مشارکت در تاسیس کلینیک زیبایی

مشارکت در تاسیس کلینیک زیبایی

تاسیس کلینیک زیبایی یکی از روش‌های سرمایه گذاری پر هزینه و در عین حال پر درآمد است. بنابراین بسیاری از افرادی که قصد تاسیس کلینیک زیبایی دارند از طریق مشارکت با فرد یا افراد دیگری این کار را انجام می‌دهند. مشارکت در تاسیس یک کلینیک زیبایی راهی بسیار عالی برای سرمایه گذاران است که از این طریق می‌توانند با افزایش سرمایه خود تاسیس یک کلینیک زیبایی موفق را پایه گذاری کنند. البته شراکت در تاسیس یک کلینیک زیبایی کار آسانی نیست و نکاتی دارد که بهتر است قبل از اقدام به مشارکت مورد بررسی قرار بگیرد. اگر شما نیز قصد مشارکت در تاسیس یک کلینیک زیبایی را دارید پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این همراه ما باشید.

مشارکت در تاسیس کلینیک زیبایی چه مزایایی دارد؟

مشارکت در تاسیس و یا اداره یک کلینیک زیبایی مزایای مختلفی دارد که در ادامه مهم‌ترین این مزایا مورد بررسی قرار می‌گیرند:

  • احتمالا بزرگترین مزیت داشتن یک شریک در هنگام سرمایه گذاری تجاری داشتن شخصی است که می‌تواند حجم کار شما را به مقدار زیادی کاهش دهد. اگر انجام تمام کارها بر عهده یک نفر باشد، اداره امور بسیار دشوار می‌شود و بنابراین شراکت با یک شخص قابل اعتماد بسیار مفید خواهد بود.
  • علاوه بر این زمانی که با یک فرد شریک می‌شوید می‌توانید از سرمایه، مهارت و تجربیات او نیز استفاده کنید. یکی از دلایل اصلی شکست در کلینیک‌های زیبایی این است که صاحبان این بیزینس تجربه لازم برای مدیریت را ندارند و نمی‌توانند در شرایط بحرانی تصمیم درستی اتخاذ کنند. داشتن یک شریک کاری با تجربه می‌تواند ریسک شکست در بیزینس را تا حد زیادی کاهش دهد.
  • همچنین داشتن یک شریک کاری می‌تواند باعث افزایش خلاقیت شما در اداره کلینیک شود و در نتیجه شما می‌توانید برنامه ریزی بهتری داشته باشید. وقتی دو نفر روی یک پروژه کار می‌کنند، مطمئناً نظرات و دیدگاه‌های متفاوتی خواهند داشت که می‌تواند برای رشد شرکت مفید باشد و پیشرفت شرکت را به همراه داشته باشد.

قبل از شراکت در کلینیک زیبایی چه نکاتی باید در نظر گرفته شود؟

نکاتی که قبل از تاسیس کلینیک زیبایی باید در نظر گرفته شود.

شراکت کردن با یک فرد یا گروهی افراد اگرچه مزایای زیادی دارد اما اگر برنامه ریزی درستی نداشته باشد می‌تواند ریسک زیادی در بر داشته باشد. در ادامه نکات مهم که قبل از شراکت در تاسیس کلینیک زیبایی باید مورد بررسی قرار گیرد بیان شده است.

مشخص کردن هدف از شروع بیزینس

برای این که یک مشارکت پایدار وجود داشته باشد نیاز است که شرکا اهداف مشترکی داشته باشند. بنابراین بهتر است که در ابتدای مسیر اهداف هر شخص از شروع بیزینس به روشنی مشخص شود.  قبل از رسیدن به اهداف مشترک، درک ارزش های شریک در سطح سازمانی و در سطح شخصی دارای اهمیت است و باید مطمئن شوید که می‌خواهید در طولانی مدت با آن‌ها کار کنید.

تعیین انتظارات

در هنگام مشارکت در تاسیس یک کلینیک زیبایی باید انتظارات طرفین از یکدیگر به طور کامل مشخص شود به این معنا که نقش و مسئولیت هر فرد در طول ندت زمان تاسیس کلینیک و پس از آن مشخص باشد و همچنین باید به طور واضح موضوعات مالی و سهم هرکس در شراکت مشخص شود. علاوه بر این بهتر است که شرکا یک برنامه مشخص در هنگام عدم موفقیت کلینیک داشته باشند.

 ترسیم یک چشم انداز شراکتی

قبل از این که شراکتی شکل بگیرد لازم است افرادی که قصد شراکت دارند اهداف یکسانی از این سرمایه گذاری داشت باشند. برای مشخص کردن اهداف لازم به ارتباط شفاف و صحبت کردن است تا هر دو طرف به درک درستی از شرایط موجود برسند. در این جلسات که به منظور مشخص کردن شرایط موجود است باید با جزئیات درباره مسائل مختلف بالخصوص نحوه تقسیم سود و زیان صحبت شود. با این کار از سو تفاهماتی که ممکن است گریبان گیر شما شود، جلوگیری می‌شود.

