مسئول فنی کلینیک زیبایی

مسئول فنی کلینیک زیبایی

یکی از گام‌های مهم برای راه‌اندازی کلینیک زیبایی استخدام پرسنل کلینیک زیبایی است. یکی از مهم ترین افراد در کلینیک زیبایی پزشک و یا متخصصی است که اصطلاحا مسئول فنی کلینیک زیبایی نامیده می‌شود.

تاسیس کلینیک زیبایی نیازمند شرایط و مراحلی است که باید طی شود تا بتوان شروع به فعالیت کرد. یکی از مهم‌ترین شرایط برای تاسیس و اخذ مجوز کلینیک زیبایی، استخدام مسئول فنی کلینیک است. مسئول فنی کلینیک زیبایی برای کار در کلینیک زیبایی باید دارای شرایطی باشد تا بتواند در این زمینه فعالیت داشته باشد. در این مقاله به بررسی دقیق شرایط و مسئولیت‌های مسئول فنی می‌پردازیم و این موضوع را از تمام جوانب مورد بررسی قرار می‌دهیم پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

شرایط مسئول فنی کلینیک زیبایی

مسئول فنی یک کلینیک زیبایی باید دارای مدرک پزشکی عمومی یا متخصص پوست و مو باشد. اگر فرد دارای مدرک پزشکی عمومی است می‌بایست برای انجام خدمات زیبایی دوره‌های مربوطه را متناسب با خدمات کلینیک سپری کند.

همچنین مسئول فنی کلینیک باید دارای حداقل یک سال سابقه کار و پروانه مطب در شهر مورد نظر باشد. البته به این نکته توجه داشته باشید که با توجه به تعداد لاین‌های فعال در یک کلینیک زیبایی ممکن است به بیش از یک مسئول فنی در کلینیک نیاز باشد.

وظایف مسئول فنی کلینیک زیبایی

 در هر کلینیک زیبایی با توجه به لاین‌های فعال ممکن است به چند مسئول فنی نیاز باشد. این افراد با توجه به نوع فعالیتی که دارند وظایفی را بر عهده می‌گیرند. در ادامه مهم‌ترین وظایف و مسئولیت‌های مسئول فنی کلینیک زیبایی مورد بررسی قرار می‌گیرد:

 • بهره برداری و اداره مطب با پروانه طبابت جهت انجام کلیه خدمات مورد توافق در زمینه پوست و زیبایی  که با توجه به قرار داد می‌تواند شامل ویزیت و مشاوره پوست و مو، اعمال طبی زیباسازی و جوانسازی شامل بوتاکس و فیلر و…، لیزر موهای زائد، میکرونیدلینگ، مزوتراپی، هایفوتراپی و … باشد.
 • پزشک مستلزم است که در  روز‌های مقرر شده در کلینیک حضور یابد و انجام اموری که به او محول شده است را به شکل احسنت انجام دهد. فلذا تحت هیچ عنوان حق بهره برداری از امکانات مورد اشاره را به صورت اختصاصی برای بیماران شخصی خود نخواهد داشت.
 • پزشک امکان ویزیت شخصی بیماران خود در کلینیک را ندارد و می‌بایست در ساعات کاری مطابق با برنامه کلینیک به ویزیت بیماران کلینیک و انجام خدمات زیبایی بپردازد.
 • ارائه پروانه طبابت به کلینیک زیبایی جهت اخذ مجوز و امور اداری.
 • تحویل کلیه لوازم، وسایل و مواد اولیه مصرف نشده به صورت صحیح و سالم در پایان مدت قرارداد.

قرارداد مسئول فنی کلینیک زیبایی

aesthetic clinic Technical manager contract

برای استخدام مسئول فنی کلینیک زیبایی لازم به عقد یک قرارداد است که در آن تعهداتی که دو طرف قرارداد نسبت به هم دارند با جزئیات کامل نوشته شده باشد. این کار برای کاهش تنش بین سرمایه‌گذار و پزشک نوشته می‌شود. ممکن است متن قرارداد با توجه به لاین‌های فعال کلینیک و وظایف پزشک مربوطه متفاوت باشد.

در اینترنت و فضای مجازی نمونه‌هایی از قرارداد با مسئول فنی وجود دارد اما متاسفانه این قراردادها قابل اعتماد نیستند و بهتر است قرارداد با توجه به شرایط موجود و توافق طرفین نوشته شود. توصیه می‌شود قبل از نوشتن قرارداد با یک کارشناس متخصص صحبت کنید. اما به طور کلی هر قرارداد از چند بخش مشخص تشکیل شده است که در ادامه به این بخش‌ها اشاره خواهد شد.

