چطور یک کلینیک زیبایی موفق داشته باشیم؟

کلینیک زیبایی موفق

راه اندازی یک کلینیک زیبایی موفق مستلزم ترکیبی از تخصص پزشکی، هوش تجاری و درک عمیق از صنعت زیبایی شناسی است. موفقیت برای هر شخص معنای متفاوتی دارد به طور مثال ممکن است برای شخصی موفقیت کلینیک زیبایی در درآمد بالا خلاصه شود و برای دیگری در رضایت مراجعه کنندگان. در این مقاله مهم‌ترین عواملی که در موفقیت کلینیک‌های زیبایی اثر گذار است مورد بررسی قرار می‌گیرند پس پیشنهاد می‌کنیم تا پایان همراه ما باشید.

مراجعه کنندگان از کلینیک زیبایی چه انتظاراتی دارند؟

       صلاحیت درمان. مراجعه کنندگان یک کلینیک زیبایی از یک کلینیک زیبایی موفق انتظار دارند که با مشکلاتی که باعث شده افراد به کلینیک زیبایی مراجعه کنند آشنایی کامل داشته باشند و بتوانند مشکل به وجود آمده را به خوبی حل کنند. انتظار می‌رود مشکل هر یک از مراجعه کنندگان به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد و برای درمان آن‌ها یک روش درمانی مشخص که برای درمان آن‌ها مناسب است در نظر گرفته شود. به عبارت دیگر برای همه افراد از یک نسخه استفاده نشود!  

  •       صداقت در درمان. یک کلینیک زیبایی باید در استفاده از روش‌های درمانی صادق باشد. به عبارت دیگر مشکل فرد، روش درمان، مراحل درمان و … باید به صورت دقیق و شفاف برای مراجعه کننده شرح داده شود و در انتها بهترین روش درمان انتخاب شود. اگر روش درمانی برای مراجعه کننده مناسب نیست و فرد اصرار به انجام این روش دارد، لازم است که پزشکان مجموعه با صراحت مخالفت خود را اعلام کنند.  
  •       امنیت روانی. مراجعه کنندگان یک کلینیک زیبایی به امنیت روانی نیاز دارند. هر چقدر که کلینیک شما از کیفیت بالاتری در ارائه خدمات برخوردار باشد، امنیت روانی مراجعه کنندگان افزایش می‌یابد. همچنین شما برای افزایش امنیت روانی بیماران می‌توانید درباره دغدغه‌های این افراد در کلینیک زیبایی صحبت کنید و با دلیل و منطق و با استدلال درست دغدغه این افراد را کاهش دهید.    

یک کلینیک زیبایی چگونه موفق می‌شود؟

انتظارات از کلینیک زیبایی موفق

عوامل مختلفی در موفقیت یک کلینیک زیبایی تاثیرگذار هستند. برای هر فرد الویت‌های مختلفی وجود دارد که به یک کلینیک زیبایی مراجعه کند و از خدمات آن بهره ببرد. در ادامه مهم‌ترین عواملی که در موفقیت یک کلینیک زیبایی اثر گذار هستند مورد بررسی قرار می‌گیرد.  

استخدام پرسنل با تجربه و متخصص

یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت یک کلینیک زیبایی استفاده از پرسنل با تجربه و متخصص است. پرسنل با تجربه باعث اعتبار مجموعه شما می‌شوند و با افزایش تعداد مراجعه کنندگان، بر موفقیت کلینیک زیبایی شما می‌افزایند.   

در رابطه با پرسنل کلینیک زیبایی اگرچه تجربه اهمیت زیادی دارد اما کافی نیست! پرسنل کلینیک شما باید خوش برخورد، مودب و در برخورد با مراجعه کنندگان بردبار و صبور باشند. علاوه براین پرسنل باید بتوانند با مراجعه کنندگان ارتباط بگیرند و اوقات خوشی را برای آنان فراهم کنند. این نکات اگرچه کوچک، اما بسیار تاثیرگذار هستند.

استفاده از دستگاه‌های بروز دنیا

یکی از عواملی که همواره مورد توجه مراجعه کنندگان قرار می‌گیرد، کیفیت دستگاه‌های مورد استفاده در کلینیک زیبایی است. امروزه شرکت‌های زیادی اقدام به فروش تجهیزات پزشکی کرده‌اند و بنابراین شاید انتخاب دستگاه‌های مناسب برای کلینیک کار آسانی نباشد. توصیه ما به شما این است که اگر قصد خرید دستگاه برای کلینیک زیبایی خود را دارید حتما قبل از خرید این تجهیزات با یک فرد متخصص در این باره مشورت کنید.

همچنین بهتر است بدانید اگر در حال حاضر هزینه لازم برای خرید تجهیزات کلینیک زیبایی را ندارید، امکان خرید اقساطی تجهیزات از بعضی از شرکت‌های تجهیزات پزشکی امکان‌پذیر است.

استفاده از مواد مصرفی مورد تایید

یکی از اصول اولیه برای موفقیت کلینیک زیبایی استفاده از داروهای مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو است. استفاده از داروهای شناخته شده با کم‌ترین تاثیرات جانبی باعث جلب اعتماد مراجعه کنندگان می‌شود.

