انتخاب مکان مناسب برای کلینیک زیبایی

مکان مناسب برای کلینیک زیبایی

یکی از مهم‌ترین تصمیمات در هنگام تاسیس کلینیک زیبایی انتخاب مکان مناسب است. انتخاب مکان مناسب برای کلینیک زیبایی در بازاریابی، تعداد مراجعه کنندگان، شناخته شدن در صنعت زیبایی و سودآوری تاثیرگذار است. اما چگونه می‌توان یک مکان مناسب برای تاسیس کلینیک زیبایی انتخاب کرد؟

در ادامه مهم‌ترین نکاتی که باید در هنگام انتخاب مکان کلینیک زیبایی در نظر گرفت مورد بررسی قرار می‌گیرد. اگر شما نیز به دنبال تاسیس کلینیک زیبایی خود هستید و درباره انتخاب مکان مناسب اطلاعاتی ندارید پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

انتخاب مکان مناسب برای کلینیک زیبایی

نزدیکی به مشتریان هدف

کلینیک شما برای موفقیت باید در جایی تاسیس شود که نزدیک به محل زندگی و یا محل کار مشتریان هدف شما باشد. ممکن است محل مناسب برای کلینیک شما در نزدیکی یک فروشگاه بزرگ، یک مجتمع تجاری و یا در مرکز شهر باشد. شما برای این که محل مناسب خود را پیدا کنید باید نواحی مختلف شهر را آنالیز کنید.

شما باید با توجه به میانگین سنی افراد جامعه، میزان درآمد ماهانه، سبک زندگی افراد و … در منطقه مورد نظر اقدام به تاسیس کلینیک زیبایی کنید. شما می‌توانید با توجه به اطلاعاتی که درباره منطقه مورد نظر کسب کرده‌اید و با توجه به نیاز مردم منطقه خدمات مختلفی را ارائه دهید.

هزینه خرید و اجاره ملک

از دیگر نکات مهم در انتخاب مکان مناسب برای کلینیک زیبایی در نظر گرفتن هزینه لازم برای خرید و یا اجاره مکان مورد نظر است. با توجه به این که شما چه منطقه‌ای را برای تاسیس کلینیک زیبایی خود انتخاب می‌کنید، هزینه لازم برای خرید/ اجاره بسیار متفاوت خواهد بود. شما باید با توجه به بودجه‌ای که دارید مکانی را انتخاب کنید که استانداردهای لازم برای تاسیس کلینیک زیبایی را دارا باشد.

متاسفانه بسیاری از افراد در هنگام تاسیس کلینیک زیبایی معتقدند که نباید هزینه زیادی را صرف خرید/ اجاره مکان کرد اما باید بدانید که مکان کلینیک شما به صورت مستقیم بر میزان درآمد شما تاثیر دارد.

دسترسی آسان به کلینیک زیبایی

دسترسی آسان

مکانی که برای تاسیس کلینیک زیبایی انتخاب می‌کنید باید برای مراجعه کنندگان به راحتی در دسترس باشد. اکثر افراد ترجیح می‌دهند به کلینیکی مراجعه کنند که در نزدیکی آن‌ها باشد. شما باید برای انتخاب مکان مناسب نیازهای مراجعه کنندگان خود را نیز در نظر بگیرید.

در هنگام مراجعه به یک کلینیک زیبایی چیزی که ذهن اکثر افراد را مشغول می‌کند این است که چگونه در کلینیک زیبایی حضور یابند. در صورتی که با اتومبیل شخصی به کلینیک زیبایی مراجعه کنند آیا جای پارک کافی برای آن‌ها وجود دارد؟ آیا دسترسی به کلینیک موردنظر با استفاده از وسایل نقلیه عمومی امکان پذیر است یا خیر؟ شما باید با توجه به نیازهای مراجعه کنندگان بهترین مکان را برای کلینیک زیبایی خود انتخاب کنید.

رقابت در منطقه

یکی از مسائلی که در هنگام انتخاب محل یک کلینیک زیبایی باید در نظر گرفته شود، رقابت در منطقه مورد نظر است. منطقه مورد نظر باید از نظر تعداد کلینیک‌ها و مطب‌های زیبایی مورد نظر مورد بررسی قرار گیرد. فاصله بین مکان کلینیک با سایر رقبا باید مشخص گردد.

