کار در کلینیک زیبایی

کار در کلینیک زیبایی

در پشت صحنه هر پروسه درمانی که در یک کلینیک زیبایی اتفاق می‌افتد، تیمی از افراد متخصص وجود دارد که در تلاش‌اند تا مراجعان را به خواسته خود نزیک‌تر کنند. از پزشکان متعهد گرفته تا منشی یک کلینیک زیبایی همه برای افزایش زیبایی، اعتماد به نفس و رضایت مراجعان تلاش می‌کنند.

در هر کلینیک زیبایی با توجه به لاین‌های فعال و خدمات ارائه شده افراد مختلفی مشغول به فعالیت هستند. مثلا در یک کلینیک زیبایی که تنها خدمات لیزر ارائه می‌شود نیازی به فیشیال کار نیست. در ادامه مهم‌ترین افرادی که در یک کلینیک زیبایی فعالیت دارند مورد بررسی قرار می‌گیرند.      

کار در کلینیک زیبایی با موقعیت های مختلف

کار در کلینیک زیبایی

در ادامه با انواع موقعیت‌های شغلی که میتوان در کلینیک زیبایی مشغول به فعالیت شد را بررسی میکنیم.

پزشک

در خط مقدم کلینیک های زیبایی، پزشکان از جمله متخصصان پوست، جراحان پلاستیک و پزشکان زیبایی مشغول به کار هستند. این افراد با توجه به تخصص و دانشی که در زمینه آناتومی و فیزیولوژی دارند طیف وسیعی از درمان‌های پیشرفته مانند تزریق ژل و بوتاکس، لیزر درمانی و … را ارائه می دهند. این افراد معمولا  از روش‌های غیر تهاجمی یا کم تهاجمی برای بهبود ظاهر مراجعه کنندگان استفاده می‌کنند. پزشکان کلینیک زیبایی با فراگیری مستمر پیشرفت‌های علمی و پزشکی در زمینه زیبایی تلاش می‌کنند تا با استفاده از بروزترین روش‌های دنیا اعتماد به نفس مراجعه کنندگان خود را افزایش دهند.    

دستیار پزشک

در یک کلینیک زیبایی، دستیار پزشک نقش مهمی در همراهی پزشک و اطمینان از پیشرفت صحیح درمان دارد. دستیار پزشک معمولا تاریخچه پزشکی بیمار را بررسی می‌کند و در ارزیابی اولیه بیمار نقش دارد. دستیار پزشک همچنین در آماده‌سازی اتاق‌های درمان، استریل کردن تجهیزات و سازمان‌دهی لوازم مورد نیاز برای پروسه درمان کمک می‌کند. همچنین ممکن است پس از انجام پروسه درمان درباره مراقبت‌های بعدی توضیحاتی بدهند. دستیاران پزشک با توجه به جزئیات و مهارت های ارتباطی قوی به طور قابل توجهی به تجربه کلی بیمار در یک کلینیک زیبایی کمک می‌کنند. 

اپراتور لیزر

اپراتورهای لیزر در کلینیک های زیبایی، افرادی هستند که برای استفاده ایمن و موثر از فناوری لیزر آموزش دیده اند. اپراتورهای لیزر با آموزش تخصصی در زمینه لیزر، آناتومی پوست و پروتکل‌های درمانی، نوع پوست، نگرانی‌های هر بیمار و … مناسب‌ترین روش لیزر را برای آن‌ها تعیین می‌کنند. این روش ها ممکن است شامل لیزر موهای زائد، لایه برداری پوست، برداشتن خالکوبی و … باشد. اپراتورهای لیزر، نقش مهمی در کمک به بیماران برای دستیابی به نتایج مورد نظر با اطمینان و آرامش دارند.

پرستار

گروه دیگری از افراد که نقش مهم در ارائه خدمات و مراقبت از بیماران دارند، پرستاران هستند. پرستاران وظایف زیادی را در کلینیک‌های زیبایی بر عهده دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به مراقبت‌های قبل درمان، انجام تزریقات، مراقبت‌های پس از درمان و نظارت بر وضعیت بیماران اشاره کرد. پرستاران همچنین ممکن است درباره مواردی که لازم است بیماران قبل و یا پس از دریافت خدمات زیبایی رعایت کنند، آموزش دهند. 

