درآمد کلینیک زیبایی چقدر است؟

درآمد کلینیک زیبایی

رشد چشمگیر کلینیک‌های زیبایی در سال‌های اخیر باعث افزایش درآمد سرمایه‌گذاران در این صنعت شده است و همچنین بسیاری از افراد علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در کلینیک‌های زیبایی شده‌اند. درآمد کلینیک‌های زیبایی قابل توجه است و تاسیس کلینیک زیبایی جزو کسب و کارهای پر درآمد در ایران محسوب می‌شود. اگرچه تعداد کلینیک‌های زیبایی روز به روز در حال افزایش است اما به دلیل تقاضای بالای افراد برای استفاده از خدمات زیبایی خوشبختانه هنوز بازار از این روش سرمایه‌گذاری اشباع نشده است.

در ادامه درآمد حاصل از کلنیک‌های زیبایی در لاین های مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد و روش‌هایی که باعث افزایش میزان درآمد یک کلینیک زیبایی می‌شود شرح داده می‌شوند. تا پایان همراه ما باشید.

درآمد کلینیک زیبایی، کدام لاین بهتر است؟

درآمد حاصل از لاین‌های مختلف کلینیک زیبایی

در سال ۲۰۲۳ میزان درآمد حاصل از صنعت زیبایی در بازار جهانی حدودا ۱۵.۴ میلیارد دلار تخمین زده شده است. با توجه به تحقیقات انجام شده پیش بینی می‌شود که درآمد حاصل از صنعت زیبایی در سال ۲۰۲۸ با ۱۱ درصد افزایش به ۲۵.۹ میلیارد دلار در سال برسد.

در یک کلینیک زیبایی لاین‌های مختلفی فعال هستند که بسته به تعداد لاین‌ها، درآمد حاصل از کلینیک متفاوت است. در ادامه میزان درآمد حاصل از لاین‌های مختلف به صورت مجزا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

لاین لیزر موهای زائد

یکی از پردرآمدترین لاین‌های کلینیک زیبایی، لیزر موهای زائد است. بسیاری از افراد امروزه به دنبال روشی هستند تا از دست موهای زائد خود خلاص شوند. لیزر بهترین روش برای رفع دائمی موهای زائد است.

 برای رفع دائمی موهای زائد نیاز به جلسات متعدد لیزر است و معمولا هر فرد برای لیزر کردن به 6 تا 8 جلسه مجزا نیاز دارد. البته توجه داشته باشید که پس از انجام این جلسات نیاز به جلسات یادآور نیز هست که معمولا هر 6 ماه انجام می‌شوند. هر جلسه از لیزر فول بادی برای خانم‌ها به طور میانگین 800 هزارتومان و برای آقایان حدودا یک میلیون تومان است. بنابراین با جذب یک مشتری می‌توان درآمد ثابتی را از جلسات مختلف تضمین کرد.

به طور کلی درآمد حاصل از لیزر موهای زائد با توجه به نوع دستگاه، تعداد دستگاه، مکان کلینیک، تعداد مشتری‌ها و … متغیر است. با این حال معمولا در یک منطقه متوسط و با دستگاه کندلا پس از چهار ماه می‌توان انتظار درآمدی حدود ۸۰-۶۰ میلیون تومان در ماه را داشت. همچنین با همین شرایط و با استفاده از دستگاه رادوپلاس درآمد حاصل معمولا بین ۶۰-۴۰ میلیون تومان در ماه است.

لاین جوانسازی پوست

امروزه بسیاری از افراد به دنبال روشی مناسب و بدون نیاز به جراحی برای حفظ زیبایی پوست خود می‌گردند و جوانسازی پوست یکی از بهترین روش‌ها برای رسیدن به این خواسته است. لاین‌های جوانسازی پوست در کلینیک‌های زیبایی معمولا بسیار شلوغ هستند و درآمد زیادی از این لاین عاید کلینیک‌های زیبایی می‌شود. 

جوانسازی با دستگاه هایفو معمولا یک بار صورت می‌گیرد و تا 6 ماه ماندگاری دارد. هزینه هر جلسه جوانسازی صورت با دستگاه هایفو 2-5 میلیون تومان است. در صورتی که لاین جوانسازی پوست در یک منطقه متوسط از دستگاه لیزر هایفو استفاده کند، می‌تواند پس از چهار ماه انتظار درآمدی بین 30 تا 50 میلیون تومان در ماه را داشته باشد.

