارشناسان ما به بهترین نحو ممکن شما را راهنمایی کنند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ما را دنبال کنید

به منظور راهنمایی هر چه بهتر مشاوران ما فرم زیر را پر کنید تا در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم

"*" indicates required fields

دیدگاهی در مورد “تاسیس کلینیک زیبایی

 1. سارا گفت:

  سلام
  این تضمین بازگشت سرمایه تو قراداد هم میاد؟

  1. piackupadmin گفت:

   سلام خانم سارا
   بله دقیقا این نکته ای است که وجه تمایز ماست و این بند تضمین بازگشت سرمایه خیلی دقیق و واضح در قراداد لحاظ می‌شود.

 2. آرش یادگاری گفت:

  سلام وقت بخیر
  سوددهی از کی شروع میشه؟

  1. piackupadmin گفت:

   سلام آقای یادگاری، وقت شما هم بخیر، برای دریافت اطلاعات و مشاوره رایگان تماس بگیرید.

 3. احسان گفت:

  سلام. وقت بخیر
  برای راه اندازی کلینیک زیبایی از صفر تا صد، چقدر سرمایه لازم است؟

 4. علی رمضانی گفت:

  سلام روز بخیر. هزینۀ راه اندازی کلینیک چقدره؟

  1. با سلام و احترام، وقت بخیر
   هزینه راه اندازی کلینیک زیبایی با توجه به شرایط و محل مورد نظر شما متغیر است، برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید تا به بهترین نحو ممکن شما را راهنمایی کنند.

 5. فاطمه گفت:

  سلام وقت به خير من به دنبال سرمائه گذار براي كلينيك زيبايي هستم منتها ميخواستم بدونم چند درصد ازسود بايد پرداخت كنم بهش؟ عرف و حدود چه مقداره ممنون ميشم ج بدين

  1. با سلام و احترام،
   برای اطلاعات بیشتر از جزییات با توجه به شرایط و مقدار سرمایه گذاری مورد نظرتون لطفا با شماره مجموعه 91099190-021 و یا از طریق شماره همراه 09123792012 با ما در تماس باشید تا به بهترین نحو ممکن شما را راهنمایی کنیم.

 6. جلیل آفاق گفت:

  سلام. چطور میتونم سرمایه گذاری در صنعت زیبایی رو شروع کنم؟

  1. سلام و عرض ادب، وقتتون بخیر باشه
   برای شروع پیشنهاد میکنیم حتما از مشاوره رایگان ما استفاده کنید تا کارشناسان ما با توجه به شرایط شما بهترین مسیر را برایتان انتخاب کنند.

 7. نگین مهجوبی گفت:

  سلام وقت بخیر
  برای راه اندازی کلینیک زیبایی پیش نیاز خاصی هم داره به جز سرمایه؟

  1. سلام نگین عزیز وقت شما هم بخیر،
   راه اندازی کلینیک زیبایی پیش نیاز خاصی نداره و مشاوران ما گام به گام راهنماییتون میکنن که تو هر مرحله به چه صورت پیش بروید، پیشنهاد میکنیم حتما از مشاوره رایگان ما استفاده کنید تا بتوانیم با توجه به شرایط شما خیلی بهتر و دقیق تر راهنماییتون کنیم.

 8. سپیده عبدی گفت:

  مشاوره راه اندازی کلینیک میخوام

  1. لطفا فرم بالا رو پر کنید تا مشاوران در اسرع وقت باهاتون تماس بگیرند

 9. سمانه گفت:

  بسیار عالی

 10. Ali گفت:

  بسیار کاربردی و آموزنده بود

 11. پویا گفت:

  خیلی کاربردی و عالی بود

 12. داریوش گفت:

  تکنیکال و فنی‌بود

 13. شیما گفت:

  سلام وقتتون بخیر برای مشاوره بیشتر میتونم حضوری بیام خدمتتون؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرم linkedin واتس آپ واتس آپ تلگرام