بازاریابی کلینیک‌ زیبایی،‌ کدام روش بهتر است؟

aethetics clinic marketing

بازاریابی کلینیک‌ زیبایی

با توجه به افزایش روزافزون تعداد کلینیک‌های زیبایی، یافتن راهی که باعث تمایز کلینیک زیبایی شما نسبت به سایر رقبا شود، کار آسانی نیست. شما برای این که یک کلینیک زیبایی موفق داشته باشید نیاز است که با استفاده از استراتژی‌های بازاریابی کلینیک زیبایی خود را نسبت به سایر رقبا متمایز کنید. 

در این مقاله به بررسی چندین استراتژی مهم در کلینیک‌های زیبایی که اثربخشی آن‌ها ثابت شده است می‌پردازیم. درک و اجرای این استراتژی‌ها می‌تواند نقش اساسی در شناخت کلینیک زیبایی شما و در نتیجه افزایش درآمد کلینیک داشته باشد.

شناسایی مشتریان هدف

اولین قدم برای بازاریابی موفق، شناخت مخاطبان هدف است. در حوزه زیبایی شناخت مخاطبان هدف تنها با استفاده از معیارهای جمعیت شناسی و روانشناسی جمعیت مشخص نمی‌شوند و عوامل دیگری همچون نگرش افراد، ارزش‌ها و سبک زندگی مراجعه کنندگان نیز دارای اهمیت است.

خدماتی که در کلینیک‌های زیبایی ارائه می‌شوند تصمیماتی شخصی هستند که اغلب به دلیل بهبود ظاهر فرد، افزایش اعتماد به نفس و یا به دلایل پزشکی صورت می‌گیرند. بنابراین بازاریابی موثر در این حیطه نیازمند شناخت دقیق از مخاطبان، نیازها و خواسته‌ها آن‌ها است. به همین دلیل لازم است که شما با تحقیق و بررسی مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید و سعی کنید تا به نیازهای آنان پاسخ دهید. 

جلب اعتماد مشتریان با استفاده از آموزش

با پیشرفت علم و گسترش روش‌های مورد استفاده در کلینیک‌های زیبایی، باورهای غلط و نادرست نیز در این صنعت افزایش پیدا کرده است. بسیاری از افراد به دلیل این باورهای نادرست اعتماد خود را نسبت به کلینیک‌های زیبایی از دست داده‌اند. کلینیک‌های زیبایی می‌توانند با ارائه اطلاعات درست به شکلی که برای خواننده قابل درک باشد اعتماد افراد را جلب کنند. 

شما برای آموزش افراد می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی، وبسایت، سمینارهای آنلاین و … استفاده کنید. بهتر است محتوای شما در ابتدا به ابهام زدایی درباره روش‌های مورد استفاده در کلینیک‌های زیبایی بپردازد، سپس خطرات و مزایای استفاده از هر روش را بیان کند. به این صورت مراجعه کنندگان با آگاهی کامل به کلینیک زیبایی شما مراجعه می‌کنند و زودتر به نتیجه دلخواه دست خواهند یافت. 

برند کردن کلینیک زیبایی

در دنیای مدرن امروز که توجه به زیبایی روز به روز درحال افزایش است یک برند قوی می‌تواند عامل موفقیت کلینیک زیبایی شما باشد. برند کردن تنها طراحی لوگو و یا انتخاب یک شعار تبلیغاتی نیست و مغوله بسیار پیچیده‌تری است. 

طبق آمار نخستین صفحات جست و جو در گوگل به برندها تعلق دارد که بیشترین بازدید را نیز دارند. ساخت یک برند قوی می‌تواند باعث اعتبار کلینیک زیبایی شما می‌شود. اما چطور می‌توان برند یک کلینیک زیبایی را قوی‌تر کرد؟ 

  • برند خود را معرفی کنید. 
  • شعار تبلیغاتی داشته باشید. 
  • محتوایی با کیفیت درباره کلینیک زیبایی و خدمات آن منتشر کنید.
  • روی نظرات مثبت کلینیک خود مانور دهید.  

بازاریابی حضوری

یک روش دیگر برای جذب مشتری برای کلینیک‌های زیبایی بازاریابی حضوری است. این روش اگرچه روشی سنتی محسوب می‌شود اما کماکان یک روش اصلی برای جذب مشتریان است. در بازاریابی حضوری نتیجه بخشی تبلیغ بیش از بازاریابی آنلاین است و لذا از اهمیت بالایی برخوردار است. در این روش می‌بایست پس از مشخص کردن جامعه هدف به بازاریابی پرداخت. به طور مثال برای بازاریابی کلینیک‌های زیبایی می‌توان به باشگاه‌های ورزشی مراجعه کرد و با توضیح درباره خدمات کلینیک و یا حتی استفاده از پکیج‌های مناسبتی افراد را به استفاده از خدمات زیبایی دعوت کرد.

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

امروزه افراد ساعات زیادی را در صفحات مجازی سپری می‌کنند و بنابراین به هیچ وجه نباید از تبلیغ در صفحات مجازی چشم پوشی کرد. با تبلیغ در شبکه‌‌های اجتماعی کلینیک‌ها می‌توانند بیشتر از قبل دیده شوند و از این طریق می‌توانند افراد بیشتری را که نیاز به خدمات شما دارند را جذب کنید. تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی بر اساس سن، مکان، علایق و … برای افراد به نمایش درمی‌آید و در نتیجه در مدت زمان کوتاهی افراد زیادی را می‌توان جذب کرد. 

