بهترین برندهای بوتاکس در ایران

بهترین برندهای بوتاکس در ایران

تزریق بوتاکس که امروزه بیش از پیش افزایش یافته است یکی از محبوب ترین روش‌های جوانسازی پوست است که به دلیل عوارض جانبی کم، دوره نقاهت کوتاه و تاثیرگذاری سریع بسیار فراگیر شده است. افراد زیادی در سنین مختلف اقدام به تزریق بوتاکس می‌کنند تا پوستی جوان و شاداب داشته باشند. شما نیز به دنبال تزریق بوتاکس هستید اما نمی‌دانید برای تزریق بوتاکس از چه برندی استفاده کنید؟ تفاوت بین برندهای مختلف بوتاکس را نمی‌دانید؟ اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید پیشنهاد می‌کنیم تا پایان مقاله بهترین برندهای بوتاکس در ایران همراه ما باشید.

برندهای بوتاکس چه تفاوتی با هم دارند؟

برندهای بوتاکس مختلفی در بازار وجود دارد. اما تفاوت اصلی این بوتاکس‌ها در چیست؟ در ادامه به صورت کلی مهم‌ترین تفاوت بین بوتاکس‌های مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد.

فرمولاسیون

اصلی ترین تفاوت بین برندهای‌ بوتاکس تولید شده، تفاوت در فرمولاسیون آن‌ها و سمی است که بوتاکس از آن تولید شده است. برندهای مختلف بوتاکس ممکن است از onabotulinume toxin A، Abobotulinum toxin A و غیره ساخته شد باشد. با این حال به طور کلی تمامی بوتاکس‌های تولید شده با تاثیر بر عضلات و فلج کردن آن‌ها باعث کاهش چین و چروک در صورت می‌شوند. البته تفاوت‌های اندکی به علت فرمولاسیون متفاوت وجود دارد که ممکن است در میزان اثرگذاری، مدت زمان اثرگذاری و غیره نقش داشته باشد.

شروع و مدت زمان اثرگذاری

شروع اثرگذاری مارک‌های مختلف بوتاکس و مدت زمان اثرگذاری آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. به طور مثال طبق گزارش انجمن بین المللی پزشکان زیبایی شروع اثرگذاری بعضی از بهترین برناهای بوتاکس به شرح زیر است: دیسپورت 3 ساعت، بوتاکس 72 ساعت و زئومین 96 ساعت پس از تزریق. به طور کلی اغلب مشاهده می‌شود که نتایج اثرگذاری برای برند دیسپورت 3-7 روز پس از تزریق کاملا مشهود است اما برای برندهای بوتاکس و زئومین ممکن است بین 1-2 هفته زمان نیاز باشد تا نتیجه کلی تزریق بوتاکس مشخص شود. البته توجه داشته باشید که با توجه به دوز تزریقی مدت زمان اثرگذاری متفاوت خواهد بود. مسلما هرچه دوز بیشتری تزریق شود، مدت زمان ماندگاری بوتاکس نیز افزایش می‌یابد.

واکنش به بوتاکس

اگرچه این اتفاق بسیار نادر است اما ممکن است که بدن بعضی از افراد با تولید آنتی بادی نسبت به تزریق بوتاکس واکنش نشان دهد. در واقع سیستم ایمنی بدن بوتاکس را به عنوان یک مهاجم خارجی شناسایی می‌کند و سپس برای مهار آن اقدام به تولید آنتی بادی می‌کند تا اثر بوتاکس را خنثی کند. اگرچه تزریق هر کدام از برندهای بوتاکس ممکن است باعث واکنش بدن شود اما احتمال واکنش نسبت به برندهای بوتاکس و دیسپورت بیشتر است و این برندها به دلیل این که حاوی مواد افزودنی هستند باعث تحریک بیشتر سیستم ایمنی می‌شود.

قیمت

قیمت برندهای بوتاکس با یکدیگر متفاوت است. بعضی از این برندها محصولات با کیفیت تری ارائه می‌دهند لذا مطمئنا مراجعه کننده برای خرید این مارک بوتاکس باید هزینه بیشتری داشته باشد. علاوه بر این، موارد مورد استفاده مارک‌های بوتاکس نیز متفاوت است. برای مثال برند بوتاکس (botox) به علت این که علاوه بر موارد زیبایی در موارد پزشکی نیز کاربرد دارد نسبت به برندی که تنها برای امور زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد قیمت بیشتری دارد.

بهترین برندهای بوتاکس خارجی

بهترین برندهای بوتاکس خارجی

شرکت‌های زیادی در خارج از کشور اقدام به تولید و عرضه بوتاکس کرده‌اند که با نام‌های تجاری مختلف در کشور ایران به فروش می‌رسند. در ادامه مهم‌ترین برند بوتاکس خارجی در کشور مورد بررسی قرار می‌گیرد.

برند بوتاکس (botox)

بوتاکس در واقع اولین شرکتی است که از سم بوتولونیوم برای فلج کردن ماهیچه‌ها استفاده کرده و نام محصول تولیده شده را بوتاکس گذاشت. بنابراین پس از آن بوتاکس به نامی تبدیل شده که سایر شرکت‌ها نیز از آن استفاده کردند. برند بوتاکس نخستین بار برای امور درمانی مورد استفاده قرار گرفت و سپس برای امور زیبایی استفاده شد. بوتاکس حاوی سم بوتولونیوم نوع A، آلبومین انسانی و سدیم کلرید است. مطالعات زیادی روی بوتاکس انجام گرفته شده است و در طی این سال‌ها توانسته است امتحان خود را به خوبی پس دهد. بنابراین برند بوتاکس یکی از محبوب ترین برندهای حال حاضر در ایران و جهان است.