فیشیال کار

منظور از فیشیال کار فرد متخصصی است که با استفاده از روش‌های مختلف باعث سلامت پوست فرد می‌شود. فیش کارها با بررسی دقیق پوست از روش‌های مختلف برای حل مشکلات پوستی استفاده می‌کند. خدمات ارائه شده توسط فیشیال کار ممکن است شامل پاکسازی پوست، لایه برداری، آبرسانی عمیق، میکرودرم آبریژن و … باشد. علاوه بر ارائه خدمات درمانی، این افراد به مراجعین روتین‌های مراقبت از پوست را آموزش می‌دهند و محصولات مناسب برای هر نوع پوستی را توصیه می‌کنند. 

مدیر

در یک کلینیک زیبایی، یک مدیر وظایف متفاوتی را بر عهده دارد که شامل هماهنگی برنامه‌ها، مدیریت کارکنان و نظارت بر موجودی و لوازم کلینیک زیبایی است. علاوه بر این، مدیر مسئول رسیدگی به وظایف اداری مانند بودجه بندی، بررسی صورتحساب‌ها و رعایت استانداردها و دستورالعمل های نظارتی است. یک مدیر با ایجاد یک محیط کاری مثبت، رهبری و راهنمایی کارکنان و استفاده از  ابتکارات استراتژیک، به موفقیت و شهرت کلی کلینیک زیبایی کمک می کند.

شما برای آشنایی بیشتر با وظایف مدیر یک کلینیک زیبایی می‌توانید به مقاله مدیریت کلینیک زیبایی مراجعه کنید. 

مشاور

در یک کلینیک زیبایی، یک مشاور به عنوان یک راهنمای آگاه و مورد اعتماد عمل می کند و به بیماران کمک می کند تا مسیر خود را در این راه طی کنند. مشاور به صورت دقیق نگرانی‌ها، خواسته‌ها و سابقه پزشکی مراجعه کنندگان را مورد بررسی قرار می‌دهد و سپس با استفاده از اطلاعات موجود یک برنامه درمانی شخصی سازی شده را که متناسب با نیازها و اهداف فرد است فراهم می‌کند.

مشاور با آموزش بیماران در مورد روش‌های موجود، از جمله مزایا، خطرات، و نتایج مورد انتظار، آن‌ها را قادر می‌سازد تا تصمیمات آگاهانه‌ای اتخاذ کنند که با انتظارات آن‌ها در یک راستا باشد. در طول دوره درمان معمولا مشاور با پشتیبانی مستمر، راهنمایی‌هایی را در مورد مراقبت‌های قبل و بعد از عمل ارائه می‌کند. 

منشی

زمانی که شخصی وارد کلینیک زیبایی می‌شود اولین فردی که با او رو به رو می‌شود، منشی کلینیک زیبایی است. منشی می‌بایست با مهارت‌های سازمانی و مشتری مداری سعی کند تا کلینیک را به خوبی اداره کند. وظایف مربوط به منشی کلینیک زیبایی بسیار گسترده است. یک منشی در نوبت دهی، بررسی مشکلات مراجعه کنندگان، دسته بندی و نگهداری از پرونده بیماران و … نقش دارد. 

امروزه استفاده از نرم افزارهای مختلف در کلینیک‌های زیبایی بسیار رواج پیدا کرده است. یکی دیگر از وظایف منشی کلینیک زیبایی آشنایی با نرم افزارهای موجود برای تسریع امور در کلینیک زیبایی است. علاوه بر این لازم است که منشی کلینیک زیبایی با امور مربوط به بیمه آشنایی کامل داشته باشد و در این زمینه بیماران را راهنمایی کند.

ماسور

ممکن است که در بعضی از کلینیک‌های زیبایی ماسورها نیز حضور داشته باشند. ماسورها از تکنیک‌های مختلف ماساژ استفاده می‌کنند و با افزایش گردش خودن موجب احساس آرامش در فرد می‌شوند.  علاوه بر این، ماساژورها ممکن است از ماساژهای آرامش بخش برای کمک به مراجعه کنندگان برای رفع و کاهش استرس استفاده کنند. ماساژورها با تخصص خود در ماساژ درمانی و تمرکز بر رضایت مشتری، نقشی حیاتی در افزایش رضایت مراجعه کنندگان از کلینیک های زیبایی دارند. 

