بهترین روش سرمایه گذاری

بهترین روش سرمایه گذاری

همه افراد حداقل یک بار در طول زندگی خود به این موضوع فکر کرده‌اند که چگونه ثروتمند شوند و یا در چه حیطه‌ای سرمایه‌گذاری کنند تا درآمدی مازاد داشته باشند و بتوانند بخشی از سرمایه خود را پس‌انداز کنند. به عبارت دیگر پس انداز کردن، با تامین همه یا بخشی از منابع مالی مورد نیاز، زمینه‌ای برای سرمایه‌گذاری بی‌دغدغه فراهم می‌کند.

بدیهی است که با وجود تحولات اقتصادی و افزایش تورم و همچنین روش‌های سرمایه‌گذاری گوناگون که فرصت سرمایه‌گذاری را برای تمامی افراد فراهم می‌کنند، پس انداز کردن به تنهایی و در صورتی که به سرمایه گذاری عاقلانه منجر نشود، توجیه اقتصادی نداشته و علاوه بر رکود سرمایه و کاهش ارزش آن در طولانی مدت، هیچگونه سود و بازدهی جهت پاسخگویی به نیازهای مالی آینده را نخواهد داشت.
شما می‌توانید مشاور سرمایه‌گذاری خود را از میان افراد متخصص یا شرکت‌های سرمایه‌گذاری همچون پیکاپ سرمایه که سال‌ها تجربه در زمینه سرمایه‌گذاری دارند، انتخاب کنید و از این طریق با تضمین بازگشت سرمایه، ریسک سرمایه‌گذاری خود را کاهش داده و با سرمایه‌گذاری عاقلانه به سود و بازدهی مورد نظرتان در مدت زمان برنامه‌ریزی شده دست پیدا کنید. در ادامه پس از آشنایی با مفهوم سرمایه‌گذاری، روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری، اهداف و استراتژی‌های سرمایه‌گذاری مورد بررسی قرار می‌گیرند پس تا انتها همراه ما باشید.

سرمایه‌گذاری چیست؟

برای اینکه سرمایه گذاری مناسبی داشته باشیم، ابتدا باید هدف را مشخص کنیم، سپس برنامه ریزی کرده و میزان ریسک آن را نیز در نظر بگیریم.

منظور از سرمایه‌گذاری اختصاص دادن همه یا بخشی از منابع مالی خود در یک حوزه، با هدف کسب درآمد و سودآوری در آینده است. پس انداز کردن پول چنان‌که بررسی شد، نه تنها موجب کاهش ارزش سرمایه در طولانی مدت می‌شود، بلکه سود و بازدهی ارزشمندی را نیز در پی نخواهد داشت.
به طور کلی روش‌های سرمایه‌گذاری متنوعی وجود دارند که لازم است با توجه به اهداف سرمایه‌گذاری و همچنین میزان سرمایه، میزان ریسک پذیری و مدت زمان مورد انتظار برای بازدهی، بهترین روش سرمایه‌گذاری را از میان آن‌ها انتخاب کنید.

تشخیص بهترین روش سرمایه‌گذاری به تعیین اهداف سرمایه‌گذاری محدود نمی‌شود. بهتر است انواع سرمایه‌گذاری را به طور دقیق بشناسید و در کنار آن به روحیات و تمایلات شخصی خود نیز توجه کنید. زیرا تمامی این روش‌ها در طولانی مدت برای شما سودآور هستند اما مزایا و معایب متفاوتی دارند و هیچ‌کدام بدون ریسک نخواهند بود. پس آن‌چه در فرصت سرمایه‌گذاری اهمیت دارد تعیین اولویت‌ها و امکانات موجود و سپس انتخاب بهترین روش سرمایه‌گذاری و تعیین استراتژی سرمایه‌گذاری دقیق به کمک مشاور سرمایه‌گذاری با تجربه همچون پیکاپ سرمایه است که با تضمین بازگشت سرمایه به شما کمک می‌کند یک سرمایه‌گذاری بی‌دغدغه انجام دهید. در برخی موارد شما این امکان را دارید که پول خود را به صورت همزمان و به چند روش سرمایه گذاری کنید.

