معرفی نرم افزارهای مدیریت کلینیک زیبایی

نرم افزارهای مدیریت کلینیک زیبایی

کلینیک‌های زیبایی برای این که عملکرد بهتری داشته باشند و در مدت زمان کوتاهی بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند نیاز دارند تا از نرم افزارهای مختلفی در هر بخش استفاده کنند. در دنیای مدرن امروز انجام امور بدون کمک نرم افزارها تقریبا غیر ممکن است و کلینیک‌های زیبایی نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

اگر شما نیز قصد تاسیس کلینیک زیبایی خود را دارید و به دنبال یک نرم افزار مناسب برای کلینیک زیبایی خود می‌گردید پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.  

چرا نیاز به استفاده از نرم‌افزارهای مختلف در کلینیک زیبایی است؟

هر کلینیک زیبایی برای آن که کیفیت و سرعت ارائه خدمات خود را بالا ببرد نیاز به استفاده از نرم افزارهای مختلف دارد. استفاده از نرم‌افزارهای کلینیک‌های زیبایی مزایای بسیاری دارد که در ادامه مهم‌ترین آن‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. 

صرفه جویی در زمان

مهم‌ترین مزیت استفاده از نرم افزارهای کلینیک زیبایی صرفه جویی در زمان است. این نرم افزارها با دسته‌بندی اطلاعات، انجام امور محاسباتی و … باعث می‌شوند که شما در کم‌ترین زمان ممکن بتوانید امور مختلفی را مدیریت کنید. 

رزرو نوبت

بسیاری از نرم افزارهای کلینیک‌های زیبایی مجهز به سیستم رزرو نوبت هستند. رزرو نوبت معمولا کار دشوار و زمان بر هم برای مراجعه کنندگان و هم برای پرسنل کلینیک زیبایی است. با استفاده از نرم افزارهای مربوطه می‌توان تا حد زیادی از درگیری‌های احتمالی برای رزرو نوبت پیشگیری کرد. 

ثبت پرونده بیماران

یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از نرم افزارهای مختلف برای کلینیک زیبایی ثبت پرونده بیماران با جزئیات کامل است. این کار باعث می‌شود تا شما با یک سرچ ساده در نرم افزار اطلاعات جامعی درباره بیمار بدست آورید و دیگر نیازی به پرونده سازی و بایگانی اطلاعات به صورت فیزیکی نباشد. با این کار اطلاعات شما محفوظ می‌مانند و احتمال گم شدن یا از بین رفتن برگه‌های مهم وجود ندارد.

گزارشات دقیق از روند درمان

تعداد زیاد بیماران ممکن است باعث ‌شود که پزشک همه اطلاعات مربوط به فرد را به خاطر نسپارد. از طرف دیگر پزشک ممکن است درباره روند درمان از بیمار سوالی بپرسد اما بیمار به صورت دقیق از روند درمان و داروهایی که مورد استفاده قرار داده است اطلاع نداشته باشد. بنابراین استفاده از نرم افزارهای مختلف باعث می‌شود تا شما در مدت زمان کوتاهی اطلاعاتی جامع درباره روند درمان و داروهای مورد استفاده داشته باشید و بتوانید به بهترین شکل ممکن روند درمان را ادامه دهید. 

نسخه نویسی آنلاین

امروزه دوره استفاده از دفترچه‌های بیمه به پایان رسیده است و تمامی پزشکان تا حتی المقدور باید از روش نسخه نویسی آنلاین استفاده کنند. استفاده از نرم‌افزارهای کلینیک زیبایی به پزشکان این اجازه را می‌دهد که بتوانند به صورت آنلاین برای مراجعه کنندگان نسخه بنویسند. استفاده از نسخه‌های آنلاین تا حد زیادی امکان اشتباه در هنگام خرید دارد دارو را کاهش می‌دهد.  

امکان پرداخت آنلاین

امروزه استفاده از کارت‌های اعتباری و یا اپلیکیشن‌های مختلف برای پرداخت هزینه‌ها بسیار رایج است و کمتر کسی از پول نقد استفاده می‌کند. بعضی از برنامه‌های کلینیک‌های زیبایی مجهز به پرداخت آنلاین هستند و بنابراین کار را برای مشتریان بسیار آسان کرده‌اند.

محاسبه حقوق کارمندان

در هر کلینیک زیبایی با توجه به تعداد لاین‌های فعال افراد مختلفی مشغول به کار هستند که میزان درآمد و ساعات کاری مختلفی دارند. محاسبه حقوق این افراد به صورت ماهانه کار زمانبری است. بعضی از نرم‌افزارهای مورد استفاده در کلینیک‌های زیبایی می‌توانند با توجه به ساعات ورود و خروج کارکنان میزان درآمد ماهانه افراد را محاسبه کنند.    

محاسبه درآمد کلینیک

یکی از مزیت‌های قابل توجه در هنگام استفاده از نرم افزارهای کلینیک زیبایی، محاسبه درآمد کلینیک است. محاسبه درآمد کلینیک زیبایی کار بسیار دشوار و وقت گیری است. محاسبه تمامی هزینه‌های مصرفی کلینیک و میزان ورودی ممکن است روزها زمان ببرد. اما با استفاد از نرم افزارهای کلینیک زیبایی می‌توان به راحتی درآمد کلینیک را محاسبه کرد.

استفاده از سامانه پیامکی

ارسال پیامک به مراجعه کنندگان می‌تواند نقش بسزایی در جلب رضایت آن‌ها داشته باشد. اگر کلینیک زیبایی به سیستم ارسال پیامک مجهز باشد می‌تواند در مناسبت‌های مختلف با ارسال پیامک نظر مشتریان را جلب کند. از طرف دیگر می‌توان از این سیستم پیامکی برای یادآوری زمان مراجعه به بیماران استفاده کرد. به این صورت که به طور مثال یک روز قبل از زمان مراجعه یک پیامک که روز و ساعت مراجعه زیباجویان در آن مشخص است برای آن‌ها ارسال شود.     