تبلیغات در گوگل

از آن جایی که گوگل پرکاربردترین موتور جست و جو جهانی است شما می‌توانید با استفاده از گوگل ادز به بازاریابی کلینیک زیبایی خود بپردازید. در تبلیغات گوگل ادز می‌توان با مشخص کردن کلید واژه‌ها، مکان، زبان و اطلاعات دموگرافیک کاری کرد که تبلیغات تنها برای افرادی که به دنبال خدمات زیبایی هستند نشان داده شود. این قابلیت در گوگل ادز باعث می‌شود که تمرکز تبلیغات بر مخاطبان علاقه مند باشد و کیفیت تبلیغات بیشتر شود.

تولید محتوا برای سایت

تولید محتوا امروزه بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گرفته است و کلینیک‌های زیبایی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. با توجه به اینکه در سال‌های اخیر روش‌های گوناگونی برای امور زیبایی ایجاد شده است بنابراین تولید محتوا می‌تواند توجه مشتریان را به خود جلب کند. 

اگرچه تولید محتوا با کیفیت زمان بر است اما تولید محتوایی که در آن تمامی مسائل با جزئیات مورد بررسی قرار گرفته است و به سوالات مشتریان شما نیز پاسخ دهد بسیار حائز اهمیت است. 

بازاریابی از طریق ارسال ایمیل

بازاریابی از طریق ایمیل یک راه عالی برای بازاریابی کلینیک‌های زیبایی است. شما باید متن ایمیل را به صورتی انتخاب کنید که علاوه بر دادن اطلاعات کافی، برای خوانندگان جذاب نیز باشد. ایمیل مورد نظر باید به صورتی باشد که خواننده را مجاب کند تا در اسرع وقت به کلینیک شما مراجعه کند. 

ارسال ایمیل یکی از روش‌هایی است که می‌تواند خوانندگان را به سایت شما هدایت کند و سپس با استفاده از آگاهی دادن، آن‌ها را به سمتی هدایت کند که از خدمات کلینیک زیبایی شما استفاده کنند.

همکاری با سالن‌های زیبایی

یکی از بهترین روش‌ها برای بازاریابی کلینیک‌های زیبایی همکاری با سالن‌های زیبایی است. از آنجایی که مشتریان هدف شما و سالن‌های زیبایی بسیار نزدیک به هم هستند، شما می‌توانید با همکاری با این سالن‌ها در مدت زمان کوتاهی تعداد زیادی مشتری جذب کنید. برای این کار شما می‌توانید از کدهای تخفیف استفاده کنید. به این صورت که افرادی که از سالن زیبایی به کلینیک شما مراجعه می‌کنند شامل تخفیف در لاین‌های مختلف شوند. این کار در یک مدت زمان کوتاه تعداد مشتریان شما را چندین برابر می‌کند.

 حفظ مشتریان کلینیک زیبایی

طبق آمار جذب مشتریان جدید ۶ برابر هزینه بردار تر از حفظ مشتریان قدیمی است. برای هر بیزینسی مشتریان حال حاضر مهم‌ترین عاملی هستند که باعث موفقیت یک کلینیک زیبایی می‌شوند و توجه به این موضوع در کلینیک‌های زیبایی بسیار حائز اهمیت است. اگر شما به مراجعه کنندگان خود احترام بگذارید نه تنها مشتریان فعلی خود را حفظ می‌کنید بلکه می‌توانید از این روش مشتریان جدیدی را جذب کنید.

جمع بندی 

جذب مشتریان جدید برای کلینیک زیبایی با توجه به افزایش روز افزون تعداد کلینیک‌ها نیاز به استفاده از فناوری‌های جدید، شخصی سازی خدمات و بازاریابی دارد. در این مقاله استراتژی‌های بازاریابی کلینیک‌های زیبایی مورد بررسی قرار گرفت. اما توجه داشته باشید که شما برای این که بتوانید کلینیک زیبایی موفقی داشته باشید لازم است که به صورت عملی از این استراتژی‌ها استفاده کنید. اگر شما نیز قصد تاسیس کلینیک زیبایی دارید اما اطلاعات کامل و جامعی درباره این موضوع ندارید، پیشنهاد ما به شما پیکاپ سرمایه است. 

پیکاپ سرمایه یکی از پیشگامان اصلی در تاسیس و تجهیز کلینیک‌های زیبایی است که با ۶ سال سابقه درخشان توانسته بیش از ۲۰۰ کلینیک زیبایی را در سراسر کشور تجهیز و تاسیس کند. پیکاپ سرمایه در زمینه مشاوره، انتخاب ملک، دکوراسیون، خرید دستگاه، جذب پرسنل، تبلیغات و … همراه شما است. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره به صفحه تماس با ما مراجعه کنید و منتظر تماس از طرف مشاوران ما باشید. علاوه بر این شما برای مشاهده تخفیفات و جشنواره‌ها می‌توانید صفحه ما در اینستاگرام را دنبال کنید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ما را دنبال کنید

به منظور راهنمایی هر چه بهتر مشاوران ما فرم زیر را پر کنید تا در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم

"*" indicates required fields

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرم linkedin واتس آپ واتس آپ تلگرام