انواع سرمایه‌گذاری

روش‌های سرمایه‌گذاری در مدل‌های مختلفی دسته‌بندی می‌شوند اما به طور کلی می‌توان انواع سرمایه‌گذاری را به سه دسته اصلی مالکیتی، اعتباردهی (وام دهی) و معادل نقدی تقسیم کرد.

سرمایه‌گذاری مالکیتی

سرمایه‌گذاری مالکیتی یعنی به مالکیت درآوردن چیزی در ازای پرداخت پول، به امید آن‌که سود و ارزش بیشتری را در آینده تولید کند. از این جهت سرمایه‌گذاری مالکیتی یکی از اولین روش‌های سرمایه‌گذاری است که افراد به سراغ آن می‌روند اما علی‌رغم آن که پرسودترین روش سرمایه‌گذاری نیز به حساب می‌آید، در مواردی ریسک بسیار بالایی دارد. این نوع سرمایه‌گذاری انواع مختلفی دارد که از خرید سهام، مسکن، خودرو، طلا، آثار هنری و اشیا گران قیمت گرفته تا سرمایه‌گذاری در کسب و کارها را شامل می‌شود.

– خرید طلا

بهترین روش سرمایه‌گذاری در طلا و البته مرسوم‌ترین آن در میان روش‌های مختلفی که وجود دارد، خرید و فروش طلای دست دوم است. البته این بدان معنی نیست که خرید طلای سفید و طلای زینتی فرصت سرمایه‌گذاری را به شما نمی‌دهد. اما طلای دست دوم از آن جهت که دارای جنبه زینتی نیست و ذوب خواهد شد، دارای کارمزد نبوده و هیچگونه مالیاتی به آن تعلق نمی‌گیرد. در نتیجه در مدت زمان یکسان، نسبت به طلای سفید که حاوی فلزات دیگری همچون پالادیوم است، سودآوری بیشتری خواهد داشت. علاوه‌بر‌این روش‌های دیگری همچون خرید و فروش شمش طلا، خرید سکه و در نهایت سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سهام طلا برای افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری با حداقل سرمایه هستند نیز وجود دارد.

– خرید مسکن

وقتی صحبت از سرمایه‌گذاری در مسکن به میان می‌آید، شاید بهترین روش سرمایه‌گذاری که به ذهن‌مان خطور می‌کند خرید زمین یا یک ملک، به قصد بهره‌مندی از اجاره‌بها یا فروش آن در آینده با قیمت بالاتر باشد. اما مشارکت در ساخت و ساز مسکن و همچنین خرید خانه‌های قدیمی و بازسازی آن‌ها به منظور ایجاد ارزش افزوده در زمان فروش نیز از انواع سرمایه‌گذاری در مسکن به شمار می‌روند که فرصت سرمایه‌گذاری همزمان در بخش‌های مختلف را برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کنند.

اگرچه سرمایه گذاری در مسکن نوعی سرمایه‌گذاری بدون تخصص به شمار می‌رود اما سرمایه‌گذاری عاقلانه در آن نیازمند تحلیل زمانی جهت تشخیص بهترین زمان خرید و فروش و در امان ماندن از نوسانات دوره‌ای است. علاوه‌بر‌این شناسایی بهترین منطقه و قدرت تشخیص ملک ارزنده یا اصطلاحا‌ اکازیون بر فروش آسان ملک و میزان سودآوری آن تاثیرگذار خواهد بود.

یکی از راههای سرمایه گذاری در ایران، خرید سهام و شریک شدن در بخشی از سود یک سازمان یا یک کسب و کار است.

– خرید خودرو

این نوع سرمایه‌گذاری اغلب شامل خرید خودرو به قیمت کارخانه و فروش آن با قیمت بالاتر، خرید و فروش خودروهای دست دوم در حد نو، خرید خودروهای تصادفی، تعمیر و فروش آن‌ها و همچنین خرید و اجاره خودروهای گران قیمت و لوکس می‌شود. نرخ خرید و فروش خودرو همواره تحت تاثیر قیمت دلار و مواد اولیه است اما جدای از این نمی‌توان تاثیر ورود ماشین‌های چینی بر بازار خودرو در ایران را نیز نادیده گرفت.