نیروی خدمات

در محیط شلوغ یک کلینیک زیبایی، نیروی خدمات نقشی ضروری در حفظ نظافت و استانداردهای بهداشتی ایفا می‌کند که برای رفاه کارکنان و مشتریان بسیار مهم است. نیروی خدمات وظیفه دارد که اتاق‌های درمان، قسمت انتظار و فضاهای مشترک را تمیز و ضدعفونی کند و محیط بهداشتی و دلپذیری را ایجاد ‌کند. بنابراین لازم است که در طول روز چندین بار به تمیز کردن محیط بپردازند و اجازه ندهند که هیچ قسمتی از کلینیک آلوده باشد.

چگونه در کلینیک زیبایی کار پیدا کنیم؟

موقعیت های شغلی کار در کلینیک زیبایی

برای پیدا کردن کار در کلینیک زیبایی چند روش مختلف وجود دارد. سایت های کاریابی یکی از بهترین محل‌ها برای دیدن موقعیت های شغلی مختلف در کلینیک های زیبایی است. بهترین سایت ها برای کاریابی به شرح زیر است:

 • جاب ویژن
 • جابینجا
 • ای استخدام
 • دیوار

یکی دیگر از روش های خوب در پیدا کردن کار در کلینیک زیبایی معرف است. به این صورت که شما با معرفی یکی از آشنایان و دوستان خود به یکی از کلینیک های زیبایی مراجعه میکنید و بعد از توافق و پشت سر گذراندن دوره کارآموزی خود مشغول به فعالیت میشوید. هر کلینیک زیبایی قوانین مخصوص به خود را برای جذب نیرو دارد و ممکن است مراحل آن خیلی متفاوت باشد.

در بعضی موارد میتواند تماس مستقیم با کلینیک هم موثر باشد. شما میتوانید با تماس تلفنی به کلینیک از موقعیت های شغلی و شرایط آن آگاه شوید. معمولا کلینیک های زیبایی خوب و بزرگ از این روش استقبال نمیکنند. ممکن است در سایت کلنییک ها نیز یک صفحه مخصوص موقعیت های شغلی وجود داشته باشد. معمولا اگر این صفحه در سایت وجود داشته باشد شما میتوانید با مراجعه به آن و پر کردن فرم منتظر تماس از طرف کلینیک باشید. در مجموع طبق تجربه بهترین روش برای آگاهی از موقعیت های شغلی در کلینیک زیبایی، سایت های کاریابی است که در ابتدا به آن اشاره کردیم.

جمع بندی

در هر کلینیک زیبایی افراد مختلفی با تخصص‌های متفاوت مشغول به کار هستند و همگی این افراد در قالب یک تیم در تلاش‌اند تا با استفاده از بروزترین روش‌های روز دنیا به بهبود وضعیت ظاهری افراد کمک کنند. اگر شما نیز به دنبال تاسیس کلینیک زیبایی خود هستید و در تلاشید تا نیروی مناسب برای کلینیک زیبایی خود جذب کنید پیشنهاد ما به شما پیکاپ سرمایه است. 

پیکاپ سرمایه یکی از پیشگامان اصلی در تجهیز و تاسیس کلینیک‌های زیبایی با بیش از ۲۰۰ پروژه موفق در سراسر کشور است. پیکاپ سرمایه در زمینه مشاوره انتخاب مکان، استخدام پرسنل، خرید تجهیزات و … خدمات گوناگونی را ارائه می‌دهد. شما برای اطلاع بیشتر از خدمات پیکاپ سرمایه می‌توانید به صفحه تماس با ما مراجعه کنید و پس از پر کردن فرم مورد نظر منتظر تماس از طرف مشاوران ما باشید. شما همچنین برای اطلاع از تخفیفات و جشنواره‌ها می‌توانید پیج پیکاپ سرمایه را در اینستاگرام دنبال کنید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ما را دنبال کنید

به منظور راهنمایی هر چه بهتر مشاوران ما فرم زیر را پر کنید تا در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم

"*" indicates required fields

دیدگاهی در مورد “کار در کلینیک زیبایی

 1. ستایش حقیقی گفت:

  درامد اپراتور لیزر چقدره؟

  1. با عرض سلام و خسته نباشید.
   درآمد اپراتور لیزر بسته به ساعات حضور در کلینیک زیبایی، شهر محل زندگی، میزان تجربه فرد و … متفاوت است. با این حال به طور میانگین درآمد اپراتور لیزر ماهانه بین 8 تا 15 میلیون تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرم linkedin واتس آپ واتس آپ تلگرام