 • مشخصات طرفین. همانند هر قرارداد دیگری لازم است که اطلاعات شخصی دو طرف قرارداد به طور دقیق قید شود تا در صورت نیاز قابل پیگیری باشد.   
 • مدت قرارداد. در هر قرارداد باید مدت زمان همکاری دو طرف مشخص شود. پس از این که زمان مشخص شده سپری شد طرفین می‌توانند نسبت به تمدید قرارداد تصمیم بگیرند.   
 • تعهدات سرمایه‌گذار نسبت به پزشک. در قرارداد می‌بایست تعهداتی که سرمایه‌گذار نسبت به پزشک دارد مشخص شود. به طور مثال زمان پرداخت حق الزحمه، بیمه و … .  
 •  تعهدات پزشک نسبت به سرمایه‌گذار. در قرارداد کلیه وظایف پزشک و تعهداتی که نسبت به سرمایه‌گذار دارد همچون حفاظت از دستگاه‌ها، زمان حضور در کلینیک، وظایف و مسئولیت‌های مسئول فنی و … باید مشخص گردد.
 • حقوق و حق الزحمه پزشک. در قرارداد باید میزان حقوق فرد، درصد و پورسانت به صورت دقیق مشخص شود.  
 •  شرایط انحلال قرارداد. در قرارداد باید تمامی عواملی که به فسخ قرارداد می‌انجامد مورد بررسی قرار گیرد. معمولا اگر هر یک از طرفین تصمیم به قطع همکاری بگیرد می‌تواند پس از یک ماه از اعلام کتبی درخواست قطع همکاری، نسبت به فسخ قرارداد اقدام نمایند.
 • شرایط مربوط به خسارت‌های وارده. ممکن است بنا به هر دلیلی به دستگاه‌ها و تجهیزات دستگاه آسیبی وارد شود بنابراین در قرارداد باید مشخص شود که مسئولیت خرابی دستگاه بر عهده چه کسی است.
 •    …

مزایای تنظیم قرارداد مسئول فنی کلینیک زیبایی

همان‌طور که در بخش قبل بررسی شد اصلی‌ترین دلیل تنظیم قرارداد کاهش تنش بین سرمایه‌گذار و پزشک می‌باشد. با این حال عقد قرارداد مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه به آن اشاره خواهد شد.

 • آشنایی به وظایف و مسئولیت‌ها برای هر دو طرف قرارداد
 • جلوگیری از سوء تفاهم درباره تعهدات طرفین
 • امکان پیگیری قانونی در صورت بروز هرگونه اختلاف

حقوق مسئول فنی کلینیک زیبایی

حقوق مسئول فنی یک کلینیک به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله اینکه مسئول فنی چه وظایفی بر عهده دارد، چه تخصصی دارد، ساعات کاری به چه صورت است، چه لاین‌هایی در کلینیک فعال هستند، در چه شهری خدمات زیبایی ارائه می‌شود و… . به طور معمول حقوق مسئول فنی یک کلینیک زیبایی از یک بخش حقوق ثابت و درصدی مربوط به خدمات ارائه شده تشکیل شده است.

 حقوق ثابت مسئول فنی کلینیک زیبایی با توجه به موارد نام برده شده در یک منطقه متوسط بین 12 تا 15 میلیون تومان است و معمولا 50 درصد از سود خدمات ارائه شده توسط پزشک پس از کسر هزینه لوازم و تجهیزات خریداری شده به پزشک تعلق می‌گیرد.

استخدام مسئول فنی کلینیک زیبایی

اگر شما نیز قصد تاسیس کلینیک زیبایی خود را دارید اما هنوز موفق به پیدا کردن پزشک مناسب برای کلینیک زیبایی خود نشده‌اید، اصلا نگران نباشید. یکی از گام‌های اصلی در پیکاپ سرمایه، مشاوره جذب، استخدام و آموزش پرسنل کلینیک زیبایی برای شما است. پرسنل یک کلینیک تاثیری مستقیم بر اعتبار و همچنین درآمد شما دارند. پس بهتر است در زمینه استخدام مسئول فنی و پرسنل هوشمندانه عمل کرد.

جمع‌بندی

یکی از مراحل مهم برای تاسیس کلینیک زیبایی استخدام مسئول فنی کلینیک زیبایی است. مسئول فنی کلینیک زیبایی می‌بایست پزشک متخصص پوست و مو و یا پزشک عمومی باشد.

در این مقاله به طور کلی شرایط و وظایف مربوط به مسئول فنی کلینیک زیبایی مورد بررسی قرار گرفت و درباره حقوق و عقد قرارداد صحبت شد. استخدام مسئول فنی کلینیک زیبایی و همچنین عقد قرار داد یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین مراحل تاسیس کلینیک زیبایی است. بنابراین توصیه ما به شما این است که حتما درباره استخدام و عقد قرارداد با یک فرد متخصص مشورت کنید. 

یکی از مهم‌ترین گام‌های پیکاپ سرمایه استخدام پرسنل متخصص و اخذ قرارداد با آن‌هاست. شما نیز می‌توانید پس از همکاری با پیکاپ سرمایه استخدام پرسنل خود را با خیال راحت به ما بسپارید.

پیکاپ سرمایه با بیش از ۶ سال سابقه تاسیس کلینیک‌های زیبایی در سراسر کشور آماده خدمت رسانی به شما است. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و پس از تکمیل فرم مورد نظر منتظر تماس از طرف مشاوران ما باشید. شما همچنین می‌توانید با شماره ۹۱۰۹۹۱۹۰- ۰۲۱ تماس حاصل کنید و از مشاوره رایگان ما بهره ببرید.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ما را دنبال کنید

به منظور راهنمایی هر چه بهتر مشاوران ما فرم زیر را پر کنید تا در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم

"*" indicates required fields

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرم linkedin واتس آپ واتس آپ تلگرام