برای آن‌که در بازار خودرو سرمایه‌گذاری عاقلانه داشته باشید، لازم است خودروهای پر تقاضا و محبوب را بشناسید، با مسائل فنی مربوط به خودرو آشنا باشید و بتوانید بهترین زمان خرید و فروش را تشخیص دهید. شاید همین امر موجب شده تا بازار خودرو در دست عده‌ای از افراد حرفه‌ای باشد و کمتر کسی در میان سایر افراد به سرمایه‌گذاری در خودرو بیاندیشد. اما باید توجه داشته باشید که خودرو دارای استهلاک است و با گذشت زمان از تولید آن نیز دچار کاهش قیمت خواهد شد. بنابراین باید به طور مداوم در جریان نوسانات بازار بوده و پلتفرم‌های مجازی که امکان خرید و فروش خودرو در آن‌ها وجود دارد را نیز رصد کنید تا پیش از آن‌که خودروی خریداری شده مستهلک شود، در بهترین و نزدیک‌ترین زمان برای فروش آن اقدام کنید.

– سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال

امروزه یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری رایج در ایران، سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال است. در این روش سرمایه‌گذاری، افراد اغلب اقدام به خرید ارزهایی مانند بیت کوین، اتریوم، ریپل و … می‌کنند. با توجه به افزایش قیمت این ارزها در سال‌های اخیر، بسیاری از مردم تمایل به خرید این ارزها دارند. هرچند توجه به این نکته ضروری است که قیمت این ارزها نوسان‌های زیادی دارد و اگر فرد آشنا به اصول خرید و فروش ارزهای دیجیتال نباشد، ممکن است ضرر زیادی را متحمل شود.

– خرید سهام

خرید سهام در واقع خرید سهم حاصل از تقسیم دارایی شرکت به واحدهای مساوی است که توسط خود شرکت‌های سهامی و به منظور تامین منابع مالی مورد نیاز آن شرکت‌ها به بازار بورس عرضه می‌شود. فرد سهام‌دار همواره در سود و زیان شرکت سهیم بوده و ارزش سهام او نیز در طولانی مدت کاهش یا افزایش می‌یابد. شرکت نیز در مقابل، حقوقی همچون بهره‌مندی از منافع شرکت و حق رای در مجمع عمومی را به سهام‌دار می‌دهد اما فرد سهام‌دار به هیچ وجه نمی‌تواند تا زمان انحلال شرکت نسبت به سهم خود از دارایی شرکت ادعای مالکیت داشته باشد.
سهام که به شکل اوراق بهادار توسط سرمایه‌گذار خریداری می‌شود، انواع گوناگونی دارد و خرید و فروش آن در بازار بورس نیازمند دانش و تجربه کافی است. در واقع این نوع سرمایه‌گذاری برای افرادی که تجربه کافی در بازار مالی و توانایی تحلیل بنیادی و تکنیکال بازار بورس را دارند، می‌تواند بهترین روش سرمایه‌گذاری باشد اما در غیر این صورت سرمایه‌گذاری بی‌دغدغه و مطمئنی نخواهد بود. زیرا اگرچه بازار بورس در سال‌های اخیر یکی از پرسودترین بسترها برای سرمایه گذاری بوده اما یکی از پرخطرترین آن‌ها نیز به شمار می‌رود. همان‌طور که ممکن است ارزش سهام در طولانی مدت چندین برابر شود، به همان میزان امکان از دست رفتن یکباره سرمایه‌ نیز وجود دارد.