از طرف دیگر استفاده از داروهایی که مورد تایید وزارت بهداشت نیست و تاثیرگذاری آن‌ها تایید نشده است می‌تواند برای کلینیک زیبایی شما دردسر ساز شود. این‌ داروها ممکن است سلامت مراجعه کنندگان شما را به خطر بیندازند و یا به دلیل اثرگذاری کمی که دارند باعث کاهش تعداد مراجعه کنندگان شما شوند. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم در هنگام خرید داروهای مورد نیاز کلینیک بهترین محصولات موجود در بازار را خریداری کنید و به هیچ وجه سلامت مراجعه کنندگان را به خطر نیندازید. ‌

تاسیس کلینیک در یک مکان مناسب

تعداد کلینیک‌های زیبایی روز به روز در حال افزایش است و بسیاری از این کلینیک‌ها خدمات مشابهی ارائه می‌دهند. یکی از عواملی که باعث می‌شود یک کلینیک زیبایی نسبت به دیگری موفق‌تر باشد، مکان تاسیس کلینیک زیبایی است.

همان طور که اشاره شد تعداد کلینیک‌های زیبایی روز به روز در حال افزایش است. مراجعه کنندگان معمولا ترجیح می‌دهند کلینیک زیبایی را انتخاب کنند در فاصله نزدیک‌تری نسبت به آن‌ها قرار دارد و دسترسی به آن آسان تر است. بنابراین اگر شما نیز قصد دارید کلینیک زیبایی خود را به یک کلینیک زیبایی موفق تبدیل کنید لازم است که در ابتدا یک مکان مناسب برای تاسیس کلینیک زیبایی خود بیابید.

در ادامه مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باعث می‌شود یک مکان به یک محل مناسب برای تاسیس کلینیک زیبایی تبدیل شود، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

  •       دسترسی آسان. محل یک کلینیک زیبایی باید به راحتی در دسترس باشد و بتوان به راحتی و با استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی به آن دسترسی پیدا کرد. این کار باعث می‌شود تا تمام اقشار جامعه به راحتی و با کم‌ترین زمان ممکن به کلینیک شما دسترسی داشته باشند.
  •       تردد بالا. کلینیک زیبایی بهتر است در مکانی تاسیس شود که در آن‌جا تردد بالا باشد یا به عبارت دیگر پاخور خوبی داشته باشد. این موضوع باعث می‌شود افراد بیشتری به کلینیک زیبایی شما مراجعه کنند و از خدمات شما بهره ببرند.  
  •       جای پارک. مطمئنا برای شما هم پیش آمده که مدت زمان طولانی به دنبال جای پارک برای اتومبیل خود بگردید و در آخر هم مجبور شوید تا اتومبیل خود را با فاصله زیادی از محل مورد نظر پارک کنید! همانطور که می‌دانید این موضوع بسیار کلافه کننده است و ممکن است باعث شود فرد با یادآوری مشکل پارک بار دیگر به کلینیک شما برنگردد. به همین خاطر توصیه ما به شما این است که حتما در هنگام انتخاب محل تاسیس کلینیک زیبایی این موضوع را در نظر داشته باشید و مکانی را انتخاب کنید که جای پارک کافی در ساعات مختلف روز داشته باشد.

توجه به دکوراسیون و طراحی داخلی کلینیک زیبایی

دکوراسیون و طراحی داخلی کلینیک زیبایی

یکی دیگر از مواردی که به صورت غیر مستقیم بر موفقیت یک کلینیک زیبایی تاثیرگذار است دکوراسیون داخلی کلینیک زیبایی است. زمانی که فرد برای انجام امور زیبایی به کلینیک مراجعه می‌کند اولین چیزی که توجه او را جلب می‌کند، دکوراسیون داخلی کلینیک زیبایی است. یک دکوراسیون زیبا و در عین حال راحت می‌تواند در جذب مشتری نقش بسزایی داشته باشد.

شما برای اطلاع بیشتر درباره دیزاین کلینیک‌های زیبایی می‌توانید به مقاله طراحی کلینیک زیبایی مراجعه کنید.

ارائه خدمات متنوع در کلینیک زیبایی

اگر می‌خواهید کلینیک زیبایی شما هر چه سریع‌تر به موفقیت دست یابد بهتر است خدمات کلینیک زیبایی خود را افزایش دهید. هر چه تنوع خدمات ارائه شده افزایش یابد، بالطبع تعداد مشتریان شما نیز افزایش می‌یابد. اگر مراجعه کننده از خدمات شما رضایت داشته باشد، ممکن است ترغیب شود تا از خدمات دیگر کلینیک زیبایی شما استفاده کند.

برای اطلاع بیشتر درباره کلیه خدماتی که در یک کلینیک زیبایی ارائه می‌شود می‌توانید به مقاله خدمات کلینیک زیبایی مراجعه کنید.     