لاین فیشیال صورت

توجه به زیبایی و حفظ زیبایی طبیعی روز به روز در حال افزایش است. امروزه افراد زیادی از خدمات پوستی استفاده می‌کنند تا پوستی جوان و شاداب داشته باشند. لاین فیشیال پوست با ارائه خدمات مختلف در کلینیک‌های زیبایی می‌تواند با پاکسازی پوست طراوت و شادابی را به پوست افراد برگرداند و از ایجاد چین و چروک روی صورت جلوگیری کند.

همان‌طور که اشاره شد لاین فیشیال صورت خدمات مختلفی ارائه می‌دهد و از تجهیزات و دستگاه‌های مختلفی نیز استفاده می‌کند. بسته به نوع و تعداد دستگاه‌ها، تعداد مشتری‌ها و … در آمد حاصل از لاین فیشیال پوست متفاوت است. 

بهتر است جلسات فیشیال صورت به صورت ماهانه تکرار شوند. میانگین هزینه لازم برای فیشیال صورت در هر جلسه 400-800 هزار تومان است.  با این حال در یک منطقه متوسط پس از گذشت حدود 4 ماه می‌توان انتظار درآمد تقریبا 30-50 میلیون در ماه را داشت.

لاین کاشت مو و ابرو

مو و ابرو تاثیر بسیار زیادی در زیبایی صورت دارند اما متاسفانه گاها افراد به دلایل مختلفی همچون افزایش سن، عوامل ژنتیکی، بیماری‌ها، استرس و … دچار ریزش مو و ابرو می‌شوند. لاین کاشت مو و ابرو در کلینیک‌های زیبایی با استفاده از متدهای روز دنیا این مشکل را حل کرده‌اند.

درآمد حاصل از کاشت مو و ابرو روز به روز رو به افزایش است. امروزه بسیاری از مردان برای کاشت مو به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند و به همین دلیل این لاین در سال‌های اخیر طرفداران بیشتری پیدا کرده است.

 معمولا برای کاشت مو و ابرو تنها به یک جلسه کاشت نیاز است. میانگین کاشت ابرو حدودا 8-10 میلیون تومان است و میانگین کاشت مو حدود 20-30 میلیون تومان است که این مبلغ بر حسب تعداد گرافت‌های استفاده شده متغیر است. به طور کلی درآمد حاصل از لاین کاشت مو و ابرو در یک منطقه متوسط و پس از پشت سر گذاشتن دوره خاک خوری حدودا 40 تا 60 میلیون تومان در ماه است.

لاین لاغری و تناسب اندام

در دنیای امروزی حفظ تناسب اندام با توجه به افزایش مصرف غذاهای ناسالم، کاهش فعالیت فیزیکی، افزایش استرس و اضطراب و … کاری بس دشوار است. همچنین به دلیل مشغله زیاد بسیاری از افراد فرصت کافی برای ورزش کردن ندارند. بنابراین بسیاری از افراد برای کاهش وزن به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند و از روش‌های دیگری همچون عمل‌های جراحی، رژیم غذایی و … برای کاهش وزن استفاده می‌کنند.

درآمد حاصل از لاین تناسب اندام در کلینیک‌های زیبایی روز به روز درحال افزایش است. با توجه به روش‌هایی که کلینیک برای لاغری در نظر می‌گیرد، دکتر متخصص، دستگاه‌های مورد استفاده و … میزان درآمد حاصل بسیار متغیر است. 

برای لاغری و تناسب اندام با استفاده از دستگاه لیزر معمولا به 8 تا 10 جلسه مجزا با فاصله حدود 2 تا 4 هفته نیاز است. معمولا هر جلسه لیزر لاغری به حدود 1 تا 3 میلیون تومان هزینه در بر دارد. با این حال در یک منطقه متوسط میزان درآمد حاصل از لاین لاغری و تناسب اندام با استفاده از دستگاه لیزر کرایولیپولیز تقریبا 30 تا 50 میلیون در ماه است.

عوامل موثر بر درآمد کلینیک زیبایی

عوامل موثر بر درآمد کلینیک زیبایی

همان طور که در طول مقاله اشاره شد عوامل متعددی در میزان درآمد یک کلینیک زیبایی تاثیر گذار هستند. اگر شما نیز به دنبال راه‌اندازی کلینیک زیبایی خود هستید و کسب درآمد بالا هستید، بهتر است پیش از تاسیس کلینیک خود به نکات زیر توجه کنید.