– سرمایه‌گذاری در کسب و کار

فرقی نمی‌کند که به صورت مستقیم در کسب و کار خود سرمایه‌گذاری می‌کنید یا به صورت غیرمستقیم و با تامین منابع مالی مورد نیاز یک کسب و کار نوپا (استارتاپ)، در هر صورت سرمایه‌گذاری در کسب و کار و کارآفرینی پرسودترین سرمایه‌گذاری و بهترین روش سرمایه‌گذاری برای افرادی است که علاوه بر درآمدزایی مداوم به دنبال افزایش ارزش اصل سرمایه خود نیز هستند. سرمایه‌گذارانی که کسب و کار خود را ایجاد می‌کنند علاوه بر ایجاد فرصت شغلی برای افراد و ایفای نقشی موثر بر رشد و توسعه اقتصاد کشور، قادر خواهند بود با داشتن استراتژی سرمایه‌گذاری دقیق و در نتیجه تولید محصولات پرفروش یا محصولاتی که نیاز آن‌ها در بازار احساس می‌شود و یا ارائه خدمات پر تقاضا به بهترین شکل، به سود بالایی در طولانی مدت دست یابند.
سرمایه‌گذاری در کسب و کار به همان میزان که بهترین روش سرمایه‌گذاری با سودی بسیار بالاست، اگر بدون داشتن نقشه راه و بررسی دقیق تمامی مراحل و جوانب از مرحله ایده تا راه‌اندازی به آن ورود کنید، می‌تواند یکی از پرخطرترین آن‌ها نیز باشد. بنابراین اگر به دنبال سرمایه‌گذاری در کسب و کار هستید باید از مشاور سرمایه‌گذاری با سابقه و متخصص همچون پیکاپ سرمایه کمک بگیرید تا ضمن امکان سرمایه‌گذاری با حداقل سرمایه از طریق سرمایه‌گذاری مشارکتی و سرمایه‌گذاری بدون تخصص، پرسودترین و پر تقاضاترین کسب و کارها همچون تاسیس کلینیک زیبایی که این روزها در ایران تقاضای بسیار بالایی دارد را شناسایی کنید و با تضمین بازگشت سرمایه، فرصت سرمایه‌گذاری خود را به سرمایه‌گذاری بی‌دغدغه و پربازده تبدیل کنید.

– خرید آثار هنری و اشیا گران قیمت

سرمایه‌گذاری در خرید آثار هنری و اشیا گران قیمت، سرمایه‌گذاری ویژه ثروتمندان است. این‌ها افرادی هستند که اشیا عتیقه، آثار هنری و کلکسیون‌ها را خریداری می‌کنند که هرکدام قیمت بسیار بالایی دارد. بخش زیادی از این نوع سرمایه‌گذاری به روحیات و تمایلات شخصی افراد و همچنین حس نوستالژیکی که در آن‌ها برمی‌انگیزد وابسته است.

به طور کلی آن‌چه در خریداری آثار هنری مطابق با آمار بازار در سال‌های اخیر وسوسه انگیز است افزایش قیمت آثار ارزشمند با سودی معادل 25 درصد در هر سال است. سرمایه‌گذاری در آثار هنری نوسانات شدید قیمتی نداشته و رکود اقتصادی بر آن تاثیر نمی‌گذارد. همچنین با گذشت زمان اثر خریداری شده نه تنها افت قیمت نداشته بلکه بر ارزش آن افزوده می‌شود. اما از آن‌جایی که مخاطب این دسته از کالا بسیار خاص و محدود است، قابلیت نقدشوندگی پایینی دارد.

سرمایه‌گذاری اعتباردهی

سرمایه‌گذاری اعتباردهی یا وام‌دهی همان‌طور که از نامش پیداست به شما این امکان را می‌دهد تا با خرید اوراق قرضه یک شرکت منابع مالی مورد نیاز آن را تامین کرده و در مدت زمانی مشخص اصل و سود پول خود را دریافت کنید. این تقریبا مشابه همان کاری است که بانک انجام می‌دهد. در واقع وقتی پول خود را در بانک سرمایه گذاری می‌کنید، منابع مالی مورد نیاز بانک جهت وام‌دهی به افراد را تامین می‌کنید و در موعد مقرر می‌توانید سود یا اصل پول خود را برداشت کنید.

با خرید اوراق قرضه شرکت شما در هر صورت پول خود را دریافت خواهید کرد اما سهمی از افزایش سهام آن شرکت که ممکن است در همان مدت زمان چندین برابر شده باشد نخواهید داشت. علاوه بر این سایر اوراق بهادار نظیر وام‌های بین المللی، اوراق رهنی، اوراق بازرگانی و اوراق خزانه‌داری نیز در دسته سرمایه‌گذاری اعتباردهی قرار می‌گیرند.

