حداقل سرمایه تاسیس کلینیک زیبایی چه مقدار است؟

حداقل سرمایه تاسیس کلینیک زیبایی

تمایل به بهبود ظاهر در دنیای مدرن امروز روز به روز در حال افزایش است و بنابراین سرمایه گذاری در کلینیک‌های زیبایی به یکی از کسب و کارهای پرسود در ایران تبدیل شده است. اما حداقل سرمایه تاسیس کلینیک زیبایی چه مقدار است؟ میزان سرمایه مورد نیاز برای تاسیس یک کلینیک زیبایی تحت تاثیر فاکتورهای زیادی است که به صورت کلی در ادامه مورد بررسی قرار می‌گیرد. اگر شما نیز به دنبال تاسیس کلینیک زیبایی خود هستید پیشنهاد می‌کنیم تا پایان همراه ما باشید.

اجاره و یا خرید ملک

خرید و یا اجاره ملک برای تاسیس کلینیک زیبایی یکی از هزینه‌های اصلی در هنگام تاسیس کلینیک زیبایی است. بر اساس مکانی که قصد دارید در آن کلینیک زیبایی خود را تاسیس کنید، متراژ مکان مورد نظر، ساختمان کلینیک زیبایی و … میزان هزینه لازم برای اجاره و یا خرید بسیار متغیر است.

انتخاب مکان مناسب برای کلینیک زیبایی به طور مستقیم بر تعداد مشتری‌ها و میزان درآمد شما نقش دارد. شما برای اشنایی بیشتر برای انتخاب مکان مناسب می‌توانید به مقاله انتخاب مکان مناسب برای کلینیک زیبایی مراجعه کنید.

طراحی و اجرا دکوراسیون

هنگام افتتاح یک کلینیک زیبایی، داشتن فضایی زیبا و دلپذیر که نشان دهنده کیفیت خدمات ارائه شده باشد، اهمیت زیادی دارد. بدین ترتیب با توجه به ساختمان کلینیک ممکن است نیاز به بازسازی و طراحی دکوراسیون ضروری باشد و هزینه قابل توجهی را نیز دربر داشته باشد.

علاوه بر هزینه‌هایی که صرف بازسازی کلینیک زیبایی می‌شود باید هزینه‌هایی را برای خرید مبلمان و تجهیزات مورد نیاز در کلینیک زیبایی درنظر گرفت. هزینه‌های مربوط به خرید مبلمان و سایر تجهیزلت مورد نیاز در کلینیک زیبایی با توجه به استایل و کیفیت محصولات خریدداری شده بسیار متغیر است.

شما برای اطلاع دقیق از طراحی و اجرا دکوراسیون میتوانید به مقاله طراحی کلینیک زیبایی مراجعه کنید.

خرید دستگاه‌ها

یکی از هزینه‌های قابل توجه برای افتتاح کلینیک زیبایی، خرید دستگاه‌های مورد نیاز کلینیک است. قیمت دستگاه‌های مورداستفاده در کلینیک‌های زیبایی بر اساس برند، ویژگی‌ها و خصوصیات، کیفیت و … بسیار متغیر است. سرمایه گذاری در دستگاه‌های باکیفیت بسیار مهم است زیرا این دستگاه‌ها معمولا عوارض کمتری دارند و نتایجی بهتر را تضمین می‌کنند که می‌تواند منجر به رضایت مشتریان و افزایش درآمد شود.

علاوه بر این باید در نظر داشت که با توجه به تقاضای روزافزون برای استفاده از خدمات زیبایی بهتر است با توجه به نیاز مردم منطقه و برنامه کلینیک دستگاه‌های متفاوتی را تهیه کرد. یک کلینیک کوچک ممکن است به دو تا سه دستگاه نیاز داشته باشد، در حالی که یک کلینیک بزرگتر ممکن است به بیش از ده دستگاه نیاز داشته باشد که می تواند هزینه زیادی را برای موسس در بر داشته باشد.