برند دیسپورت (dysport)

شناخته ترین بوتاکس مورد استفاده در صنعت زیبایی بوتاکس دیسپورت است که ساخت کشور انگلستان است. بوتاکس دیسپورت در سال 2009 به بازار وارد شد و توانست در مدت کوتاهی توجه افراد زیادی را به خود جلب کند و به محبوبیت برسد. بوتاکس دیسپورت شامل بوتولونیوم توکسین نوع A و هماتوگلوتونین است. مولکول‌های موجود در برند دیسپورت کوچک هستند و سرعت انتشار بیشتری دارند بنابراین معمولا جوابدهی نسبت به این بوتاکس سریع است.

برند زئومین (xeomin)

برند زئومین یکی از برندهای جدید بوتاکس است که در مدت زمان کوتاه توانسته محبوبیت زیادی در بین زیباجویان پیدا کند. بوتاکس زئومین حاوی سم بوتولونیوم نوع A ، آلبومین انسانی و ساکاروز است. یکی از تفاوت‌های اصلی زئومین با سایر بوتاکس‌ها ایناست که می‌تواند در دمای اتاق نگهداری شود و نیاز نیست که حتما در یخچال نگهداری شود. علاوه بر این از آن جایی که بوتاکس زئومین فاقد کمپلکس‌های پروتئینی است بنابراین معمولا افراد نسبت به این ماده آلرژیک نیستند. تمامی این موارد باعث شده است که این برند به یکی از پر طرفدارترین برندهای حال حاضر بوتاکس تبدیل شود.

برند نورونوکس(Neuronox)

نورونوکس یکی از برندهای معروف بوتاکس در ایران است که در کشوره کره جنوبی ساخته شده است. بوتاکس نورونوکس حاوی سم بوتولینیوم نوع A، هماتوگلوتینین، سرم آلبومین انسانی و سدیم کلرید است توسط شرکت مدیتوکس ساخته شده است. بوتاکس نورونوکس علاوه بر این که در امور زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد در امور پزشکی نیز مورد استفاده است.

برند آزالور (Azzalure)

برند آزالور یکی از برندهای معروف بوتاکس است که توسط شرکت گالدرما و در کشور سوئیس تولید شده است. شرکت تولید کننده آزالور یکی از بهترین شرکت‌های داروسازی جهان است . بنابراین این بوتاکس از استاندارد بالایی برخوردار است. این بوتاکس به دلیل ایجاد نتایج عالی در مراجعه کنندگان بسیار در بین پزشکان و زیباجویان محبوب شده است.

بهترین برندهای بوتاکس ایرانی

بهترین برندهای بوتاکس ایرانی

شرکت‌های ایرانی نیز در سال‌های اخیر اقدام به تولید و عرضه بوتاکس کرده‌اند. این بوتاکس‌ها از نظر کیفیت قابل مقایسه با رقبای خارجی بوده و محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. بوتاکس‌های تولید شده در داخل کشور نسبت به نمونه‌های خارجی قیمت کمتری داشته و دسترسی به آن‌ها آسان‌تر است.

دیستون

دیستون یکی از بوتاکس‌های تولید شده در ایران است که توسط شرکت ایمن واکسن از سم بوتولینیوم نوع A ساخته می‌شود. این بوتاکس حاوی هماگلوتینین، آلبومین انسانی، لاکتوز و غیره است. این ماده به دلیل دارا بودن لاکتوز (قند شیر) برای افرادی که نسبت به لبنیات حساسیت دارند توصیه نمی‌شود. همچنین لازم به ذکر است که بوتاکس دیستون باید در یخچال و به دور از نور خورشید نگهداری شود تا فاسد نشود.

مصپورت

بوتاکس مصپورت یکی دیگر از بوتاکس‌های ساخت کشور ایران است که توسط شرکت مصون ساخته و در بازار عرضه شده است. این بوتاکس شباهت زیادی به بوتاکس دیسپورت ساخت کشور انگلستان دارد. این بوتاکس از سم کلستریدیوم بوتولینوم ساخته شده و حاوی هماگلوتینین است. تفاوت اصلی بوتاکس دیسپورت و مصپورت در غلظت ماده، سرعت اثرگذاری و مدت زمان اثرگذاری می‌باشد. بوتاکس دیسپورت نسبت به نمونه داخلی سرعت تاثیر گذاری بالاتری دارد.

جمع بندی

در این مقاله به صورت کلی محبوب‌ترین برندهای بوتاکس مورد استفاده در ایران مورد بررسی قرار گرفتند. تمامی برندهای مورد بررسی از نمونه‌های بوتاکس عالی بوده که کم ترین میزان عوارض جانبی را دارند و معمولا تاثیرگذاری آن‌ها مشهود است. شما برای انتخاب بوتاکس مناسب باید با توجه به علت تزریق، ناحیه مورد نظر و نظر پزشک معالج بهترین گزینه را انتخاب کنید.

اما دقت داشته باشید که تزریق بوتاکس نیز همانند سایر روش‌های مورد استفاده در امور زیبایی دارای عوارضی است که لازم است هر فرد که قصد تزریق بوتاکس را دارد نسبت به آن آگاهی داشته باشد. خوشبختانه عوارض حاصل از تزریق بوتاکس را تا حد زیادی کاهش داد. توصیه ما به شما این است که اگر قصد تزریق بوتاکس دارید مقاله مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق بوتاکس را حتما مطالعه بفرمایید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ما را دنبال کنید

به منظور راهنمایی هر چه بهتر مشاوران ما فرم زیر را پر کنید تا در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم

"*" indicates required fields

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرم linkedin واتس آپ واتس آپ تلگرام