سرمایه‌گذاری معادل نقدی

سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازار پول تنها مزیتی که دارند قابلیت برداشت و نقدشوندگی آن‌هاست و تفاوتی با وجه نقد ندارند و در هر زمان که بخواهید می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. اما سود بسیار پایینی معادل با 1 الی 2 درصد خواهد داشت.

اهداف سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کلینیک زیبایی

تعیین اهداف سرمایه‌گذاری مهم‌ترین گام در تشخیص بهترین روش سرمایه‌گذاری است. اهداف سرمایه‌گذاری در واقع اهدافی کلی هستند که برای تحقق آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنید. بنابراین تشخیص صحیح این‌که کدامیک برای شما اولویت دارد، در پی ریزی طرح استراتژی سرمایه‌گذاری و انتخاب فرصت سرمایه‌گذاری مناسب و همچنین دستیابی به اهداف مالی خاص و جزیی‌تر به شما کمک خواهد کرد.

اهداف سرمایه‌گذاری اغلب شامل حفظ امنیت و ارزش اقتصادی سرمایه، سودآوری و افزایش ارزش مالی، کسب درآمد و معافیت از مالیات می‌شود. در پروسه تعیین اهداف سرمایه‌گذاری که بهتر است با راهنمایی مشاور سرمایه‌گذاری خبره صورت گیرد، شخص سرمایه‌گذار بر اساس سرمایه و امکانات موجود، میزان ریسک پذیری، مدت زمان مورد انتظار جهت بازدهی، شرایط سنی و روحیات و تمایلات شخصی بهترین روش سرمایه‌گذاری را انتخاب می‌کند.

انواع سرمایه‌گذاری می‌توانند در طولانی مدت سودآور باشند اما مزایا و معایب آن‌ها و همچنین ریسک از دست رفتن سرمایه در آن‌ها با هم متفاوت است. به طور مثال ورود به بازار بورس و خرید سهام کار چندان سختی نیست و به تمام افراد امکان سرمایه‌گذاری با حداقل سرمایه را می‌دهد. شاید این مهم‌ترین مزیت بازار بورس و خرید سهام باشد. کافی است به یک دفتر کارگزاری مراجعه کرده و کد بورسی دریافت کنید تا با ورود به بازار آنلاین بتوانید پس از یک ماه به خرید و فروش سهام در بازار بورس بپردازید.

اما فراموش نکنید که در صورت عدم توانایی در انجام تحلیل‌های بنیادی و تکنیکال و کاهش شدید ارزش سهام خریداری شده، گاه مجبور به فروش سهم خود با مبلغی پایین‌تر از مبلغ خرید خواهید شد. به عبارت دیگر بخش قابل توجهی از سرمایه خود را از دست خواهید داد. سرمایه‌گذاری در کسب و کار نیز علی رغم آن‌که به موجب کارآفرینی، درآمدزایی و افزایش ارزش اصل سرمایه در طولانی مدت، پرسودترین روش سرمایه‌گذاری به شمار می‌آید، در صورتی که بخواهید به تنهایی کسب و کاری را راه‌اندازی کنید، نیازمند سرمایه زیاد و بسیار پر ریسک خواهد بود. البته در این خصوص سرمایه‌گذاری مشارکتی می‌تواند بهترین روش سرمایه‌گذاری برای علاقه‌مندان به کارآفرینی باشد.

اما آنچه موجب برتری سرمایه گذاری در کسب و کار به نسبت خرید سهام می‌شود، احتمال بالای سودآوری با برنامه ریزی دقیق، تحقیقات صحیح بازار و بازاریابی موثر پس از راه اندازی خواهد بود که در این زمینه شرکت‌های سرمایه‌گذاری همچون پیکاپ سرمایه با در اختیار داشتن افراد متخصص در بخش های مختلف، مشاور سرمایه گذاری مناسبی از مرحله ایده تا راه اندازی و حتی پس از آن به حساب می‌آیند که ضمن تضمین بازگشت سرمایه امکان سرمایه‌گذاری بدون تخصص را برای تمامی افراد فراهم می‌کنند. سپرده‌های بانکی نیز امکان سرمایه گذاری با کمترین مبلغ با دریافت سود مشخص ماهیانه یا سالیانه را به شما می‌دهند اما بانک هرگز برای افزایش ارزش سرمایه شما تلاش نمی‌کند بلکه این شما هستید که باید با سرمایه خود کار کنید تا به سود و ارزشی فراتر از سود بانک دست پیدا کنید.