اگر در منطقه مورد نظر کلینیک‌های زیادی وجود داشته باشند رقابت با این کلینیک‌ها آسان نخواهد بود. بنابراین نیاز است که شما رقبای خود را از تمامی جهات آنالیز کنید و با شناخت نقاط مثبت و منفی آن‌ها تلاش کنید که بهترین ورژن خدمات خود را ارائه دهید.

امکان پیشرفت

یکی از مواردی که در هنگام انتخاب مکان مناسب برای کلینیک زیبایی اغلب نادیده گرفته می‌شود، امکان پیشرفت ناحیه مورد نظر در دراز مدت است. آیا ناحیه مورد نظر در حال پیشرفت است؟ آیا جمعیت در منطقه مورد نظر در حال افزایش است یا خیر؟ آیا این منطقه، منطقه مناسبی برای پیشرفت در صنعت کاری شما است یا خیر؟ شما با پاسخ به این سوالات می‌توانید تصمیم بهتری برای انتخاب مکان مورد نظر برای کلینیک زیبایی بگیرید.

ساختمان کلینیک زیبایی

ساختمان کلینیک زیبایی

زمانی که فرد برای اولین بار به کلینیک زیبایی شما مراجعه می‌کند اولین چیزی که با آن رو به رو می‌شود ساختمان کلینیک شما است. ساختمان کلینیک شما به نوعی اعتبار کلینیک شما است. هرچه ساختمان شما مدرن‌تر باشد و امکانات بیشتری داشته باشد مشتریان بیشتری را به خود جلب می‌کند.  

انواع لوکیشن‌ها برای یک کلینیک زیبایی

برای انتخاب مکان هر کلینیک زیبایی گزینه‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام از این گزینه‌ها نکات مثبت و منفی مربوط به خود را دارند. در جدول زیر انواع مختلف لوکیشن‌ها به همراه نکات منفی و مثبت انتخاب هر کدام از آن‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نوع لوکیشن        

نکات مثبت

نکات منفی

مرکز شهر
 • تعداد بالا مراجعه کننده
 • مراجعه مشتریان از تمامی قشرهای جامعه
 • وجود بیزینس‌های مختلف که در تعداد مشتریان تاثیرگذار است.
 • اجاره بها بالا
 • رقابت بالا
 • جای پارک ناکافی
اطراف شهر
 • رقابت کم
 • جای پارک کافی
 • اجاره بها کمتر
 • مراجعه کنندگان کمتر نسبت به کلینیک‌های مرکز شهر     
 • در دید نبودن
مجموعه پزشکی
 •  هم افزایی با سایر روش‌های پزشکی
 •  اعتبار بیشتر به دلیل وجود سایر مراکز پزشکی در یک ساختمان
 • ممکن است نیاز به دریافت مجوزهای مختلف باشد.
 • اجاره بها بالا
مراکز خرید
 • تعداد بالای مراجعه کننده
 • نزدیکی به برندهای مختلف و امکان همکاری با آن‌ها  
 • اجاره بها بالا
 • رقابت بالا

جمع بندی

یکی از عوامل موثر بر میزان موفقیت یک کلینیک زیبایی، انتخاب مکان مناسب است. مکان مناسب می‌تواند با افزایش تعداد مشتریان بر میزان درآمد شما نقش داشته باشد. در هنگام انتخاب مکان مناسب برای کلینیک زیبایی نکاتی را باید در نظر گرفت که به صورت جامع در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. اگر شما نیز به دنبال تاسیس کلینیک زیبایی خود هستید و اطلاعات کافی درباره تاسیس کلینیک زیبایی ندارید، توصیه ما به شما پیکاپ سرمایه است.

پیکاپ سرمایه اولین شرکت در زمینه تاسیس و تجهیز کلینیک‌های زیبایی در ایران است. این شرکت با 6 سابقه و تاسیس بیش از 200 کلینیک زیبایی آماده خدمت رسانی به شما است. شما برای اطلاع بیشتر درباره خدمات پیکاپ سرمایه می‌توانید با مراجعه به صفحه تماس با ما و تکمیل فرم مورد نظر منتظر تماس از طرف  مشاوران ما باشید. همچنین شما می‌توانید برای آگاهی از تخفیفات ما پیج پیکاپ سرمایه را در اینستاگرام دنبال کنید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ما را دنبال کنید

به منظور راهنمایی هر چه بهتر مشاوران ما فرم زیر را پر کنید تا در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم

"*" indicates required fields

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرم linkedin واتس آپ واتس آپ تلگرام