تبلیغات و بازاریابی

تبلیغات برای تاسیس کلینیک زیبایی

هنگام راه اندازی یک کلینیک زیبایی، هزینه‌های تبلیغات و بازاریابی برای جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان قدیمی بسیار مهم است. هزینه‌های مربوط به تبلیغات بسیار متغیر است و بسته به این که شما از چه روشی برای تبلیغ کلینیک زیبایی خود استفاده می‌کنید ممکن است رنج قیمتی گسترده‌ای را در بر بگیرد.

کلینیک های زیبایی می‌توانند از طیف گسترده‌ای از استراتژی‌های بازاریابی برای دستیابی به مخاطبان هدف خود استفاده کنند. یکی از موثرترین روش‌های تبلیغات از طریق شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیس بوک و توییتر است. این پلتفرم‌ها به کلینیک‌ها اجازه می‌دهند کار خود را به نمایش بگذارند و از طریق کمپین‌های تبلیغاتی مشتریان زیادی را جذب کنند. این روش تبلیغاتی جزو کم هزینه ترین روش‌های تبلیغاتی محسوب می‌شود. البته توجه داشته باشید که در دنیای مدرن امروزی که رقابت به شدت افزایش یافته است نیاز به تبلیغات بیش از پیش شده است و شما برای موفقیت می‌بایست مبلغی معقولانه را به صورت ماهانه صرف تبلیغات کلینیک زیبایی خود کنید.

شما برای اطلاع از بهترین روش‌های مورد استفاده برای تبلیغات در کلینیک‌های زیبایی می‌توانید به مقاله تبلیغات کلینیک زیبایی مراجعه کنید.

هزینه‌های حقوقی و دریافت مجوزها

هزینه های قانونی و حقوقی خاصی وجود دارد که صاحب کلینیک زیبایی باید قبل از تاسیس کلینیک زیبایی در نظر بگیرد. برای مثال:

  • ثبت کلینیک زیبایی
  • بیمه
  • دریافت مجوز

این هزینه‌ها جزو هزینه‌های ضروری برای تاسیس کلینیک زیبایی هستند و نمیتوان آن‌ها را نادید گرفت. اما با توجه به خدماتی که در کلینیک ارائه می‌شود، تعداد کارکنان و … هزینه‌های مربوط به این بخش متغیر هستند.

استخدام و آموزش کارکنان

یکی از مهمترین عوامل موثر بر موفقیت کلینیک زیبایی، پرسنل و کارکنان کلینیک هستند. هزینه استخدام و آموزش کارکنان بسته به عواملی مانند موقعیت مکانی، موقعیت شغلی و سطح تجربه افراد می‌تواند متفاوت باشد. یکی از عوامل دیگری که بر هزینه لازم برای استخدام افراد نقش دارد، تعداد افرادی است که در کلینیک زیبایی مشغول به کار هستند.

کارکنان آموزش دیده و با تجربه می‌توانند با ارائه خدمات استثنایی به مراجعین به ارزش کلینیک بیافزایند که در نهایت منجر به نظرات و ارجاعات مثبت می‌شود. آموزش کارکنان از طریق برگزاری کاس‌های آموزشی و یا شرکت در وبینارها امکان پذیر است. معمولا برنامه‌های آموزشی هزینه زیادی در بر نمی‌گیرند اما در دراز مدت می‌توانند درآمد شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

خرید و راه اندازی سیستم و نرم افزارهای کامپیوتری

سیستم کامپیوتری برای تاسیس کلینیک زیبایی

یکی دیگر از هزینه‌هایی که باید در نظر گرفته شود، خرید و راه اندازی سیستم ها و نرم افزارهای کامپیوتری است. این هزینه ممکن است برای خرید کامپیوتر، لپ تاپ، ماشین فکس، دستگاه پرینتر و … صرف شود.