تحقیق درباره شراکت و قوانین آن

بهتر است قبل از اقدام برای شراکت در تاسیس یک کلینیک زیبایی درباره این موضوع به صورت کامل و جامع تحقیقات انجام شود. انجام تحقیقات و گفتگو با افرادی که در مشارکت های مشابه تجربه دارند می‌تواند بینش ارزشمندی ارائه دهد و به اطمینان از موفقیت این مشارکت کمک کند. علاوه بر این، داشتن درک روشنی از هرگونه پیامدهای قانونی که ممکن است ایجاد شود اهمیت زیادی دارد.

سنجیدن ریسک و مزایای شراکت

قبل از شراکت در تاسیس کلینیک زیبایی ریسک‌هایی که ممکن است با آن رو به رو شوید را بررسی کنید و همچنین مزایای حاصل از شراکت را نیز در نظر بگیرید. اگر مزایا بر ریسک‌ها و خطراتی که ممکن است با آن رو به رو شوید، پیشی گرفت می‌توانید برای شراکت در این سرمایه گذاری تصمیم نهایی را بگیرید. در هنگام تصمیم گیری تمام جوانب موجود را در نظر بگیرید و یک برنامه بلند مدت داشته باشید تا موفقیت کلینیک زیبایی شما را تضمین کند.

مشخص کردن شرایط انحلال شراکت

حتی بهترین شراکت‌های تجاری احتمالاً برای همیشه دوام نخواهند داشت و وقتی زمان پایان شراکت فرا می‌رسد، احتمال دارد یکی از افراد درگیر احساسات شود و با موضوع به صورت معقولانه برخورد نکند. بنابراین بهتر است در ابتدای مسیر تصمیمی درباره انحلال کلینیک زیبایی در نظر بگیرید. مثلا یک شخص را به عنوان داور در این مواقع در نظر بگیرید که به صورت بی طرفانه بین شما و شرکای دیگر قضاوت کند.

علاوه بر این بهتر است از همان ابتدا به یکسری از سوالات احتمالی پاسخ دهید به طور مثال اگر یکی از شرکا قصد داشته باشد سهام خود را بفروشد چه زمانی باید این موضوع را با سایر شرکا در میان بگذارد؟ و سوالاتی از این قبیل.

نوشتن قرارداد مشارکت

نوشتن قرارداد مشارکت در کلینیک زیبایی

برای این که مشارکت بین گروهی از افراد شکل قانونی به خود بگیرد نیاز به عقد قرارداد بین افراد است. در این قرارداد حقوق قانونی شما، وظایف و نقش شما در شرکت به صورت واضح مشخص خواهد شد. در یک قرارداد مشارکتی باید اطلاعات زیر موجود باشد:

  • نام شرکت و اطلاعات تماس
  • نام شرکا و اطلاعات تماس هر کدام از آن‌ها
  • نحوه تقسیم درآمد و سود حاصل از کلینیک زیبایی
  • مشخص کردن اختیارات طرفین
  • تعیین این که در چه مسائلی نیاز به تایید تمامی شرکا است

جمع بندی

در طول مقاله مزایای شراکت با افراد دیگر برای تاسیس کلینیک زیبایی خمورد بررسی قرار گرفت و نکات مهمی که نیاز است قبل از شراکت به آن توجه کرد بررسی شد. اگر شما نیز قصد تاسیس کلینیک زیبایی خود را دارید اما به هر دلیلی قصد مشارکت با شخص دیگری را دارید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا با یک مشاور صحبت کنید. پیشنهاد ما به شما پیکاپ سرمایه است.

پیکاپ سرمایه با بیش از 6 سال سابقه تجهیز و تاسیس کلینیک‌های زیبایی و بیش از 200 پروژه موفق آماده خدمت رسانی به شما است. پیکاپ سرمایه در زمینه طراحی بیزینس پلن، تعیین مکان مناسب برای کلینیک زیبایی، خرید دستگاه و تجهیزات مورد نیاز، استخدام و آموزش پرسنل و … به شما مشاوره می‌دهد. شما برای استفاده از مشاوره رایگان پیکاپ سرمایه می‌توانید به صفحه تماس با ما مراجعه کنید و پس از تکمیل فرم مورد نظر منتظر تماس از طرف مشاوران ما باشید.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ما را دنبال کنید

به منظور راهنمایی هر چه بهتر مشاوران ما فرم زیر را پر کنید تا در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم

"*" indicates required fields

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرم linkedin واتس آپ واتس آپ تلگرام