استراتژی سرمایه گذاری

استراتژی سرمایه‌گذاری در واقع مجموعه‌ای از قوانین و روش‌هاست که به شخص سرمایه‌گذار می‌گوید، بر اساس شرایط و ویژگی‌های موجود از قبیل میزان منابع مالی، سن، مهارت در تاکتیک‌ها و همچنین اهداف سرمایه‌گذاری تعیین شده، بهترین روش سرمایه‌گذاری برای او چیست و در مسیر آن چه کارهایی را باید انجام دهد و از چه چیزهایی اجتناب کند تا بتواند در مدت زمان برنامه‌ریزی شده به سود و بازدهی مورد انتظار خود دست یابد.
بدیهی است که در مسیر سرمایه‌گذاری تمامی افراد بر سر دو راهی سود و ریسک قرار خواهند گرفت و بالاخره در جایی باید درصدی از ریسک را برای دستیابی به سود بیشتر بپذیرند. استراتژی سرمایه‌گذاری در صورتی که به دقت و بر اساس دانش و تجربه کافی از بازار مورد نظر پی ریزی شود، نقشه امن سرمایه‌گذار در این مسیر خواهد بود. بنابراین به نظر می‌رسد بهره‌مندی از تجربه یک مشاور سرمایه گذاری با تجربه در همان حوزه خاص، مانند شرکت پیکاپ سرمایه که سال‌ها فعالیت تخصصی در حوزه تاسیس کلینیک زیبایی داشته است، ریسک سرمایه‌گذاری را به حداقل می‌رساند.
استراتژی سرمایه گذاری می‌تواند به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت و در دو نوع تهاجمی و محافظه کارانه برنامه‌ریزی شود. آن دسته از سرمایه‌گذاری که مبتنی بر تقبل ریسک بیشتر در مقابل دستیابی به سود بیشتر است، سرمایه‌گذاری تهاجمی و آن دسته که حفظ اصل سرمایه و دریافت سود کم را ارجح می‌داند، سرمایه‌گذاری محافظه کارانه نامیده می‌شود.

برای شروع هر کسب و کاری مانند کلینیک زیبایی، باید ابتدا یک پلن و هدف مشخص داشته باشید و در راستای آن پلن برای میزان سرمایه گذاری، استراتژی مشخصی را تعیین کنید.

راه اندازی کلینیک زیبایی، یک سرمایه گذاری عاقلانه

پیکاپ سرمایه، با بهره‌مندی از نیروهای متخصص و با تجربه در زمینه تاسیس کلینیک زیبایی در تمامی مراحل راه‌اندازی کلینیک زیبایی همراه شما خواهد بود. مانند:

  • خدمات کسب مجوز وزارت بهداشت
  • ثبت کلینیک زیبایی
  • یافتن ساختمان مناسب جهت تاسیس کلینیک زیبایی
  • معرفی با کیفیت‌ترین دستگاه‌ها برای خرید دستگاه لیزر مو، جوانسازی و لاغری مطابق با استانداردهای روز دنیا
  • طراحی داخلی کلینیک
  • برندینگ کلینیکی
  • و تبلیغات و بازاریابی پس از راه اندازی کلینیک زیبایی

از آن‌جایی که سود و درآمد شرکت در گرو سود و درآمد مشتریان است، پیکاپ سرمایه ضمن تضمین بازگشت سرمایه همواره تا رسیدن به سود و بازده دلخواه پشتیبان شما خواهد بود. همچنین شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌ ۹۱۰۹۹۱۹۰-۰۲۱ تماس بگیرید و یا با مراجعه به صفحه تماس با ما و تکمیل فرم موجود، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند و شما می‌توانید از مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ما را دنبال کنید

به منظور راهنمایی هر چه بهتر مشاوران ما فرم زیر را پر کنید تا در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم

"*" indicates required fields

دیدگاهی در مورد “بهترین روش سرمایه گذاری

  1. طراحی لوگو گفت:

    مرسی از مطالب مفیدی که به اشتراک گذاشتین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرم linkedin واتس آپ واتس آپ تلگرام