علاوه بر هزینه‌های لازم برای خرید دستگاه‌های ذکر شده می‌بایست هزینه‌ای مجزا برای خرید نرم افزارهای مورد نیاز کلینیک زیبایی در نظر گرفت. این هزینه ممکن است صرف خرید فیلتر شکن، ویروس کش و یا خرید اپدیت‌های جدید نرم افزاری شود.

قبوض

هزینه‌های مربوط به پرداخت قبوض آیب، برق، گاز، اینترنت و … جزو هزینه‌های غیر قابل چشم پوشی هستند. هنگام راه‌اندازی یک کلینیک زیبایی، ممکن است این موارد در صدر فهرست بودجه شما قرار نگیرند اما باید بدانید که این هزینه‌ها در دراز مدت می‌توانند هزینه زیادی را در بر داشته باشند.

حداقل هزینه تاسیس کلینیک زیبایی

همان طور که در طول مقاله بررسی شد هزینه مورد نیاز برای تاسیس کلینیک زیبایی به عوامل مختلفی بستگی دارد و میتواند بسیار متغیر است. در ادامه حداقل هزینه لازم برای هر بخش به طور متوسط در سال 1402 محاسبه گردیده است. توجه داشته باشید که تمامی این ارقام به صورت تخمینی محاسبه شده‌اند و شما بهتر است برای اطلاع دقیق از قیمت ها با مشاوران در این حوزه صحبت کنید.

هزینه‌های لازم برای تاسیس کلینیک زیبایی

حداقل هزینه لازم در سال 1402

اجاره و یا خرید ملک

200- 300 میلیون تومان

تجهیزات و اجرا دکوراسیون

300 میلیون تومان

خرید دستگاه ها

300 میلیون تومان

تبلیغات و بازاریابی

40 میلیون تومان

هزینه‌های حقوقی و دریافت مجوزها

15 میلیون تومان

استخدام و آموزش کارکنان

40 میلیون تومان

خرید و راه اندازی سیستم و نرم افزارهای کامپیوتری

50 میلیون تومان

قبوض

5 میلیون تومان

با توجه به جدول بالا شما برای تاسیس یک کلینیک زیبایی با حداقل خدمات نیاز به یک میلیارد تومان سرمایه دارید. البته توجه داشته باشید که ممکن است شما با مبلغ کمتری نیز قادر به تاسیس کلینیک زیبایی خود باشید. برای مثال اگر شما ملک لازم برای تاسیس کلینیک را داشته باشید هزینه تاسیس تا میزان زیادی کاهش می‌یابد.

نتیجه گیری

راه‌اندازی یک کلینیک زیبایی اگرچه جزو مشاغل پر درآمد محسوب می‌شود اما بهتر است قبل از اقدام برای تاسیس کلینیک زیبایی حداقل سرمایه تاسیس کلینیک زیبایی در نظر گرفته شود. بر اساس لیستی از هزینه‌هایی که به طور خلاصه بیان کردیم، واضح است که هزینه افتتاح یک کلینیک زیبایی بسته به اندازه کلینیک شما و خدماتی که ارائه می دهید می‌تواند متفاوت باشد. اگر شما نیز به دنبال تاسیس کلینیک زیبایی خود هستید، پیشنهاد ما به شما پیکاپ سرمایه است.

پیکاپ سرمایه با بیش از 6 سال سابقه تاسیس و تجهیز کلینیک‌های زیبایی و با بیش از 210 پروژه موفق آماده خدمت رسانی به شما است. پیکاپ سرمایه در زمینه انتخاب مکان، خرید دستگاه، استخدام کارکنان، تبلیغات و … آماده خدمت رسانی به شما است. شما برای اطلاع بیشتر درباره خدمات پیکاپ سرمایه و بهره مندی از مشاوره رایگان ما می‌توانید با مراجعه به صفحه تماس با ما و تکمیل فرم مورد نظر منتظر تماس از طرف مشاوران ما باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ما را دنبال کنید

به منظور راهنمایی هر چه بهتر مشاوران ما فرم زیر را پر کنید تا در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم

"*" indicates required fields

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرم linkedin واتس آپ واتس آپ تلگرام