نوبت‌دهی منظم و با کم‌ترین اتلاف وقت

امروزه اکثر افراد به دنبال این هستند که در کم‌ترین زمان ممکن به بهترین نتیجه برسند و به دلیل مشغله زیاد در دنیای امروزی در تلاش‌اند که کارهای خود را بدون اتلاف وقت انجام دهند. یک کلینیک زیبایی موفق به خواسته‌های مراجعین خود توجه دارد و بنابراین با یک نوبت‌دهی منظم و بدون اتلاف وقت رضایت آنان را جلب می‌کند.   

تبلیغات موثر برای کلینیک زیبایی

یکی از اولین گام‌ها برای تبلیغ کلینیک زیبایی طراحی یک وبسایت به روز و کاربردی است. یک وبسایت کاربردی که اطلاعات لازم را در اختیار مراجعه‌کنندگان قرار دهد نقش بسزایی در موفقیت یک کلینیک زیبایی دارد. داشتن وب سایت علاوه بر این که بر اعتبار کلینیک زیبایی شما می‌افزاید می‌تواند بستری برای به نمایش درآوردن نمونه کارهای شما باشد. نمایش دادن نمونه کارهای قبل و بعد از انجام خدمات زیبایی مراجعه کنندگان می‌تواند تضمینی بر کیفیت خدمات شما باشد.

همچنین یک وبسایت معتبر که امکان نوبت‌دهی آنلاین در آن وجود دارد می‌تواند کار شما و مراجعه کنندگان را راحت‌تر کند و بدین ترتیب زمان کمتری صرف تعیین و رزرو وقت گردد.

طراحی وبسایت کلینیک زیبایی اگرچه بسیار تاثیرگذار است گاها نادیده گرفته می‌شود. اگر شما نیز به دنبال این هستید که کلینیک زیبایی موفقی داشته باشید بهتر است هرچه سریع‌تر اقدام به طراحی سایت برای کلینیک زیبایی خود کنید. طراحی سایت هزینه چندانی در بر ندارد و می‌تواند بر موفقیت کلینیک تاثیرگذار باشد.

در مقاله تبلیغات کلینیک زیبایی بهترین و موثرترین روش‌های تبلیغ کلینیک زیبایی به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته است پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این مقاله رجوع کنید.

ارائه خدمات با کیفیت با قیمت مناسب و به صرفه

مطمئنا چگونگی ارائه خدمات و کیفیت خدمات ارائه شده در موفقیت یک کلینیک زیبایی بسیار حائز اهمیت است اما نحوه قیمت گذاری می‌تواند وجه تمایز شما نسبت به سایر رقبا باشد. لازم نیست برای افزایش تعداد مراجعه کنندگان قیمت‌ها را بشکنید تنها لازم است خدمات خود را منصفانه قیمت گذاری کنید.

همچنین لازم است بدانید ارائه خدمات با قیمت بسیار پایین نه تنها باعث افزایش تعداد مراجعه کنندگان نمی‌شود بلکه ممکن است نتیجه عکس داشته باشد و مراجعه کنندگان را در رابطه با کیفیت خدمات دچار تردید کند. بنابراین توصیه ما به شما این است که خدمات خود را با توجه به قیمت متعارف در منطقه قیمت گذاری کنید.   

استفاده از تخفیفات را فراموش نکنید

استفاده از تخفیف در خدمات کلینیک زیبایی

از ارائه تخفیف در مناسبت‌های مختلف بالخصوص در ماه‌های اولیه افتتاح کلینیک نهراسید! استفاده از تخفیفات مختلف، در مدت زمان کوتاه باعث جذب تعداد زیادی مشتری می‌شود و در نتیجه باعث موفقیت کلینیک زیبایی شما می‌شود.  

جمع بندی

تاسیس کلینیک زیبایی اگرچه سود بالایی در بردارد اما جزو مشاغلی است که موفقیت در آن بدون داشتن تجربه کار آسانی نخواهد بود. اگر شما نیز به دنبال تاسیس کلینیک زیبایی خود هستید، توصیه ما به شما پیکاپ سرمایه است.

پیکاپ سرمایه با بیش از ۶ سال سابقه تجهیز و تاسیس کلینیک‌های زیبایی موفقیت شما را تضمین می‌کند. پیکاپ سرمایه در زمینه انتخاب محل مناسب برای تاسیس کلینیک زیبایی، مشاوره طراحی دکوراسیون، آموزش و استخدام پرسنل، قیمت گذاری، تبلیغات و …. با بهره گیری از مشاوران متخصص شما را همراهی می‌کند.

شما می‌توانید برای اطلاع دقیق از خدمات پیکاپ سرمایه با تکمیل فرم موجود در صفحه تماس با ما یا با شماره گیری  ۹۱۰۹۹۱۹۰- ۰۲۱ منتظر تماس مشاوران ما باشید. همچنین شما می‌توانید برای اطلاع از تخفیفات و آشنایی بیشتر پیج اینستاگرام پیکاپ سرمایه را دنبال کنید.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ما را دنبال کنید

به منظور راهنمایی هر چه بهتر مشاوران ما فرم زیر را پر کنید تا در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم

"*" indicates required fields

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرم linkedin واتس آپ واتس آپ تلگرام