 • تعداد لاین‌های فعال در کلینیک:
   بسته به تعداد لاین‌های فعال در یک کلینیک زیبایی میزان درآمد یک کلینیک نیز افزایش می‌یابد. البته توجه داشته باشید که اگر در تمام زمینه‌های خدمات کلینیک زیبایی تجربه ندارید، شاید بهتر باشد از لاین‌های پر درآمد همچون لیزر موهای زائد شروع کنید و به مرور کلینیک زیبایی خود را گسترش دهید.
 • کیفیت دستگاه‌های مورد استفاده:
  یکی از عواملی که به طور مستقیم در جذب مشتری نقش دارد دستگاه مورد استفاده در کلینیک زیبایی شما می‌باشد. بسیاری از افراد کیفیت دستگاه مورد استفاده را معیار انتخاب یک کلینیک قرار می‌دهند. بنابراین مهم است که دستگاه‌هایی خریداری می‌کنید از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا رضایت مشتری را جلب کنند.
 • موقعیت مکانی کلینیک زیبایی:
   یکی از عوامل موثر بر درآمد کلینیک زیبایی موقعیت مکانی کلینیک است. مسلما کلینیک‌های زیبایی در کلان شهرها درآمد بیشتری نسبت به کلینیک‌های زیبایی در شهرهای کوچک خواهند داشت. هرچه کلینیک زیبایی در مکان پرترددتری تاسیس گردد تعداد مشتری‌ها نیز افزایش خواهد داشت.

برای انتخاب مکان مناسب برای کلینیک زیبایی خود می‌بایست به نکات زیادی توجه کنید. از جمله اینکه بهتر است کلینیک زیبایی در کنار یک فروشگاه بزرگ، باشگاه، مجتمع تفریحی و … دایر شود. همچنین باید در محلی تاسیس شود که جای پارک مناسبی داشته باشد و در عین حال از طریق مترو، بی آر تی و … دسترسی به آن آسان باشد.

 • پزشک و پرسنل متخصص:
   استفاده از پزشک متخصص بنام یکی از عواملی است که باعث اعتبار یک کلینیک زیبایی می‌شود و در نتیجه باعث جذب مشتری می‌شود. همچنین استفاده از پرسنل متخصص که در کار خود خبره هستند و در عین حال با رفتاری مناسب باعث احساس راحتی و آرامش در مشتری می‌شوند، می‌تواند به جذب مشتری کمک کند.

روش‌های افزایش درآمد کلینیک زیبایی

روش‌های افزایش درآمد کلینیک زیبایی

برای افزایش درآمد کلینیک‌های زیبایی روش‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه مهم‌ترین و تاثیرگذارترین روش‌های افزایش درآمد مورد بررسی قرار می‌گیرد.  

 • تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی.
  یکی از عوامل تاثیرگذار در جذب مشتری تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی است. بسیاری از افراد برای پیدا کردن کلینیک زیبایی مناسب در ابتدا از شبکه‌های اجتماعی کمک می‌گیرند. بهتر است شما نیز در شبکه‌های اجتماعی فعالیت خود را آغاز کنید و با ارائه نمونه کار در لاین‌های مختلف به جذب مشتری بپردازید.
 • داشتن وبسایت.
  بهتر است کلینیک زیبایی شما دارای یک سایت معتبر باشد که در این سایت درباره لاین‌های فعال کلینیک شما اطلاع رسانی شود. اگر این سایت دارای مطالب مفیدی در حوزه خدمات کلینیک‌های زیبایی باشد باعث اعتبار بیشتر کلینیک شما می‌شود. شما در این سایت می‌توانید نمونه کارهای خود را ارائه دهید و با وقت دهی آنلاین به روند پذیرش مشتریان سرعت ببخشید.  
 • قیمت منصفانه.
  تعداد کلینیک‌های زیبایی روز به روز در حال افزایش است و بسیاری از این کلینیک‌ها خدمات بسیار خوبی نیز ارائه می‌دهند. بنابراین اگر به دنبال این هستید که درآمد بیشتری نسبت به رقبای خود داشته باشید باید از قیمت‌های منصفانه برای خدمات خود استفاده کنید.
 • استفاده از گیفت و یا تخفیفات در مناسبت‌های مختلف.
  یکی از بهترین روش‌ها برای جذب مشتری و افزایش درآمد استفاده از گیفت و یا تخفیفات در مناسبت‌های مختلف است. اگر به دنبال یک روش سریع برای افزایش درآمد می‌گردید، پیشنهاد ما به شما استفاده از تخفیف در ارائه خدمات است. استفاده از تخفیف باعث جذب تعداد زیادی مشتری در مدت زمان کوتاه می‌شود.
  اما اگر به دنبال روشی هستید تا مشتریان خود را برای طولانی مدت حفظ کنید، توصیه ما به شما استفاده از گیفت‌های تبلیغاتی است. گیفت‌های تبلیغاتی علاوه بر تاثیر مثبتی که بر ذهن دارد، نشانه احترام و ارزشی است که شما برای مشتریان قائل هستید و بنابراین می‌تواند باعث جذب تعداد زیادی مشتری در دراز مدت شود و در عین حال درآمد شما را چند برابر کند.