سیستم نظرسنجی

یکی از مواردی که در موفقیت یک کلینیک زیبایی تاثیر بسزایی دارد، استفاده از سیستم نظرسنجی است. شما با استفاده از یک سیستم نظرسنجی می‌توانید کلینیک خود را از نگاه دیگران بررسی کنید. با شناخت نقاط مثبت و منفی در کلینیک زیبایی و تلاش در جهت بهبود وضعیت موجود می‌توان موفقیت کلینیک را تضمین کرد. بسیاری از نرم افزارهای کلینیک زیبایی به سیستم نظرسنجی مجهز هستند و پس از اینکه بیمار از خدمات کلینیک استفاده کرد با استفاده از سیستم پیامکی و یا ارسال ایمیل از وی می‌خواهند که فرم نظرسنجی مربوط به کلینیک را پر کند. با استفاده از این روش مشخص کردن نقاط ضعف و قوت کلینیک آسان تر خواهد شد و شما در مدت زمان کوتاهی می‌توانید به حل مشکلات موجود بپردازید.

نرم افزارهای مدیریت کلینیک زیبایی

بخش‌های مختلف یک نرم افزار مناسب برای کلینیک زیبایی

نرم افزارهای مختلفی برای کلینیک‌های زیبایی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. هر نرم افزار با توجه به صلاح دید سازنده دارای بخش‌های مختلفی است و ممکن است همه‌ی نرم افزارها از بخش‌های یکسانی تشکیل نشده‌اند. در ادامه مهم‌ترین بخش‌های تشکیل دهنده نرم افزارهای کلینیک زیبایی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.       

بخش پذیرش و نوبت دهی

یکی از بخش‌هایی که اکثر نرم افزارهای مخصوص کلینیک‌های زیبایی دارا هستند، بخش مربوط به پذیرش و نوبت دهی به بیماران است. این بخش باعث می‌شود تا در وقت پرسنل کلینیک زیبایی صرفه جویی شود و درگیری‌های مربوط به نوبت گرفتن تا حد زیادی کاهش یابد.  

بخش مالی

یکی از بخش‌های اصلی در نرم افزارهای مربوط به کلینیک‌های زیبایی بخش مربوط به امور مالی است. این قسمت می‌تواند شامل بخش‌های مختلفی اعم از محاسبه هزینه درمان، محاسبه حقوق پرسنل، دریافت هزینه با استفاده از روش‌های مختلف و … باشد. این کار محاسبات مربوطه را آسان تر می‌کند و خطای کمتری نسبت به محاسبه به روش دستی دارد. علاوه بر این هزینه‌ها می‌توانند به صورت مکتوب ثبت شوند و در پرونده درمانی بیمار قرار گیرند.  

بخش انبارداری

بعضی از کلینیک‌های زیبایی اقدام به فروش لوازم مورد نیاز برای بیماران می‌کنند. این کلینیک‌ها بهتر است نرم افزاری را انتخاب کنند که دارای یک بخش مجزا برای ثبت این لوازم داشته باشد. در این صورت پرسنل می‌توانند در صورت نیاز اقلام جدید را برای کلینیک زیبایی خریداری کنند.

انواع نرم افزارهای کلینیک زیبایی

با پیشرفت علم در سال‌های اخیر شرکت‌های گوناگونی اقدام به ساخت نرم افزارهای متنوعی در حوزه‌های مختلف کرده‌اند. نرم افزارهای گوناگونی نیز در سطح بین المللی و کشوری برای کلینیک‌های زیبایی طراحی شده‌اند. در ادامه مهمترین نرم افزارهای مورد استفاده در کلینیک‌های زیبایی نام برده می‌شوند.

  •       نرم افزار هلو
  •       نرم افزار دیدار
  •       نرم افزار باستانی طب
  •       نرم افزار کلینیک یار
  •       نرم افزار رایان طب
  •       نرم افزار ابتکار 

جمع بندی

همان طور که در طول مقاله بررسی شد کلینیک‌های زیبایی برای این که در زمان و هزینه صرفه جویی کنند می بایست از نرم افزارهای مربوط به کلینیک زیبایی استفاده کنند. این نرم افزارها قابلیت‌های متفاوتی دارند و موسس کلینیک باید به توجه به الویت‌هایی که در نظر دارد بهترین نرم افزار را خریداری کند. هزینه مربوط به خرید نرم افزارهای مختلف با توجه به سرویس هایی که ارائه می‌دهند بسیار متفاوت است. اگر شما نیز قصد تاسیس کلینیک زیبایی خود را دارید اما اطلاعات کافی برای شروع کار را ندارید پیشنهاد ما به شما پیکاپ سرمایه است.

پیکاپ سرمایه با بیش از ۶ سال سابقه تاسیس و تجهیز بیش از ۲۰۰ کلینیک‌ زیبایی یکی از پیشگامان اصلی در این زمینه است. شما می‌توانید برای استفاده از مشاوره رایگان با مراجعه به صفحه تماس با ما و تکمیل فرم مورد نظر منتظر تماس از طرف مشاوران ما باشید. همچنین شما می‌توانید برای اطلاع دقیق از تخفیفات و جشنواره‌ها صفحه ما در اینستاگرام را دنبال کنید. ‌

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ما را دنبال کنید

به منظور راهنمایی هر چه بهتر مشاوران ما فرم زیر را پر کنید تا در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم

"*" indicates required fields

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرم linkedin واتس آپ واتس آپ تلگرام