برای اطلاع بیشتر از روش‌های تبلیغاتی که باعث افزایش درآمد کلینیک زیبایی شما می‌شوند می‌توانید به مقاله تبلیغات کلینیک زیبایی مراجعه کنید. 

 • برخورد مناسب و دوستانه با مشتریان.
  یکی‌دیگر از عواملی که به صورت غیر مستقیم بر میزان درآمد شما نقش دارد، برخورد درست و محترمانه با مشتریان است. اگرچه این روش نسبت به روش‌های دیگر بسیار کم هزینه بوده اما گاها نادیده گرفته می‌شود. برخورد صمیمی و در عین حال دوستانه با مشتریان باعث ایجاد احساس آرامش و اعتماد در آن‌ها می‌شود.

همین‌طور اگر این رفتار صمیمانه با یک پذیرایی کوچک، مانند سرو یک فنجان قهوه همراه شود نشانه ارزشی است که شما برای مشتریان خود قائل هستید و در نتیجه باعث حفظ مشتری‌های قدیمی و جذب افراد جدید می‌شود.

جمع‌بندی

در این مقاله میزان درآمد کلینیک‌های زیبایی در لاین‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت و همچنین مهم‌ترین روش‌های افزایش درآمد در کلینیک‌های زیبایی بیان شد. اگرچه تعداد کلینیک‌های زیبایی روز به روز در حال افزایش است اما همچنان میزان درآمد حاصل از کلینیک‌های زیبایی بالا است و یکی از روش‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

اگر به دنبال تاسیس کلینیک زیبایی خود هستید، پیکاپ سرمایه با بیش از ۶ سال سابقه مشاوره و تاسیس بیش از ۲۰۰ کلینیک زیبایی در سراسر کشور آماده خدمت رسانی به شما است. پیشنهاد می‌کنیم حتما از مشاوره رایگان ما استفاده کنید تا کارشناسان ما به بهترین نحو ممکن شما را راهنمایی کنند. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با مراجعه به صفحه تماس با ما و تکمیل فرم منتظر تماس مشاوران ما باشید و یا با شماره ۹۱۰۹۹۱۹۰-۰۲۱ تماس بگیرید. همچنین برای اطلاعات بیشتر از پیکاپ سرمایه از شما دعوت می‌کنیم از صفحه اینستاگرام پیکاپ سرمایه دیدن کنید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ما را دنبال کنید

به منظور راهنمایی هر چه بهتر مشاوران ما فرم زیر را پر کنید تا در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم

"*" indicates required fields

دیدگاهی در مورد “درآمد کلینیک زیبایی چقدر است؟

 1. سارا زمانی گفت:

  سلام . درامد فیشیال کار چقدره؟ به نظرتون این شغل اشباع شده یا هنوز میشه توش فعالیت کرد؟

  1. سلام وقت شما بخیر باشه،
   میزان درآمد فیشیال کار بر اساس شهر محل زندگی، تجربه کاری، نوع خدمات ارائه شده و … متفاوت است، با این حال این افراد می‌توانند به صورت میانگین بین 10 تا 20 میلیون تومان در ماه درآمد داشته باشند.
   در رابطه با سوال دوم شما بسته به شهر محل زندگی شرایط برای فیشیال کارها متفاوت است. با این حال بسیاری از سالن‌ها و کلینیک‌های زیبایی به دنبال افراد مستعد به عنوان فیشیال کار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرم linkedin واتس آپ واتس آپ تلگرام